dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    kto układał? To jest sprawa dla prokuratury..
    Tak oczywiście. Jeszcze służby specjalne lub UOP.
    Prokurator będzie badał gdy komuś coś się stanie lub spłonie posiadłość a na razie ten 15mb odcinek pełni funkcję dodatkowego grzejnika.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-03-2024 o 07:09
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wykonanie zgodnie z przepisami. To nie chodzi o spadek napięcia. Poczytaj dlaczego w miedzi 10 mm2...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Nie wykonanie zgodnie z przepisami...
    W tym temacie to nie ze mną.........postuluj do autora wątku niech poda elektryka który wykonywał instalację do sądu.

    Rozumiem że wątek " Różnicówki trójfazowej jako zabezpieczenie obwodu jednofazowego" się już zakończył.
    Kol. @ Kaizen już tu jest..... zaraz dołaczy @ elpapiotr
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #24

    Domyślnie

    To bylo układane ze 40lat temu więc przepisy były jakie były pewnie. Jak zgłosić zwiekszenie mocy? Przez Mój Tauron próbuję ale tam trzeba dać załącznik: Dołącz Kartę Danych Technicznych i Dołącz Oświadczenie o stanie technicznym instalacji (ZI) jsk zdobyć ta kartę?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał WR300 Zobacz post
    To bylo układane ze 40lat temu więc przepisy były jakie były pewnie. Jak zgłosić zwiekszenie mocy? Przez Mój Tauron próbuję ale tam trzeba dać załącznik: Dołącz Kartę Danych Technicznych i Dołącz Oświadczenie o stanie technicznym instalacji (ZI) jsk zdobyć ta kartę?
    W przypadku karty KDT wydaje ją nam Tauron Dystrybucja.
    Dowiedz się osobiście a nie poprzez e-urząd ponieważ procedurę zwiększenia mocy przechodzisz tak samo jak w przypadku przyłączenia ale z tego co się oriętuję to KDT należy dołączyć do wniosku w tylko i wyłącznie w przypadku, gdy w budynku nigdy wcześniej nie był montowany licznik.

    Oświadczenie o stanie instalacji wypełni uprawniony elektryk.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #26

    Domyślnie

    Już złożone, trzeba przez stronę tauron dystrybucja a nie mój tauron. Jedyny zalacznik to szkic jednokreskowy.

  7. #27

    Domyślnie

    Czekam teraz na warunki. Elektryk mnie straszy ze stracę stare zasady rozliczania elektrowni PV. Już sam zgłupiałem i już nie wiem czy to prawda.

  8. #28

    Domyślnie

    Elektryk niech wytłumaczy czemu masz stracić zasady. Przecież przyjedzie ZI i "wkręci" większe zabezpieczenie.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Elektryk niech wytłumaczy czemu masz stracić zasady. Przecież przyjedzie ZI i "wkręci" większe zabezpieczenie.
    Bo nowa większa moc przyłączeniowa jest związana z nową umową. Musi przejść proces przyłączania na nowo.
    Tak sobie to wymyślili i tak interpretują.
    Przepisów jednoznacznych nie ma.
    Gdyby np. rozbudowywał instalację PV a nie zwiększał mocy przyłączeniowej to do umowy zawierany jest tylko aneks, natomiast gdy następuje zmiana mocy przyłączeniowej to pojawiają się nowe zasady.

    Najśmieszniejsze jest to że po zmianie mocy aby zamontować nowe zabezpieczenia to mogą zarządać zaświadczenia od elektryka że instalacja jest wykonana zgodnie z zasadami...... chociaż wcześniej już takowe otrzymali.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Zadzwoń do nich i się spytaj. Jaka jest obecna moc, a jaka jest planowana?

  11. #31

    Domyślnie

    Obecnie jes moc umowna 7kw i bezpieczniki 20A planowana 23kw

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał WR300 Zobacz post
    Już złożone, trzeba przez stronę tauron dystrybucja a nie mój tauron. Jedyny zalacznik to szkic jednokreskowy.
    Znaczy chcesz zwiększenia mocy, chociaż to nie z mocą masz problem?
    Moc trzeba zwiększać, jak wybija zabezpieczenie przedlicznikowe.
    ZE najprawdopodobniej zwiększy zabezpieczenie w przyłączu - i to niczego nie zmieni. WLZ to Twoje zmartwienie.
    Co elektryk powiedział, jak prosiłeś go o wymianę tego kabla 4mm2?

  13. #33

    Domyślnie

    7 kW i 20 A? Gdzie tak robią? 7 kW-3f to 13A (w PGE). Kaizen ma rację. Wymień kabel i tak jak pisałem - conajmniej 10 mm2 (im dasz grubszy tym lepiej).

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Wy oboje nie czytacie historii:

    Cytat Napisał WR300 Zobacz post
    Docelowo chciałbym założyć pompę, indukcję i jeszcze kilka innych rzeczy więc chciałbym za jednym zamachem wymienic przewody na grubsze. Zabezpieczenia mam 20A a chciałbym na 32. Do domu idzie 4x35 jakieś 120m od słupa w ziemi w alu a później 4mm do licznika 15m. Czy na pewno jak zmienię moc przyloczeniowa to nie wyrzuca mnie ze starych zasad? Robię to też z myślą o powiekszenie instalacji fotowoltaicznej.
    Odnośnie tych 20A to w lecie bez problemu by to wystarczyło bo odchodzi ogrzewanie a mając zyski z PV dla płyty grzewczej i cwu możemy liczyć na auto-konsumpcję, niestety zimą może być z tym kłopot.
    Z mocą i zabezpieczeniami 32A raczej bym się aż tak nie rozbiegał.....może 25A.....no ale to kwestia planów i pomiarów po wymianie tego feralnego odcinka.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-03-2024 o 11:37
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #35

    Domyślnie

    20A to wyłącznik nadprądowy czy topik? Przyjąłeś współczynnik temperaturowy (jak zabezpieczenie na elewacji)? Uwzględniłeś czas zadziałania?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony