dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak dowiedzieć sie co moge wybudować na działce

    Chciałbym sprzedać działkę jednak nie mam pojęcia co na tej działce można postawić. Chciałbym uniknąc sytuacji, gdzie ktoś by ode mnie ją kupił, a później okazałby się, że można tam postawić co najwyżej namiot.
    Działka nie jest jakaś dziwna, jednak miesci się pomiedzy dwoma innymi działkami, na których od jakiś 80 lat stoją drewniane budynki i martwię się, czy nie jest za wąska na budowę domu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

    W internecie wyczytałem, że mogę wystąpić o WZ, ale z tego co udało mi się zrozumieć, to musze podać jaki dom konkretnie chcę zbudować. Tylko, że ja nie chcę nic tam budować, a nie wiem co zamarzy potencjalny kupujący.

    Czy mogę bez występowania o WZ dowiedzieć się jakich rozmiarów oraz kształcie mogę postawić dom jednorodzinny, albo chociaż czy jest to w ogóle możliwe?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakie ma wymiary ta działka?
    podstawowe przepisy to 4 m ściana z oknami i 3 m bez okien od granicy oraz minimum 12 m między budynkiem murowanym a drewnianym. Wiec kluczowa informacja to jak blisko granicy stoją te drewniane domy.
    Wystąpienie o WZ nie obliguje cię do budowy domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Działka ma wymiar 26m x 31m. Krótszym bokiem do drogi.
    Odległość budynku z jednej strony do granicy działki to 5.5m, a z drugiej to zaledwie 2 metry.
    Z tego co piszesz, to budynek musiałby być odsunięty o 6.5m oraz o 10, więc zostaje 9.5m

    Wydaje mi się, że to za mało. Zastanawiam się, czy mozna by było dom postawić dalej od drogi i jakoś odsunąć się od tych drewnianych budynków, ale nie sądze, aby działka była na tyle długa. Oprócz tego wszystkie domy są w mniej więcej tej samej odległości od ulicy (5m), więc nie sądze, aby wydano pozwolenie na budowę domu w głebi działki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to nie jest mało. Mój dom ma szerokość elewacji frontowej 8,8m. Po prostu rozbudowujesz go w głąb działki a nie wszerz.

    Cofnąć dom względem ulicy można np. wysuwając do przodu garaż, ale to juz wymagać będzie zwykle projektu indywidualnego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony