dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wypuklenia w parapecie zewnętrznym po montażu - przyczyny , reklamacja

    Witam .
    Po zakończonym montażu okien balkonowych ( dł.3,30 m. w 7 punktach , położonych w nieregularnych odstępach ) wraz z wymianą parapetu wewnętrznego , w parapecie metalowym - zewnętrznym w kilku miejscach powstały wypuklenia w tymże parapecie . Wypuklenia ( wybrzuszenia ) te nie były zauważone przeze mnie natychmiast po montażu , dopiero z czasem po 3 tygodniach dostrzegłem te wady . Co wadliwie wykonali monterzy ? Czy są to kliny montażowe przebite na stronę parapetu zewnętrznego ? Jak ubiegać się od wykonawcy naprawy tych wad ?. Dodam ,że parapet zewnętrzny nie był wymieniany .
    Dziękuję za pomoc . Pozdrawiam .

  2. #2

    Domyślnie

    Przepraszam za mój wpis dotyczący mojego problemu , nie zauważyłem że to podforum należy do OKNOPLAST . Mój wpis i prośba dotyczy ogólnie problemu , a nie konkretnej firmy . Proszę moderatora forum o przeniesienie do odpowiedniego działu forum . Jeszce raz bardzo przepraszam .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilja Zobacz post
    Witam .
    Po zakończonym montażu okien balkonowych ( dł.3,30 m. w 7 punktach , położonych w nieregularnych odstępach ) wraz z wymianą parapetu wewnętrznego , w parapecie metalowym - zewnętrznym w kilku miejscach powstały wypuklenia w tymże parapecie . Wypuklenia ( wybrzuszenia ) te nie były zauważone przeze mnie natychmiast po montażu , dopiero z czasem po 3 tygodniach dostrzegłem te wady . Co wadliwie wykonali monterzy ? Czy są to kliny montażowe przebite na stronę parapetu zewnętrznego ? Jak ubiegać się od wykonawcy naprawy tych wad ?. Dodam ,że parapet zewnętrzny nie był wymieniany .
    Dziękuję za pomoc . Pozdrawiam .
    Próbuję to sobie wyobrazić i jedyne co mi przychodzi do głowy to obraz rysowany Twoją sugestią (podbicia klinami). Foto by pomogło w szukaniu interpretacji.
    Może nie dało się lepiej bez demontażu starego parapetu (a tego przecież umowa nie obejmowała)?
    Jak się ubiegać? Skladać reklamację, ale to nie znaczy że uważam, by musiała być ona uwzględniona.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Dołączam zdjęcia .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14848.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	468863
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14839.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	468864
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14833.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	468865
    Myślę ,że te zdjęcia ( niezbyt jakościowo udane ) przedstawią mój problem . Umowy nie było wcale - mój błąd , tylko karta gwarancyjna od producenta okiem oraz faktura za wykonany montaż oraz okna .
    Dziękuję @ finlandia za odpowiedź i proszę o odniesienie się do sprawy na podstawie tych zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez kamilja ; 06-05-2024 o 20:20 Powód: dopiski

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.393

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To parapet zewnętrzny na balkonie.
    Czasem płyta / ściana zewnętrzna jest wyżej niż wewnętrzna, np. jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230628093147.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	468873
    i albo się robi odpowiednio niższe okno (o dobre 3cm) albo montuje parapet na styk z oknem (a nie pod) ale to też ma ograniczenia by nie zakryć odwodnień (na zdjęciu autorki nie widać tego wyraźnie). Osobną sytuacją jest fakt, że nowe okno nie musi mieć tego samego pionu co stare (tu jest chyba wsunięte dołem do wewnątrz) przez co stary parapet staje się za krótki i ratunkiem jest "sklepanie" rantu. W tym przypadku się przy okazji powyginał.
    @ finlandia...... nie tłumacz mi jak to się robi bo to trochę śmieszne.

    Ja wszystko rozumiem że poziomy nie muszą być różne bo jak zdemontują wewnętrzny parapet z 4 - 5cm grubości lastriko to przy blaszanym zewnętrznym taki mamy dół.
    Nie wiesz czy tak było więc nie dopisuj teorii.

    Nawet jeśli była różnica tak jak na fotce zamieszczonej przez Ciebie to co...... zamontowali parapet na styk z ramą i zrobili ćwierćwałek z silikonu?
    Nie ważne bo autor pisze jasno że przed montażem parapetu wewnętrznego z tym zewnętrznym było wszystko dobrze więc Twoje klapanie rantu nie ma racji bytu bo wykonuje się je podczas montażu tego zewnętrznego.


    Cytat Napisał kamilja Zobacz post
    Dołączam zdjęcia .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14848.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	468863
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14839.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	468864
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I  PARAPET  BALKON WYPUKLENIA  DOWÓD 14833.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	468865
    Myślę ,że te zdjęcia ( niezbyt jakościowo udane ) przedstawią mój problem ..
    Zgadzam się .....fotki przedstawiają za mały obszar aby rozwikłać problem.
    Widać na nich dość ostre punktowe uwypuklenia ale z czego one wynikły tego nadal nie wiadomo.
    Wstaw nowe fotki całego parapetu od przodu lub z boku ale większy obszar tak aby widoczne były zarówno parapet, ościeżnica i rama okna.
    Możesz również zrobić fotkę całości okna gdzie widać poziom obu parapetów.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 07-05-2024 o 18:57
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Wygląda jakby był "sklepany" by wszedł pod ramę. Foto pokazuje za mały obszar by to ocenić - może stare okno nie trzymało pionu i tak się musieli ratować.
    Bardziej obstawiam że przeszkadzał mur. Można się doktoryzować z tego tematu.
    Wg mnie to nie są kliny a jedyny sposób naprawy to wymiana parapetu który można było zamówić razem z oknem.
    Nie pomogę a ze względu na branżową solidarność "bronię" wykonawcy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem Twoją " solidarność" z tego rodzaju wykonawcami usług , którzy nie informując mnie przed montażem, że takie wypuklenia mogą powstać i w związku z tym najlepiej było by, aby wymienić parapet zewnętrzny także lub zrezygnować z jego usług wymiany okien . Ja ze swojej strony tylko dodam ,że wykonawca jakichkolwiek usług musi zostawić , doprowadzić do stanu jaki był przed montażem , wymianą itd. inne przedmioty , części , które nie są objęte usługą lub ewentualnie w umowie zawrzeć stosowny zapis o mogących powstać tu: wadach w postaci wypukleń i innych . Weźmy przykład : wymiana koła u mechanika ( wymiana opon ) odstawiam samochód do warsztatu - karoseria w całości , bez żadnych wgniotów i zarysowań ( udokumentowane - zdjęcia przed wymianą ) . Po wymianie opon stwierdzam ,że w dwóch miejscach błotnik został wgnieciony a w jednym zarysowany na długości 20 cm . Co wtedy ? - odpowiedź prosta - mechanik uszkodził , wobec czego żądam od niego naprawy i doprowadzenia do stanu z przed wymiany , a jeśli mechanik nie uznaje swojej winy , rzeczoznawca i Sąd .I tak chyba postąpię w tym przypadku , jeśli firma , która montowała okna stwierdzi ,że to nie jej wina ,że wypuklenia powstały zupełnie nie w związku z montażem okna lub że tak musi być lub też będzie próbowała znaleźć inne powody aby uniknąć odpowiedzialności . Dodam na koniec ,że parapet zewnętrzny przed wymianą okien nie posiadał żadnych wypukleń .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilja Zobacz post
    Rozumiem Twoją " solidarność" z tego rodzaju wykonawcami usług , którzy nie informując mnie przed montażem, że takie wypuklenia mogą powstać i w związku z tym najlepiej było by, aby wymienić parapet zewnętrzny także lub zrezygnować z jego usług wymiany okien . Ja ze swojej strony tylko dodam ,że wykonawca jakichkolwiek usług musi zostawić , doprowadzić do stanu jaki był przed montażem , wymianą itd. inne przedmioty , części , które nie są objęte usługą lub ewentualnie w umowie zawrzeć stosowny zapis o mogących powstać tu: wadach w postaci wypukleń i innych . Weźmy przykład : wymiana koła u mechanika ( wymiana opon ) odstawiam samochód do warsztatu - karoseria w całości , bez żadnych wgniotów i zarysowań ( udokumentowane - zdjęcia przed wymianą ) . Po wymianie opon stwierdzam ,że w dwóch miejscach błotnik został wgnieciony a w jednym zarysowany na długości 20 cm . Co wtedy ? - odpowiedź prosta - mechanik uszkodził , wobec czego żądam od niego naprawy i doprowadzenia do stanu z przed wymiany , a jeśli mechanik nie uznaje swojej winy , rzeczoznawca i Sąd .I tak chyba postąpię w tym przypadku , jeśli firma , która montowała okna stwierdzi ,że to nie jej wina ,że wypuklenia powstały zupełnie nie w związku z montażem okna lub że tak musi być lub też będzie próbowała znaleźć inne powody aby uniknąć odpowiedzialności . Dodam na koniec ,że parapet zewnętrzny przed wymianą okien nie posiadał żadnych wypukleń .
    Tak, pozostaje ci zgłaszać reklamację, bo "jesteś w prawie". Czy ją uznają i obejdzie się bez sądu - nie wiem.

    Kompromisem może być wymiana tego parapetu co należało przewidzieć przy zamawianiu: klient płaci za parapet a firma go wymienia. To jest kompromis.

    To jak porównując do tego wulkanizatora - np. mówi że mogą połamać się kołpaki przy próbie zdjęcia, więc należy doliczyć cenę nowych, ale podejmujecie ryzyko. No i pech - bo pękają....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilja Zobacz post
    Witam .
    te nie były zauważone przeze mnie natychmiast po montażu , dopiero z czasem po 3 tygodniach dostrzegłem te wady . .
    A może te zagięcia powstały np przez ustawienie czegoś na tym parapacie? albo oparcie się, staniecie? skorto ktos to zauważył po 3 tygodniach to niekoniecznie powstało przy montażu
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.393

    Domyślnie

    Jeśli nie było ich bezpośrednio po montażu to raczej nie powstały w wyniku jakichkolwiek klinów.

    Tak a propos to jest parapet wewnętrzny......... blaszany?
    Takich miejscowych uwypukleń raczej nie powoduje pianka lub inny element montażu okna.
    Możliwe że późniejsze usuwanie klinów po piankowaniu przyczyniło się do tego....... ale czynności wykonuje się raczej w obecności właściciela więc ten raczej by to widział.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli nie było ich bezpośrednio po montażu to raczej nie powstały w wyniku jakichkolwiek klinów.

    Tak a propos to jest parapet wewnętrzny......... blaszany?
    Takich miejscowych uwypukleń raczej nie powoduje pianka lub inny element montażu okna.
    Możliwe że późniejsze usuwanie klinów po piankowaniu przyczyniło się do tego....... ale czynności wykonuje się raczej w obecności właściciela więc ten raczej by to widział.
    To parapet zewnętrzny na balkonie.
    Czasem płyta / ściana zewnętrzna jest wyżej niż wewnętrzna, np. jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230628093147.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	468873
    i albo się robi odpowiednio niższe okno (o dobre 3cm) albo montuje parapet na styk z oknem (a nie pod) ale to też ma ograniczenia by nie zakryć odwodnień (na zdjęciu autorki nie widać tego wyraźnie). Osobną sytuacją jest fakt, że nowe okno nie musi mieć tego samego pionu co stare (tu jest chyba wsunięte dołem do wewnątrz) przez co stary parapet staje się za krótki i ratunkiem jest "sklepanie" rantu. W tym przypadku się przy okazji powyginał.

    Daleki jestem by twierdzić że widać na zdjęciach dobrą robotę. Pokazuję jednak sedno problemu a o działaniach niech sobie inwestor decyduje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    No właśnie autor pisze że nie zauważył tego wcześniej. A mowa jest cały czas o zewnętrznym (czego Ty początkowo? nie zrozumiałeś).
    Taka jest moja teoria oparta o realne montaże które wykonuję. W sytuacji braku pionu "klepie się" parapet, chyba że da się go przepchnąć jeśli nie siedzi zbyt mocno osadzony w elewacji.

    Chętnie poznam Twoją, chociaż nasz spór nie ma znaczenia dla autora.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony