dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wybór pieca gazowego

    Cześć, po 4 latach doczekałem się przyłącza gazowego. Stoję teraz przed wyborem kotła gazowego. Dom 150metrow, dwu kondygnacyjny, bez podłogowego. Słucham opini różnych fachowców i każdy ma swoją religię.

    Wydaje mi się że najlepszym wyborem u mnie będzie piec jednofunkcyjny z cyrkulacją. Zużycie wody na poziomie 2-3m3. Zwykle używana woda jest rano i wieczorem. W ciągu dnia nikt nie korzysta z ciepłej.
    Jeśli chodzi o marke to chciałbym kupić polski termet ale podobno lepszej jakości jest buderus.

    1.Jaką moc pieca dobrać, obecny na wegiel mam 25kw?
    2.Czy jednofunkcyjny się sprawdzi u mnie?
    3.Jaką markę pieca kupić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.881

    Domyślnie

    Możliwe, że na co wystarczy kocioł o mocy 15 kW.
    1. Wybór producenta kotła - zależy ile pieniędzy chcesz lub możesz wydać na kocioł.
    2. Jednofunkcyjny to musi posiadać zasobnik do grzania cwu.
    Może być wbudowany o pojemności ok. 50 litrów lub zewnętrzny o pojemności ok. 100 -150 litrów.
    3. Można wydać na sam kocioł od ok. 5.000 zł do ok. 15.000 zł (z 23% VAT).
    Buderus to dobra firma.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybka odpowiedź.

    Ad 2 czy mogę użyć bojlera którego używam teraz do co? Bojler ma na oko 150l

    3. Cenowo jak najtaniej ale chciałbym żeby za ceną szła jakość. Najlepiej coś do 8-10k.
    Czy taki za więcej kasy rzadziej się serwisuje czy po prostu z zagranicznego firmy są droższe?

    Mam blisko dostawce buderus ale i termet. Sercem jestem za termetem ale rozum podpowiada buderus

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.881

    Domyślnie

    Za 10.000 zł (z 23% VAT) kupisz bardzo dobry kocioł Buderus GB172i.2 o mocy 15, 20 lub 25 kW.
    Jednofunkcyjny z funkcją grzania zewnętrznego zasobnika cwu.
    Firmy sprzedają z rabatem 43-47 % w stosunku do cen katalogowych więc wybierz mądrze.
    Instalatorzy mogą sprzedawać i montować z 8% VAT ale bez rabatu czyli w cenach katalogowych.

    Kocioł serwisuje się tak samo a ceny serwisu mogą być różne (indywidualne).

    Tańsze niż GB172i.2 są kotły Buderus GB122i a podobnie dobre.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony