dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie RozbiórkaDomu - Jak załatwić sprawę elektryki !?

    Dzień dobry
    Planuję wystąpić o pozwolenie o rozbiórkę starego domu (zabytku), okolica Białegostoku. Aktualnie mam podłączony prąd z warkocza do budynku, w którym znajduje się licznik. Proszę o udzielnie pomocy, jak najtaniej rozwiązać sytuacje. Umowa z PGE Obrót. Prąd oczywiście chciałbym mieć, dodatkowo z domu idzie jeszcze podłączenie pod ten sam licznik pod ziemią do chlewika obok.
    Czy najlepiej złożyć wniosek o usunięcie licznika z domu, czy istnieje możliwość go przeniesienia, jeżeli tak to kto powinien to zrobić ?! Czy ponowny koszt podłączenia dużo kosztuje ? Planowałem postawić słup przy ogrodzeniu działki i przenieść warkocz na słup, tylko nie wiem czy to robi PGE dystrybucja, czy indywidualnie Elektryk. Jakiej wielkości słup, czy pozwolenie na postawienie słupa potrzebne. Jeżeli usunę licznik, to również PGE odetnie warkocz od budynku ?! Czy powinienem wymienić od razu licznik z bezpiecznikami - zakupić nową skrzynkę rozdzielczą ?!
    Dom otrzymany w spadku, jestem laikiem w tym temacie. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi, ukierunkowanie co to kolejności działań.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240402_165201144_HDR~2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	468635   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240330_104719140~2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	468636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240326_132504773_HDR (1).jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	468637  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Nie możesz zapytać w PGE ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej chyba przenieść licznik na słup na terenie swojej posesji.

    Ciekawe czy jak się przyznasz, że burzysz dom nie będzie to dla nich podstawa rozwiązania umowy? Bo taryfa domowa, a skoro domu nie ma...?

    Je podlegam pod Białystok teren, rozbierałem dach domu (generalny remont), do którego był doprowadzony prąd linią napowietrzną starego typu. Po paru miesiącach pojawić się miał nowy dach, ale prąd chciałem mieć cały czas (na potrzeby budowy i potem po zakończeniu remontu). Złożyłem w PGE wniosek o wyniesienie licznika na zewnątrz, odpisali że ok, ale kasy teraz nie mają na modyfikacje sieci i termin to 1.5 roku, więc kupiłem własny słup, własną skrzynkę kontrolno pomiarową, zawiadomiłem o tym PGE że technicznie wszystko jest gotowe, przyjechało pogotowie, odcięło linię od wieszaka na dachu, licznik z domu przeniosło na słup, do słupa dociągnęli "warkocz" i podpięli wszystko razem.

    Koszty po mojej stronie to słup, skrzynka i papier od elektryka że instalacja gotowa do podpięcia.
    Płaciłem też opłatę za zwiększenie mocy, bo jednocześnie zwiększałem moc przyłącza pod kątem nowego domu po remoncie, ale to były grosze.

  4. #4

    Domyślnie

    porozmawiaj z sensownym elektrykiem. U mnie inny rejon PL, ale mialem licznik na scianie zewn budynku, przed wyburzeniem elektryk przeniosl go do skrzynki przy plocie dzialki i cala reszte (zgloszenie) zalatwil sam, nawet na oczy nie widzialem zadnego papieru w tym temacie. Oczywiscie bron szumiacy borze nie zglaszac wyburzenia i budowy, bo jeszcze dadza prad budowlany..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony