dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Działka rolno-leśna z wz ale bez mpzp, dom szkieletowy bez pozwolenia

    Witam wszystkich użytkowników Forum Murator. Pozdrawiam serdecznie
    W dn. dzisiejszym po kolejnej domowej kłótni wywołanej ekstra newsem odnośnie prawa budowlanego "gdzieś" w telewizji stwierdziłem że niema co się domyślać , w końcu Polak potrafi i na pewno ktoś mądry i obeznanych w tych przepisach spadnie jak Anioł z nieba na te moje wszystkie wątpliwości i pytania. Uratuje moją wiarę w to że jest jeszcze sens budować się w tym kraju. We wtorek notariusz a my nie jesteśmy pewni co dalej i jakie powinny być kolejne kroki w gminie lub starostwie żeby ruszyć z budową a przynajmniej zrobić wykop i płytę fundamentową.

    Potrzebuję pomocy w interpretacji decyzji oraz przepisów na podstawie których został wydany WZ dla wcześniejszej właścicielki gruntu oraz interpretacji decyzji KOWR , Lasów Państwowych, Starostwa , Gminy, ustawy .

    Interesują mnie wszystkie informacje odnośnie faktycznie rzeczywistych i wprowadzonych podobno po 1.04.2024 przepisów prawa budowlanego odnośnie uproszczonych procedur budowy domów do 70m2 (mianowicie czy faktycznie możemy postawić 100m2 z antresola w szkielecie na zaspokojenie mieszkaniowych potrzeb własnych, na działce z wydanymi WZ na 250m2 zabudowy zagrodowej *ale na wcześniejszą właścicielkę która wyraziła zgodę na piśmie na ich przeniesienie , na działce ROLNO-LEŚNEJ , w terenie bez MPZP ) ? Działka 1,56ha . Żeby było trudniej działka przeznaczona będzie powyżej 50% pow.czynnej pod uprawę warzyw i owoców.

    Napiszcie mi proszę co tak faktycznie można na dzień dzisiejszy 19 maja 2024 wybudować na zgłoszenie ? Dziękuję .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    To jest zlepek księstw i spadki po trzech zaborach, czyli pamiętaj że prawo na stronach isap.sejm.gov.pl to jest surowizna, a potem są interpretacje "co autor miał na mysli a jak to zrozumiano w oszmiańskim powiecie". Więc pytać należy według lokalizacji nieruchomości, bez tego porady nasze mogą nie być trafione.

  3. #3

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę ... jednak jedna działka już nam z przed nosa uciekła przez niekompetencje urzędników w starostwie i gminie ŁABISZYN i brak logiki w załatwianiu WZ bez MPZP . Nie polecam nikomu tam nic załatwiać. Chciałem już iść pod pachę z konkretna wiedzą. Co można bez pozwolenia budować na takiej działce ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony