dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raul26

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    32

    Domyślnie Jak rozpocząć budowę?

    W zeszłym roku rozebrałem stary dom Fundamenty jego były na 130 cm Niestety murarz nie przyjechał na czas i weszła woda potem przyszedł mróz i tak się rozpoczęła moja budowa Też już mam dosyć Teren jest taki że woda gruntowa jest wysoko W studzience mam ją na 80 cm od powierzchni działki W wykopie od jesieni stała woda Teraz już ją wybrałem ale nachodzi Na dole wykopu jest raczej glina ale jest i ziemia I teraz nie wiem co robić Każdy mówi co innego Jeden fachowiec mówi żeby nasypać tłuczeń żeby te fundamenty nie siadły Drugi mówi żeby jeszcze kopnąć głębiej a ten tłuczeń to niepotrzebne koszty Chce zacząć wiosną te ławy robić ale nie wiadomo jaka bedzie pogoda przydało by się może że dwa tygodnie suszy to może by ten piasek wysechł i można by było zgęszczać?Jeszcze jest jeden problem Wtedy jesienią przywiozłem jeszcze piachu do tego wykopu i tam go wsypałem Była koparka więc chciałem od razu z niej skorzystać Od jesieni ten piach moknie Wpaść w niego można po kolana Dziś chodziłem po tym wykopie Tam gdzie jest glina jest dosyć twardo a tam gdzie ziemia można wpaść po kostki Czy można ten wykop zagęścić piaskiem? Czy trzeba jeszcze głębiej kopnąć z uwagi na to że ta woda stała od października Co sądzicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zacząć od projektu - konstruktor określi czy fundament ma wystarczająca nośność a architekt zrobi projekt jak to dalej rozbudować, izolowac.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raul26

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    32

    Domyślnie

    Projekt mam od zeszłego roku Problem jest co teraz zrobić z tym gruntem żeby to utwardzić Chce zacząć robić ławy a wchodzi woda Jak Pisałem wcześniej czy nawieźć tłucznia? Czy to zageszczać piachem ? Woda stała od listopada Na bieżąco ją pompuje Czy jeszcze wykopać głębiej Chodziłem po tym wykopie w gumiakach i na glinie jest twardo a na ziemi która też jest wpada się po kostki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony