dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie sufitu bardzo dużej piwnicy

    Witam, chciałbym się was poradzić, mam dom pod którym znajduje się była przechowalnia na owoce, teraz służy jako graciarnia, trochę duża bo ma powierzchnię 100m2. Przechowalnie od części mieszkalnej dzieli płyta betonowa, styropian 5 cm, wylewka i panele. Chciałbym czymś ocieplić sufit od piwnicy żeby nie przebijał się chłód, bo podłoga jest naprawdę zimna. Czym wykonać ocieplenie, styropian, pianą? Czy wystarczy zaizolowac pod pokojami i będzie różnica? Czy trzeba będzie cały sufit?
    Ostatnio edytowane przez Lukas1215 ; 19-03-2024 o 15:31

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, to prawdopodobnie trochę by pomogło. Możesz to zrobić, jeśli nie martwisz się, że spowoduje to zimne pierwsze piętro. Naprawdę muszę przed tym ostrzegać ludzi. Jakby to był prawdziwy problem, moi rodzice zaizolowali część piwnicy, pod kuchnią, i... to po prostu nie jest miłe. Podłoga z płytek. Naprawdę zimno w zimie. I schodzisz do tej części piwnicy i wszystko jest przypieczone, a ja myślę... dlaczego mobdro ?
    Ostatnio edytowane przez plesifaf7 ; 29-03-2024 o 15:44

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas1215 Zobacz post
    płyta betonowa, styropian 5 cm, wylewka i panele. Chciałbym czymś ocieplić sufit od piwnicy żeby nie przebijał się chłód, bo podłoga jest naprawdę zimna.
    5cm styropianu to dośc ubogo, ale wiem kiedyś tyle się dawało. Zastanawiam sie nad tym stwierdzeniem o przebijacy się chlód, jak to sie obajawia?
    Jaką masz temperwature w tej piwnicy/przechowalni? Jak w granicach 8-10 stopni to ocieplenie stropu ma sens, przy kilkunstu trzeba to policzyć. Ale jak liczysz na to że po ociepleniu podłoga nie będzie zimna, to się rozczarujesz. Bedzie nadal zimna. Straty ciepła będą nieco mniejsze ale tego nie odczujesz ręka ani stopa. Jak chcesz ciepła podłoge zrób podłogówkę - i ocieplenie.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  4. #4

    Domyślnie

    W piwnicy przy temperaturze dodatniej jest 12°C, jak jest na dworze bardzo zimno temperatura w piwnicy nie spada poniżej 8°C. W domu natomiast jak jest coś około 25°C to na podłodze jest 20°C i 70% wilgotności

  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony