dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Nic gorszego ten kraj nie spotkało jak te dotacje ,wszystko psują i wpuszczają nas w matnię ale zauważamy to dopiero za dwa trzy lata jak się okazuje że państwo za 6 tys postawiło sobie elektrownię na naszych dachach a oni biorą prąd po 10 grosz/kwh bo do tego prosta droga prowadzi.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nic gorszego ten kraj nie spotkało jak te dotacje ,wszystko psują i wpuszczają nas w matnię ale zauważamy to dopiero za dwa trzy lata jak się okazuje że państwo za 6 tys postawiło sobie elektrownię na naszych dachach a oni biorą prąd po 10 grosz/kwh bo do tego prosta droga prowadzi.
    Oczywiście, że dotacje to zło. Ale jeśli już są fundowane z naszych podatków to należy z tego korzystać.

    U mnie z dotacją wyszło, że PV zwróci się po 6 latach a bez dotacji 10. Gdzie nie wiem czy PV te 10 lat wytrzyma bez napraw.

    U siebie montuje PV tylko ze względu na dotacje.

  3. #23
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Oczywiście, że dotacje to zło. Ale jeśli już są fundowane z naszych podatków to należy z tego korzystać.

    U mnie z dotacją wyszło, że PV zwróci się po 6 latach a bez dotacji 10. Gdzie nie wiem czy PV te 10 lat wytrzyma bez napraw.

    U siebie montuje PV tylko ze względu na dotacje.
    Z naszych podatków to te niedorajdy powinni budować EJ abyśmy mieli energię tanią dla wszystkich zwłaszcza dla przemysłu kwh powinna kosztować 20 groszy a te fanaberie z fotovoltaiką to dla hobbystów zostawić ,basen,ogródek itp. wszystko na głowie stoi a my powoli gadamy jak oni by chcieli , trzeba ich wymienić koniecznie bo nas dojadą.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Z naszych podatków to te niedorajdy powinni budować EJ abyśmy mieli energię tanią dla wszystkich zwłaszcza dla przemysłu kwh powinna kosztować 20 groszy a te fanaberie z fotovoltaiką to dla hobbystów zostawić ,basen,ogródek itp. wszystko na głowie stoi a my powoli gadamy jak oni by chcieli , trzeba ich wymienić koniecznie bo nas dojadą.
    Pełna zgoda. Dawanie dotacji na jakieś magazyny energii gdzie w kraju nie ma elektrowni atomowej to szczyt głupoty.

    Ale co zrobisz? Co Ty możesz z tym zrobić? Co najwyżej napisać post na forum, którego 70% ludzi nie zrozumie bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

    Ja jestem przeciwko demokracji ale głosuję na Konfederacje bo moim zdaniem to mi się opłaca. Jestem przeciwko dotacjom ale korzystam z nich bo moim zdaniem to mi się opłaca.

    Jeśli masz zysk to zyskaj, proste.

  5. #25
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Pełna zgoda. Dawanie dotacji na jakieś magazyny energii gdzie w kraju nie ma elektrowni atomowej to szczyt głupoty.

    Ale co zrobisz? Co Ty możesz z tym zrobić? Co najwyżej napisać post na forum, którego 70% ludzi nie zrozumie bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

    Ja jestem przeciwko demokracji ale głosuję na Konfederacje bo moim zdaniem to mi się opłaca. Jestem przeciwko dotacjom ale korzystam z nich bo moim zdaniem to mi się opłaca.

    Jeśli masz zysk to zyskaj, proste.
    Jak by ludzie mieli otwarte głowy to ani jeden nie zagłosowałby na takie partie jak popis ,to administratorzy w dodatku nieudolni bez wizji a przecież widzą co się dzieje w Azji ile prąd kosztuje co powoduje że gospodarka sama się napędza a oni wolą tkwić w tym gównie przerzucając się nim wzajemnie , większość tych tzw polityków dniówki nie przerobiło siedzą od zawsze przy korycie nie będę wymieniał nazwisk każdy widzi, znów dałem się wpędzić w politykę ale niestety od nich trzeba rozpocząć zamiatanie bez tego nas zaduszą.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak by ludzie mieli otwarte głowy to ani jeden nie zagłosowałby na takie partie jak popis
    Gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem 70% ludzi nie rozumie tego co czyta. To są idioci. No i co z tym zrobisz? Nic. Myśl o sobie.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    przecież widzą co się dzieje w Azji ile prąd kosztuje co powoduje że gospodarka sama się napędza
    Szczerze to nie wiem kto ich opłaca. Na pewno to, że w Polsce nie ma elektrowni atomowej to sprawczość innych państw, które dobrze opłacają naszych wybrańców narodu.

  7. #27
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem 70% ludzi nie rozumie tego co czyta. To są idioci. No i co z tym zrobisz? Nic. Myśl o sobie.



    Szczerze to nie wiem kto ich opłaca. Na pewno to, że w Polsce nie ma elektrowni atomowej to sprawczość innych państw, które dobrze opłacają naszych wybrańców narodu.
    Dokładnie tak ,mordy pełne frazesów ale wybudować niczego nie potrafią .

  8. #28
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nic gorszego ten kraj nie spotkało jak te dotacje ,wszystko psują
    Gdyby nie dotacje do PV i termomodernizacji to państwo nie miałoby jak rozdysponować zgodnie z zasadami wpływów z emisji CO2.
    A ludzie nie montowaliby i tym samym odchodzilibyśmy od paliw kopalnych jeszcze wolniej.

  9. #29
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdyby nie dotacje do PV i termomodernizacji to państwo nie miałoby jak rozdysponować zgodnie z zasadami wpływów z emisji CO2.
    A ludzie nie montowaliby i tym samym odchodzilibyśmy od paliw kopalnych jeszcze wolniej.
    To policz jaką część EJ by już z tej kasy wybudowano to miał być cel główny a nie jakieś hujskie dopłaty większość ludzi stać na panele bez dotacji jedne wczasy mniej i tyle , a kutfa EJ nigdy dziady nie postawią .

  10. #30
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To policz jaką część EJ by już z tej kasy wybudowano to miał być cel główny a nie jakieś hujskie dopłaty większość ludzi stać na panele bez dotacji jedne wczasy mniej i tyle , a kutfa EJ nigdy dziady nie postawią .
    Wpływy z emisji to jakieś 90mld zł od ich wprowadzenia. Koszt budowy pierwszej elektrowni szacują na 150mld zł (jak znam życie ze 2x zostanie przekroczony i to wcale nie pesymistyczna wersja).

    I nie, energia jądrowa nie jest uznawana za zieloną przez UE. Sam to wymyśliłeś, że na to kasa miała zostać przeznaczona?

    Jesteś za państwowymi elektrowniami, że to państwo ma budować z podatków?

  11. #31
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wpływy z emisji to jakieś 90mld zł od ich wprowadzenia. Koszt budowy pierwszej elektrowni szacują na 150mld zł (jak znam życie ze 2x zostanie przekroczony i to wcale nie pesymistyczna wersja).

    I nie, energia jądrowa nie jest uznawana za zieloną przez UE. Sam to wymyśliłeś, że na to kasa miała zostać przeznaczona?

    Jesteś za państwowymi elektrowniami, że to państwo ma budować z podatków?
    iech buduje i diabeł byle debilne POlityki tego nie blokowali , za dużo władzy im daliśmy i im się wydaje że mogą robić co chcą , tak dotacji bym nie dawał bo każdy sam sobie potrafi zbudować instalację pv bez jamłużny a nasze podatki powinny iść na energetykę zawodową , czy ja muszę latać z smartfonem i sprawdzać co o której godzinie mam załaczyć ?? przecież to chore wręcz zboczone. prąd ma być tani koniec kropka i te unijne durnoty bym omijał jak tylko się da bo nic dobrego z nich nie wynika poza biedą i nędzą w przyszłości.

  12. #32
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    za dużo władzy im daliśmy i im się wydaje że mogą robić co chcą , tak dotacji bym nie dawał bo każdy sam sobie potrafi zbudować instalację pv bez jamłużny a nasze podatki powinny iść na energetykę zawodową
    Podatki na energetykę? I na co jeszcze? Piekarnie? Masarnie? Parki wodne? Bloki mieszkalne? Czy te rzeczy nie mają być tanie?

    Państwo i UE jak najbardziej ma obowiązek wpływać na decyzję obywateli - w tym przez dopłaty. Opłacalność nie jest jedynym kryterium a w niektórych dziedzinach jest mniej ważnym. W przypadku energetyki ważniejsza jest niezależność, ekologia i perspektywy. Tania energia bywa - z OZE. Z paliw kopalnych to oczywiste, że będzie drożała, bo ich wydobycie jest coraz droższe bo złoża położone blisko, łatwo i tanio dostępne się wyczerpują. I warto przestawić się na inne źródła bo już się obudziliśmy z ręką w nocniku gdy się okazało, że jesteśmy uzależnienie od importu węgla i to głównie z ryzykownego kierunku.

    A latać nie musisz. Tylko się cieszyć, że możesz. A jak poświęcisz trochę czasu, to automatyka może Cię wyręczyć (HEMS też są dotowane przez państwo)

  13. #33
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podatki na energetykę? I na co jeszcze? Piekarnie? Masarnie? Parki wodne? Bloki mieszkalne? Czy te rzeczy nie mają być tanie?

    Państwo i UE jak najbardziej ma obowiązek wpływać na decyzję obywateli - w tym przez dopłaty. Opłacalność nie jest jedynym kryterium a w niektórych dziedzinach jest mniej ważnym. W przypadku energetyki ważniejsza jest niezależność, ekologia i perspektywy. Tania energia bywa - z OZE. Z paliw kopalnych to oczywiste, że będzie drożała, bo ich wydobycie jest coraz droższe bo złoża położone blisko, łatwo i tanio dostępne się wyczerpują. I warto przestawić się na inne źródła bo już się obudziliśmy z ręką w nocniku gdy się okazało, że jesteśmy uzależnienie od importu węgla i to głównie z ryzykownego kierunku.

    A latać nie musisz. Tylko się cieszyć, że możesz. A jak poświęcisz trochę czasu, to automatyka może Cię wyręczyć (HEMS też są dotowane przez państwo)
    Taki tvnowy bełkot to w słucham płatnych dziennikarzy za rządowe pieniądze a tego nie chcę słuchać , energia ma być tania dla wszystkich ,płacimy podatki więc niech robią ,od energi wszystko zależy będzie droga zbankrutujemy co do jednego w tej całej durnej EU tylko widać to nawet po tobie że ten bełkot łapiesz a nie powinienes, zieloną energię każdy sam sobie ma zrobić jak tego zechce ,moje podatki mają iść na energetykę zawodową koniec kropka , bełkot Thunberg zostaw dla siebie .

  14. #34
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    zieloną energię każdy sam sobie ma zrobić jak tego zechce ,moje podatki mają iść na energetykę zawodową koniec kropka
    Bo Ty tak chcesz? Ja chcę na armię, służbę zdrowia, policję, sądy i żłobki to dlaczego ma być wg Twoich wytycznych?
    Dlaczego miałbyś chcieć zieloną energię, jak taniej spalić śmieci?

  15. #35
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bo Ty tak chcesz? Ja chcę na armię, służbę zdrowia, policję, sądy i żłobki to dlaczego ma być wg Twoich wytycznych?
    Dlaczego miałbyś chcieć zieloną energię, jak taniej spalić śmieci?
    Kiedy ty uruchmisz swoją powtarzam SWOJĄ czachę a przestaniesz używać cudzych ???

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ty byś uruchomił swoją, to byś nas przestał zalewać bredniami u uranie, samolotach NATO, czy ustawach w Kanadzie.
    Ale zamiast pomyśleć doczytać, wolisz papkę z YT
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #37
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Kiedy ty uruchmisz swoją powtarzam SWOJĄ czachę a przestaniesz używać cudzych ???
    Jak brakuje argumentów, to przechodzisz do ataków personalnych?

  18. #38
    Banned
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak brakuje argumentów, to przechodzisz do ataków personalnych?
    To nie atak personalny źle to zrozumiałeś , masz swoją głowę ruszyć a nie powtarzać tego co ci wmawiają , powiedz po co Tusk za pełnomocnika dał największego nieudacznika wręcz hamulcowego do CPK ? po to by nigdy to nie ruszyło , to samo będzie z atomem , wybieracie ciamajdy nie wiedziec dlaczego chyba tylko że dopieką pisowi i na odwrót pis dojebie Po i tak w kółka a przecież to okrągłostołowcy na coś się umówili wspólnie czyż nie ? ci ludzi byli dobrzy przez pierwsze 3 lata po przewrocie i powinniśmy ich odesłac a wybrać kogoś kto nie ma powiązań ani zobowiązań zwłaszcza zagranicznych a obecni je mieli i mają ,
    Minister klimat Henig klęska na nią wystarczy popatrzeć i wiesz że ta osoba nie jest w stanie niczego zrobić a my mamy mieć tani prąd , nie będę wymieniał z litości reszty pseudoministrów bo oni raczej za pisarzy przy wujcie najdalej powinni siedzieć ,żenada rząd rzenady .

  19. #39
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To nie atak personalny źle to zrozumiałeś , masz swoją głowę ruszyć a nie powtarzać tego co ci wmawiają
    No przecież nie daję wmawiać. Ani Tobie ani youtuberom. A Ty?

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    powiedz po co Tusk za pełnomocnika dał największego nieudacznika wręcz hamulcowego do CPK ?
    Sasina? Serio? Tylko co CPK ma do zielonej energii?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony