dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ściany pod drzwiami wyjściowymi na taras

    Witam,

    ściana jest dwuwarstwowa - bloczek silikatowy i styropian. Pod drzwiami wyjściowymi będzie taras - co prawda drzwi wyjściowe są dość wysoko, a stopień przed nimi wyglądałby dziwnie i nieestetycznie, więc raczej będzie trzeba zrobić taras na wysokości dolnej futryny.

    Moje pytanie jest takie - w jaki sposób ociepla się ten kawałek ścianki pod drzwiami? Ogrzewanie w budynku jest podłogowe, sama ścianka z bloczków silikatowych, bez styropianu doskonale przewodzi ciepło, z kolei styropian pod kostką zapewne powgniatałby się i kostka przy samym budynku pozapadałaby się...

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, za które z góry dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0993.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	468501  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Moje pytanie jest takie - w jaki sposób ociepla się ten kawałek ścianki pod drzwiami?
    Zamiast ścianki daje się poszerzenie systemowe albo podwalinę z purenitu. Wystaw gdzie się da negatywne opinie temu, co wymyślił tu silikat. A jak sam to wymyśliłeś, to za późno pytasz.
    Natomiast sama termoizolacja zależy od technologii tarasu. Jakbyś miał drewniany to te 20cm deski mogą wisieć - i można normalnie ścianę ocieplić. Jak ma być kostka na gruncie - to sorry, zostaje symboliczne albo i wcale od zewnątrz.

    Oczywiście od środka warto coś też dołożyć chociaż ze 2cm EPS między ramą a wylewką grzejną.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Od razu ciśnie się na usta znane i lubiane: "Paaaanie, a kto to Panu tak spie.....?"
    No dobra, trzeba ratować, to co jest. Skoro ma być taras z kostki, to trzeba na ścianę pod drzwiami nakleić najtwardszy styrodur, jaki da się znaleźć. Kleić najlepszym klejem, jaki da się znaleźć. Podrapać klejoną stronę styroduru solidnie, żeby powiększyć przyczepność kleju. Na dokładkę, może go jeszcze zakołkować. Od góry, tam gdzie styrodur będzie narażony na deptanie butami, dodać próg/deskę z kompozytu, albo okuć go metalowym kątownikiem.

    P.S. Żeby było jasne, to trzeba zrobić od zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez gondoljerzy ; 19-03-2024 o 20:27
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Od góry, tam gdzie styrodur będzie narażony na deptanie butami, dodać próg/deskę z kompozytu, albo okuć go metalowym kątownikiem.
    Ja forum czytałem, czytałem a odje....em taki numer jak Ty. Mam chociaż 2cm piany pod oknem a od wewnątrz domu wykułem pustak do samej ramy okna i zastąpiłem to styropianem. Kolega pisałem o progu. Ja zamówiłem olchowy chyba L-1000mm,100x60(h) bo nie mogłem patrzeć jak nie którzy butem czy nawet klatkiem stają mi na ramie okna. Próg jest minimalnie wyższy od dolnej ramy okna i ciężar takiego osobnika się rozkłada. Próg oczywiście jest na zewnątrz przyklejony do kostki. Wygląda to ładnie i estetycznie. Powyższe rozwiązanie uznaję za adekwatne do zastałej sytuacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zamiast ścianki daje się poszerzenie systemowe albo podwalinę z purenitu. Wystaw gdzie się da negatywne opinie temu, co wymyślił tu silikat. A jak sam to wymyśliłeś, to za późno pytasz.
    Natomiast sama termoizolacja zależy od technologii tarasu. Jakbyś miał drewniany to te 20cm deski mogą wisieć - i można normalnie ścianę ocieplić. Jak ma być kostka na gruncie - to sorry, zostaje symboliczne albo i wcale od zewnątrz.

    Oczywiście od środka warto coś też dołożyć chociaż ze 2cm EPS między ramą a wylewką grzejną.
    Budynek był budowany etapami, ponad 10 lat temu. Cały budynek jest wybudowany z tego materiału, więc i ścianka pod oknem tarasowym również. Wtedy nie było jeszcze takiego szaleństwa chłopców eco-friendly-crazy-gays...
    Jakbym miał drugi raz budować, zapewne zrobiłbym tak samo, bo silikat, to dobry i trwały materiał, później bardziej zastanowiłbym się nad odcięciem mostka jak w tej chwili to czynię. W tym pokoju są 2 takie okna w takiej samej sytuacji. Dom użytkowany jest od prawie 10 lat. Do tej pory nie było najmniejszego problemu z wilgocią w tym miejscu, nie było też kompletnie odczuwalny chłód, czy jakikolwiek problem z temperaturą w pomieszczeniu...
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 20-03-2024 o 09:57

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Od razu ciśnie się na usta znane i lubiane: "Paaaanie, a kto to Panu tak spie.....?"
    No dobra, trzeba ratować, to co jest. Skoro ma być taras z kostki, to trzeba na ścianę pod drzwiami nakleić najtwardszy styrodur, jaki da się znaleźć. Kleić najlepszym klejem, jaki da się znaleźć. Podrapać klejoną stronę styroduru solidnie, żeby powiększyć przyczepność kleju. Na dokładkę, może go jeszcze zakołkować. Od góry, tam gdzie styrodur będzie narażony na deptanie butami, dodać próg/deskę z kompozytu, albo okuć go metalowym kątownikiem.

    P.S. Żeby było jasne, to trzeba zrobić od zewnątrz.
    Ufff... bo po Twoim pierwszym zdaniu już trzymałem kilof w dłoni z zamiarem wyburzenia chaty...
    Taki właśnie miałem pomysł jak wyżej napisałeś - nienasiąkliwy styropian, raczej bez kołkowania i innych tego typu zabiegów, na górze przykręcony kątowniczek ochronny dla styropianu tuż pod kostką i mostek zniwelowany, a i chata uratowana.
    I nic lepszego chyba raczej nie wymyślimy.

    PS: A z ekipy stawiającej stan surowy byłem tak zadowolony, jak z żadnej innej na tej budowie i polecam i będę polecał gdzie się da, bo tak równiutkich ścian nie widziałem jeszcze na żadnej budowie, a troszkę już w swoim życiu widziałem...
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 20-03-2024 o 09:58

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Wtedy nie było jeszcze takiego szaleństwa chłopców eco-friendly-crazy-gays...
    To nie jest kwestia tylko (ani nawet głównie) eko. Jak masz tu mostek, to się skrapla woda i masz pleśń i grzyb wewnątrz.


    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Jakbym miał drugi raz budować, zapewne zrobiłbym tak samo, bo silikat, to dobry i trwały materiał, później bardziej zastanowiłbym się nad odcięciem mostka jak w tej chwili to czynię.
    Na tym etapie za wiele nie uczynisz bez demolki tej podwaliny i ponownym montażu drzwi.. Na tym polega problem.
    Podobnie z balkonami - jak na etapie budowy nie ogarniesz, to potem nie da się tego skutecznie naprawić.

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    nienasiąkliwy styropian
    To oksymoron. Nie ma takiego. Wciąga minimum 3% objętości - czyli w styropianie wagowo masz więcej wody, niż polistyrenu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-03-2024 o 10:09

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie jest kwestia tylko (ani nawet głównie) eko. Jak masz tu mostek, to się skrapla woda i masz pleśń i grzyb wewnątrz.




    Na tym etapie za wiele nie uczynisz bez demolki tej podwaliny i ponownym montażu drzwi.. Na tym polega problem.
    Podobnie z balkonami - jak na etapie budowy nie ogarniesz, to potem nie da się tego skutecznie naprawić.



    To oksymoron. Nie ma takiego. Wciąga minimum 3% objętości - czyli w styropianie wagowo masz więcej wody, niż polistyrenu.
    Przez 10 lat pleśń i wilgoć się nie pojawiła, więc mam cichą nadzieję, że jak dołożę ten nasiąkliwy w 3% styropian - wilgoć się nagle nie pojawi jak grom z jasnego nieba.
    Niżej kolega gondoljerzy opisał w jaki sposób skutecznie rozwiązać problem, a ekipę, która chciałaby mi demolować drzwi - bez urazy, ale raczej nagrodziłbym stosownym komentarzem.
    Da się - skutecznie, tanio i trwale, tylko trzeba ruszyć głową, a nie robić, aby robić, bo przecież klient płaci...
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 20-03-2024 o 10:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony