dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Styropian na poddaszu a nierówny strop

    Będę niedługo układał styropian na poddaszu użytkowym (planowana grubość 6-7 cm). Okazało się, że w jednym pomieszczeniu strop mi bardzo "ucieka", jest różnica prawie 1,5cm. Oczywiście mógłbym to później wyrównywać wylewką, ale w tym miejscu musiałaby być zdecydowanie grubsza, co chyba nie będzie korzystnie wpływać na równomierność ogrzewania podłogowego. Postanowiłem ten ubytek czymś wypełnić już na etapie rozkładania styropianu. Najszybciej i najtaniej będzie mi do tego wykorzystać styropian ale tu pojawia się pytanie - czy styropian EPS przecięty wzdłuż, jak placek, będzie przez takie naruszenie struktury bardzo "osłabiony"?

    Czy jakieś inne rozwiązanie byście polecali? Ale to musiałoby być takie, które dodatkowo nie bardzo obciąży strop, bo ten ma tylko 14cm grubości. No i jeszcze czas - wiem, że styrobeton byłby tu dobrym rozwiązaniem, ale nie bardzo mogę czekać miesiąc, aż będę mógł po nim chodzić.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Nic nie kombinuj te 1,5 cm nie ma większego znaczenia a tylko pogorszysz sprawę jak źle podłożyć czy coś ,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony