dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie PGE - przyłącze placu budowy.

    Dzień dobry.

    Zlozylem wniosek o przyłącze placu budowy wraz z przyłączem docelowym jednocześnie. Podpisałem unowe, opłaciłem fakturę.

    Dostałem informację od PGE:
    aktualnie oczekujemy na dostarczenie przez Pana Oświadczenia Wykonawcy, o czym poinformowaliśmy Pana w piśmie.

    O co chodzi z oświadczeniem wykonawcy?
    Mam teraz załatwić sobie elektryka, który wykona infrastrukturę na działce? A potem dopiero PGE dostarczy prąd?

    W internecie znalazłem taką informację;
    Krok 5 – po wykonaniu instalacji elektrycznej posiadający odpowiednie uprawnienia elektryk musi podpisać „Oświadczenie o wykonaniu instalacji”, które należy dostarczyć do PGE Dystrybucja. Po dostarczeniu oświadczenia i uregulowaniu opłaty za przyłączenie PGE Dystrybucja wystawi zaświadczenie o „Potwierdzeniu możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw ”. Jest ono niezbędne dla zawarcia umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej..

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Jaką infrastrukturę. Trzeba umieścić gdzieś rozdzielnicę, np. w blaszaku wykonać połączenie kablowe z rozdzielnicą w gruncie na głębokości 0,7m dokopując się aż do rozdzielnicy ZE przy granicy działki, tam zostawić zapas który po przyjeździe ekipy wsuniemy pod fundamentem i zgłosić ten fakt na wniosku do ZE (wraz z pieczątką elektryka).Czasem jeszcze wymagany tymczasowy uziom przy rozdzielnicy.

    Czasem elektryk posiada klucze do złącza na granicy więc podłacza Twój kabel a ZE przyjeżdża tylko z bezpiecznikami.

    Dowiedz się dokładnie w ZE i wyjaśnij że to RB-etka na placu budowy a nie instalacja w gotowym domu.
    Posługiwanie się elektrycznością w domu jest czasem niebezpieczne a tym bardziej na budowie gdzie warunki bywają różne, więc może i wymagają aby ktoś potwierdził prawidłowość wykonania zgodność z przepisami itp.

    Przytoczony przez Ciebie krok 5 dotyczy wykonanej i gotowej instalacji już w domu.
    Tam także jest wniosek i zaświadczenie elektryka o gotowości oraz pomiary.

    Poza tym to wnioskowałeś aby WLZ tymczasowe było także docelowym więc możliwe że także uproszczony szkic instalacji oraz mapka z trasą kabla.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-03-2024 o 09:36
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony