dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 318 z 318
  1. #301

    Domyślnie

    znalazłam i kupuję, dzięki
    Ostatnio edytowane przez MonkaD ; 06-08-2010 o 20:10 Powód: pom

  2. #302

    Domyślnie

    Witam,odświeżam wątek.Mam pytanie odnośnie płyty Teka 60i4 basic slider?
    Jak ją oceniacie? Jaka jest różnica pomiędzy nią a booster slider?

  3. #303
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gandalf123

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zakupiłem niedawno płytę TEKA ir641. Czy u was też przy nastawieniach mocy 1-5 słychać cykanie przekaźników? Płyta podłączona jest pod 2 fazy, używam garnków do indukcji Ikea 365+. To cykanie jest regularne i dość głośne? Czy też tak macie? Jeżeli nie, to proszę napiszcie która płyta indukcyjna pozbawiona jest tego cykania, buczenia, itp. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ mam salon z aneksem kuchennym i często gotuje.

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gandalf123 Zobacz post
    Zakupiłem niedawno płytę TEKA ir641. Czy u was też przy nastawieniach mocy 1-5 słychać cykanie przekaźników? Płyta podłączona jest pod 2 fazy, używam garnków do indukcji Ikea 365+. To cykanie jest regularne i dość głośne? Czy też tak macie? Jeżeli nie, to proszę napiszcie która płyta indukcyjna pozbawiona jest tego cykania, buczenia, itp. Dla mnie to bardzo ważne, ponieważ mam salon z aneksem kuchennym i często gotuje.

    Właśnie też zauważyłam, że moja płyta czasami "cyka", nie zaobserwowałam na jakich nastawieniach występuje ale faktycznie chyba przy tych niższych. Nie jest jakieś specjalnie głośne to "cykanie" ale zaintrygowało mnie kiedyś i obserwowałam gary żeby zobaczyć o co chodzi...w sumie nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje.
    W ogóle mam płyte podłączoną pod siłę i myślałam,że gotowanie "naprzemienne" nie będzie występowało ale jednak...może to jakiś tryb oszczędności energii? Też tak macie?

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlackMamba Zobacz post
    W ogóle mam płyte podłączoną pod siłę i myślałam,że gotowanie "naprzemienne" nie będzie występowało ale jednak...może to jakiś tryb oszczędności energii? Też tak macie?
    mamy. nie zawsze, ale cyka. używam jej dopiero od poltora tygodnia i to nie na okrągło , więc jeszcze nie wszystko o tej płycie wiem. to cykanie mnie zastanawia.
    poza tym nie narzekam, jest cicha (w porównaniu do mastercooka moich rodziców, bo tam wentylator buczy i buczy), dobrze się czyści, czas gotowania jest ok (wcześniej miałam gazową, indukcja bardziej mi się spodobała).

  6. #306

    Unhappy

    Ja używam od miesiąca i nie jestem, aż tak zachwycona, jak pozostali użytkownicy , a mianowicie denerwuje mnie, że po właczeniu płyty wszystkie pola zostają uruchomione i nawet jak korzystam z jednego, to przy pozostałych świeci się "0", niby po co? Poza tym, jak gotuję wodę na jednym polu, a na drugim zupę, to nie mogę "od razu" wyłączyć wody, tylko przyciskiem z "minusem" trzeba zjechać na 0, a czajnik w tym czasie gwiżdże, że uszy pękają.
    Wcześniej miałąm Tekę 60I4 entry i z tej byłam bardziej zadowolona, niestety wycofana ze sprzedaży

  7. #307

    Domyślnie

    Malkontentka Zerknij na stronę 12 instrukcji obsługi, druga kolumna, drugie zdanie od góry, a dowiesz się, że po wcisnięciu + i - jednocześnie wyłączasz pole od razu.
    Zresztą, zasada chyba jest wspólna dla wielu płyt.
    A co do samej marki. Miałem tekę IR645, ale padła po 5ciu latach eksploatacji. Koszt naprawy serwis określił na ponad 1000zł i 30 dni czekania na sprowadzenie części. Podjechałem do sklepu, kupiłem elektroluksa EHD60020P, a tekę po paru tygodniach (z braku czasu) naprawiłem za ca. 70zł - koszt elementów. Gdybym mógł oddać tego elektroluksa nawet bym się nie zastanawiał, bo się do teki nie umywa w kwestii subiektywnego dopasowania do użytkownika Teka poczeka na nowe lokum

  8. #308

    Domyślnie

    Też mam w planie zakup płyty z Teki.
    Obejrzałam ją z wszystkich stron u znajomego. Dla mnie to będzie pierwsza w życiu płyta indukcyjna, bo teraz mam gaz.
    I jest jeden mały problem - myślę,że dotyczy większości płyt, nie tylko tej, o której teraz piszemy. Otóż mam wrażenie,że płyta nie dolega idealnie do blatu, tzn. między blatem a płytą robi się niewielka szczelina, pod którą wchodzi brud z gotowania. Wiadomo tu coś wykipi, tam wyleje, okruchy itp., wokół płyty wszystko się umyje, ale w szczelinach zostają paprochy i znajomy narzekał,że próbuje to wyczyścić wykałaczką, ale niewiele to daje. Może to kwestia budowy? Może inne modele lepiej się "układają" na blacie, albo trzeba połączenie blatu z płytą uszczelnić?

  9. #309

    Domyślnie

    To prawda, że "problem" dotyczy większości płyt wg moich obserwacji. Winna jest niby-uszczelka, którą u siebie w elektroluksie znalazłem nie na krawędzi płyty, tylko niejako na środku marginesu opierającego się na blacie. Ot, zabezpiecza przed pchaniem się drobiazgów pod płytę całkiem, ale pod krawędzią niestety, zbierają się. Niektóre płyty mają tę uszczelkę luzem, do przyklejenia przy montażu, więc można się popisać. Inna rzecz, że wtedy rozkład sił jest inny po np. postawieniu gara z wodą, i czy takiej nie zaszkodzi przeniesienie obciążeń na krawędzi to nie wiem.
    Stara teka 645 miała blisko krawędzi, ale i tak się tam zebrało co nieco. Wyszło przy demontażu.
    W każdym razie, mimo tego że buczy, cyka, szumi i pipa przy przełączaniu, indukcja to najlepszy wybór do kuchni. Szybsza od gazu, szybsza od pól grzejnych, bez bezwładności tych ostatnich i do tego oszczędza się trochę pieniędzy.

  10. #310
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gaciek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś ma zlew TEKA Zeno 1 - komorowy z ociekaczem onyx albo antracyt? Interesują mnie jeszcze zdania na temat baterii kuchennych TEKI AUK 978 Chrom- kamień lub Cubus. Zamierzam kupić i nie mogę się zdecydować! Może ktoś mi pomoże. Z góry dzięki

  11. #311

    Domyślnie

    witam,

    a co sądzicie o ekspresach cisnieniowych do kawy w zabudowie (konkretnie CMX45 - ktoś posiada? znacznie tańszy nisz simensa a funkcji więcej)

    jesli ktos posiada piekarnik HPX750 to równiez proszę o opinie

    ps gdzie w końcu teka produkuje?

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabo Zobacz post
    witam,

    a co sądzicie o ekspresach cisnieniowych do kawy w zabudowie (konkretnie CMX45 - ktoś posiada? znacznie tańszy nisz simensa a funkcji więcej)

    jesli ktos posiada piekarnik HPX750 to równiez proszę o opinie

    ps gdzie w końcu teka produkuje?
    nikt nie posiada teki???

  13. #313
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moni1983

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    jestem nowa na forum więc witam wszystkich serdecznie

    mam pytanie odnośnie płyt indukcyjnych Teki - czy można na nich używać naczyń mniejszych niż zaznaczona wielkość pola? Nie zdecydowałam się jeszcze na model (prawdopodobnie będzie to Teka IRS 643) ale we wszystkich widzę że najmniejsza średnica pola to 145 mm, a chcielibyśmy z mężem uzywać kawiarki - największa jaką do tej pory znaleźliśmy na kuchenkę indukcyjną ma średnicę podstawy 125 mm. Czy zadziała wtedy płyta??
    Ostatnio edytowane przez Moni1983 ; 31-07-2013 o 13:28

  14. #314
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Moni1983

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    heh nikt już na tym forum nie pisze?? To trudno, ale dla zainteresowanych - uzyskałam odpowiedź na moje pytanie od przedstawiciela Teki. Wklejam ją poniżej:

    "Oczywiście istnieje możliwość korzystania z małych naczyń na naszych płytach indukcyjnych. Nie ma konieczności korzystania z garnków o takiej samej średnicy co średnica pola. Minimalna średnica dna garnka wynosi:

    - dla pola 145 mm – 90 mm

    - dla pola 180 mm – 120 mm

    - dla pola 210 mm – 135 mm

    - dla pola 260 mm – 170 mm.

    Jeżeli średnica garnka będzie mniejsza niż minimalna wartość dla danego pola, pole nie wykryje obecności naczynia i się nie uruchomi."

    Może komuś to pomoże

  15. #315
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    blackout78

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    60-987
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Na szybko wrażenia po pierwszych tygodniach ze sprzętem TEKA:
    Po zakupie mikrofali, piekarnika i płyty indukcyjnej (wszystko TEKA):
    -po tygodniu spaliła się cała płyta - wywaliło wszystkie korki w domu
    -po 3 tygodniach padł kompletnie piekarnik

    Próby udowodnienia przez firmę TEKA, że elektryk z uprawnieniami źle podłączył płytę na szczęście się nie udały. Ta firma nawet nie ma swojego serwisu w Polsce tylko jakiś podwykonawców.
    Ogólna żenada - ODRADZAM!

  16. #316

    Domyślnie

    Dziękujemy bardzo bo właśnie jesteśmy na etapie rozglądania się za AGD do kuchni i TEKA była bardzo mocno brana pod uwagę. Ostudziłeś Nas.

    Pozdrawiamy.

    Cytat Napisał blackout78 Zobacz post
    Witam.
    Na szybko wrażenia po pierwszych tygodniach ze sprzętem TEKA:
    Po zakupie mikrofali, piekarnika i płyty indukcyjnej (wszystko TEKA):
    -po tygodniu spaliła się cała płyta - wywaliło wszystkie korki w domu
    -po 3 tygodniach padł kompletnie piekarnik

    Próby udowodnienia przez firmę TEKA, że elektryk z uprawnieniami źle podłączył płytę na szczęście się nie udały. Ta firma nawet nie ma swojego serwisu w Polsce tylko jakiś podwykonawców.
    Ogólna żenada - ODRADZAM!

  17. #317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem okapu kuchennego Teka GFG2, ktoś użytkuje i mógłby się podzielić opinią czy warto się nim zainteresować...

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał email9 Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem okapu kuchennego Teka GFG2, ktoś użytkuje i mógłby się podzielić opinią czy warto się nim zainteresować...
    ja z TEKI chciałam okap czarny ( mają w najlepszej cenie ) i zlewozmywak w kolorze czarnym .

    bralście jakiś sprzęt ?

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony