dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Blacha trapezowa na ściany ze szkieletu drewnianego

    Witam
    Nie wiem czy dobry dział, innego nie znalazłem pasującego bardziej do zapytania, które brzmi:


    Czy można czy też są jakieś przeciwwskazania aby na domek narzędziowy zbudowany ze szkieletu drewnianego przykręcić na ściany od zewnątrz blachę trapezową powlekaną ? (taką samą jak używa się do budowy domków/garaży narzędziowych wiat itp. itd. ze szkieletem wykonanym ze stali )
    Nie widzę/nie znalazłem przykładów takich konstrukcji w necie więc się zastanawiam czy można by tak zrobić i zda to egzamin

    Z góry dzięki za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Obecnie chyba większość budynków w Polsce ma takie rozwiązanie, tyle że na dachu - drewniana konstrukcja + blacha. Działa.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Obecnie chyba większość budynków w Polsce ma takie rozwiązanie, tyle że na dachu - drewniana konstrukcja + blacha. Działa.
    W sumie racja (tak też ma być skonstruowany dach na tym domku) z tym, że nie doprecyzowałem chyba pytania w pierwszym poście - Miałem na myśli postawiony szkielet ścian z drewnianych kantówek (dość gęsto umieszczonych powiedzmy tak, że będzie spore podparcie tej blachy oraz wystarczająco punktów na przymocowanie wkrętami jej ) i z w miarę podeschniętego drewna.
    I tutaj pytanie czy przykręcając blachę trapezową bezpośrednio do tego szkieletu nie powykrzywia się to wszystko po czasie ? Bo drewno pracuje, zawsze się coś tam podeschnie i skurczy. przekrzywi, pęknie. Czy jednak na konstrukcję ścian będzie trzeba przybić też poziome łaty pod tą blachę trapezową (tak samo jak na dachu kręci się łaty i kontrłaty) ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony