dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.393

    Domyślnie

    Co do przyłączenia kotła do podejścia gazu to kwestia co uważasz za podejście.
    Podejściem jest samo przejście łukowe z rury PE SDR na rurę stalową.
    Np>
    https://allegro.pl/oferta/przylacze-...BoCmb4QAvD_BwE
    Następnie należy przejść rurą w osłonie przez ścianę zewnętrzną i doprowadzić gaz w miejsce przyszłego kotła gazowego, a drugim identycznym podejściem doprowadzamy gaz w pobliże kuchenki gazowej.
    To jest instalacja wewnętrzna w domu wykonywana rurami np miedzianymi.

    Projekt instalacji wewnętrznej poza budynkiem oczywiście jest wymagany.

    Kwestia przyłącze z PGE ze skrzynką i licznikiem na granicy działki to całkiwicie odrębna sprawa

    Odnośnie kotła dwufunkcyjnego to jeśli jest to ta sama firma która ofertuje instalację gazową to krótko mówiąc podchodzi to pod zdzierstwo.
    20 tyś za instalację z kotłem dwufunkcyjny który kosztuje pewnie ze 3500 - 4000.

    Napisz co jest w projekcie budowlanym i podeślij na priv rzuty budynku z instalacjami tam zawartymi.
    Dla instalacji grzewczej w całości z podłogówką wymagany jest raczej kocioł z jak najmniejszą mocą minimalną do której potrafi modulować palnik.
    Ten wymóg jest raczej sprzeczny z kotłem dwufungcyjnym.
    Dla domu 115m2 potrzebujesz raczej kotła o mocy 12 - 16kW z mocą minimalną 1,2 - 3kW
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 02-05-2024 o 16:59
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony