Witam,

w tym roku mam zamiar wykonać podjazd do garażu na solidnej podbudowie z kruszywa. Wzdłuż utwardzonego terenu miałem zamiar zastosować palisady, gdyż w pewnym miejscu jest niewielka różnica terenu, ale lepszym pomysłem będzie murko-donica z łupka szarogłazowego, gdyż część elewacji i ogrodzenie są wykonane właśnie z tego kamienia. Z kolei wykonanie "fali" z kostki wydaje nam się nie do końca eleganckie. Murek ten (obudowa dla donic) miałaby wymiary: 70cm szerokości, ok 3-4m długości i 20-50cm wysokości (w zależności od strony, bo będzie to coś a la "murek oporowy" - powierzchnie po obu stronach będą wyłożone kostką granitową.

Pytanie moje jest takie - czy przy tak niskim murku dopuszczalne jest wymurowanie takiego murka na wykonanej wcześniej, solidnej podbudowie - geowłóknina, porządnie zagęszczany warstwami piasek i ok 25cm kruszywa? Podjazd będzie korytowany na 80cm, aby pozbyć się gruntu, który jest dość wątpliwy pod względem wysadzinowym. Czy można taki murek-palisadę-donicę wykonać bez dodatkowego fundamentu betonowego?

Bardzo proszę o merytoryczne podpowiedzi.