dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Szerokość podjazdu

    Doradźcie mi jaką dać szerokość podjazdu, dosyć długiego. 3 metry czy 3.5. Działkę mam dużą więc nie o to chodzi, chodzi o kasę bo przy mojej długości ta różnica to będzie pewnie z kilkanaście tysięcy.
    3 metry wystarczy czy to mało? Też żeby wystarczało jak sobie wymyślę coś kiedyś, że ma mi jakaś cieżarowa dostawa się zmieściła. I też to jest pod górkę, żeby nie było że zima trochę auto lekko na boki się będzie ślizgać i sie spadnie. Chodzi o to, aby się jeździło wygodnie bez jakiegoś stresu, albo ktoś do mnie przyjedzie pierwszy raz i nie miał problemu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesli na podjeździe nie będziesz wysiadał tylko przejeżdżał to 3 m spokojnie starczy nawet dla pijanego lub mało doświadczonego kierowcy.

    na uliczkach osiedlowych dwukierunkowy pas jezdni to 5m, czyli zakłada się przejazd po 2,5m

    natomiast tir pewnie będzie miał problem, bo rozstaw kół ciągnika siodłowego to 2,5m

  3. #3

    Domyślnie

    3m dla osobówki jest aż nadto (tylko trzeba umieć jeździć), ale dla ciężarówki jest mocno ciasno... Raz na ruski rok da radę ale musi być widno i bez śniegu...

  4. #4

    Domyślnie

    Fachowiec mi polecił 3,20 skoro ma czadem ciężarówka wjechać. A obrzeża 8 cm, soldniej będzie.

    A powiedzcie mi chodniczek taki obok podjazdu to ile powinien mieć? 1 metr wystarczy szerokości?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależy jak będzie użytkowany. Jednej osobie starczy. Ale za rękę z dzieckiem, prowadząc rower czy nawet z wózkiem to lepiej 1,2-1,5m

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    Doradźcie mi jaką dać szerokość podjazdu, dosyć długiego. 3 metry czy 3.5. Działkę mam dużą więc nie o to chodzi, chodzi o kasę bo przy mojej długości ta różnica to będzie pewnie z kilkanaście tysięcy.
    3 metry wystarczy czy to mało? Też żeby wystarczało jak sobie wymyślę coś kiedyś, że ma mi jakaś cieżarowa dostawa się zmieściła. I też to jest pod górkę, żeby nie było że zima trochę auto lekko na boki się będzie ślizgać i sie spadnie. Chodzi o to, aby się jeździło wygodnie bez jakiegoś stresu, albo ktoś do mnie przyjedzie pierwszy raz i nie miał problemu
    mozna rowniex dac płytę ażurową EKO/ MEBA a lbo YOMB

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli ma tam być jeszcze chodnik to ja bym zrobił to w ten sposób, że droga 2,5m lub 3m z kostki brukowej jednego wzoru. Chodnik natomiast 1 metr ale na tym samym poziomie, ta sama grubość kostki (czyli np. 8cm) ale inny kolor/wzór. Podbudowa pod drogę i chodnik ta sama - czyli porządna.

    Wówczas jak jedziesz autem to masz 2,5m drogi (lub 3m) + 1m chodnika czyli łącznie 3,5-4m. Czyli ja bym połączył drogę z chodnikiem tylko odróżniłbym je kolorami. Wówczas będziesz miał np. 3,5m całości a droga będzie wygodna, auto ciężarowe spokojnie wjedzie a na dodatek chodnik dla pieszych też będzie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po co osobny chodnik? Pieszy przejdzie podjazdem dla samochodu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po co osobny chodnik? Pieszy przejdzie podjazdem dla samochodu.
    Autor tematu chce mieć chodnik dla pieszych - bo to wynika z jego pytania:

    Cytat Napisał asaledr Zobacz post
    A powiedzcie mi chodniczek taki obok podjazdu to ile powinien mieć? 1 metr wystarczy szerokości?
    A po co osobny chodnik? Kwestia tego jak to wygląda wizualnie. Dom ma też się podobać. Stąd jeśli autor tematu chce mieć osobny chodnik to ja bym dwa tematy ugryzł w jeden czyli np. 2,5m drogi dla auta + 1m chodnika gdzie chodnik robiłby za część drogi dojazdowej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony