dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CrearBungey

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    1

    Domyślnie potrzebuje porady

    Witam,

    W zeszłym roku kupiłem mieszkanie od dewelopera - 66 m2 (salon z aneksem około 33 m2, 2 sypialnie po 11 m2, łazienka 5 m2). Mamy małe dziecko więc zależy nam na komfortowej temperaturze w okolicach 21 stopni.
    Mimo, że życie koncentruje się w największym pomieszczeniu, to ciężko osiągnąć tam założone 21 stopni, nawet gdy grzejniki działają z pełną mocą. Pomieszczenie 33 m2 wyposażone jest w 2 grzejniki po 850 W każdy, więc teoretycznie powinno wystarczyć (teoretycznie, bo mieszkanie jest narożne, więc nie wiem czy nie tutaj jest pies pogrzebany). Z drugiej strony mieszkanie miało być energooszczędne - dobre materiały itd., ale obawiam się czy przy grzejnikach ustawionych non-stop na prawie maksymalną moc, nie zabiją mnie rachunki za ogrzewanie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Po pierwsze to grzejniki 800W do pomieszczenia 33m2 jak na warunki deweloperskie są zbyt małe.
    Minimum dla pomieszczenia to raczej 2000W.
    Problemów także należy upatrywać w narożnym położeniu i dużych przeszkleniach ( balkon ze względu na duży pokój )
    Rachunki zjedzą Cię na pewno podczas pierwszego rozliczenia. Jeśli na klatce schodowej jest wymiennik a w domu regulator to o rachunkach już powinieneś wiedzieć, no chyba że są to prognozy. Jeżeli jest kontakt z opiekunem technicznym to zgłosić problem.
    Można także pójść do sąsiada piętro wyżej lub niżej i skonsultować identyczne położenie.

    Podaj dane osiedla.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-03-2024 o 06:23
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony