dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Gruz - do czego potrzebny?

    Moim rodzicom po budowie domu zostało sporo gruzu. Mama przez te kilkanaście lat prosiła tatę, żeby to wywiózł, a tata nie chciał, bo na pewno się przyda - do nas na budowę. Ja czytałam, że teraz się gruzu nie używa ani na wylewki, ani do zasypywania fundamentów, bo się niszczy izolacja i powiedziałam, że może go wywieźć. No i w końcu tata zamówił kontener i teraz ten gruz ładuje. A ja się zastanawiam, czy nie można byłoby go użyć na przykład przy wylewaniu tarasu i trochę zaoszczędzić na betonie?
    Doradźcie, póki nie jest za późno.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Zależy jaki to gruz - jeśli betonowy można wykorzystać jako część podbudowy np. pod taras - do betonu nie polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja się na gruzie nie znam, ale tata coś mówił, że to siporeks i można nim uzupełniać ściany przed tynkowaniem ???
    Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    prawdopodobnie masz wszystkie pozostałości z budowy łacznie z gruzem betonowym, ceglanym
    a suporex to piasek
    mozesz to stosowac jako podbudowe pod taras ...

    pzdr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Suporeks to po prostu gazobeton więc jeśli w czasie zagęszczania nie ulegnie wykruszeniu to potem (po zawilgoceniu - spadek wytrz. o 30-40%) może tak się stać i osiadania gotowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Utwardź drogę
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  7. #7

    Domyślnie

    A gruz ceglany nada się do czegoś, czy wywieźć go w kontenerze? (Pokruszone cegły plus odpady z dachówek)

  8. #8

    Domyślnie

    Podkreśle to co powiedział Cypek, idealnie nadaje się pod utwardzenie drogi, bez gruzu sobie tego nie wyobrażam - przynajmniej tak jest u mnie (nawet ostatnio sąsiad zdejmował dachówki i też je wykorzystam do drogi).
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Suporeks to po prostu gazobeton więc jeśli w czasie zagęszczania nie ulegnie wykruszeniu to potem (po zawilgoceniu - spadek wytrz. o 30-40%) może tak się stać i osiadania gotowe.
    zawali sie ten taras ... ???
    no to heca !!!
    co ja narobiłem radzac wysypać gruz pod taras ...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Geno
    Suporeks to po prostu gazobeton więc jeśli w czasie zagęszczania nie ulegnie wykruszeniu to potem (po zawilgoceniu - spadek wytrz. o 30-40%) może tak się stać i osiadania gotowe.
    zawali sie ten taras ... ???
    no to heca !!!
    co ja narobiłem radzac wysypać gruz pod taras ...
    Brzoza histeryzujesz - zwróciłem uwagę aby dobrze zagęścić inaczej osiądzie - nie trzeba habilitacji o czym wiesz aby stwierdzić ,że się nie zawali "co najwyżej" osiądzie trochę, płytkosobie popękają, nic nie będzie (oczywiście jak się sypnie luzem)

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Brzoza histeryzujesz - zwróciłem uwagę aby dobrze zagęścić inaczej osiądzie - nie trzeba habilitacji o czym wiesz aby stwierdzić ,że się nie zawali "co najwyżej" osiądzie trochę, płytkosobie popękają, nic nie będzie (oczywiście jak się sypnie luzem)
    juz lepiej ...
    nie mogłem zasnąc przez to ...
    bałem sie ze ten taras sie zawali ...
    pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    Brzoza dowcipnisu
    Swoją drogą budujący popadają w przesadę czasami. Ale na drodze suporeksowy gruz "lepiej" się sprawdzi
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #13

    Domyślnie

    Brzoza jest na to rada Nie wchodź pod taras
    A swoją drogą ciekawe ile tego gruzu jak niewiele to na drogę nadmiar wywieść

  14. #14
    Guest

    Domyślnie


  15. #15

    Domyślnie

    Ja gruz mieszany tzn.ceglany i betonowy dałem pod ganeczek ,ubiłem odpowiednio ziemię potem folia, warstwy gruzu ubijanie, na to piasek ubijanie i myślę że postąpiłem w miarę dobrze.Na to wszystko będzie wylany beton lekko zazbrojony razem ze schodami.Czy to dobrze?nie wiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony