dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 542 z 627
Pokaż wyniki od 10.821 do 10.840 z 12535
  1. #10821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można też pomyśleć o takim układzie domu:

  2. #10822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Można też pomyśleć o takim układzie domu:
    Jest to już jakiś pomysł. Podaję więcej wymagań.
    1) Garaż na 2 auta. To chyba na poziomie -1.
    2) Na parterze (poziom 0): salon z jadalnią w nim i wyjściem na kostkę brukową na północ lub zachód, kuchnia blisko salonu z oknem na zachód lub północ, spiżarka obok kuchni, łazienka, osobne WC, garderoba, 2 sypialnie w tym jedna od południa i jedna od północy.
    3) Na piętrze (poziom +1): 3 pokoje rozmiaru około 12 m² każdy, do tego łazienka.
    4) Połacie dachowe zwrócone na południe (pod panele). Mogą być też na zachód i wschód, ale dodatkowo.

    Dziękuję za pomysł.

  3. #10823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tym planie piwnica z garażem jest pod tą wyższą częścią.



    Oczywiście zostaje tylko indywidualny projekt w takiej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2016 o 11:28

  4. #10824

    Post Projekt domu

    Najważniejszy jest dla mnie projekt parteru (poziom 0), bo piwnice (poziom -1) i piętro (poziom +1) nie są tak istotne i zawsze można wykombinować.
    W załączniku jest pomysł który wydaje się spełniać nasze wymagania. Czy można prosić o konstruktywną krytykę? Opis pomieszczeń:
    1. Lewy-górny róg czyli północno-zachodni. Salon z jadalnią i wyjściem na kostkę brukowaną: te 2 prostokąty (9,32 m² i 21,76 m²) to jest kostka brukowana na ziemi.
    2. Prawy-górny sypialnia północna. Ten prostokąt w prawym dolnym rogu tego pokoju, to wewnętrzna garderoba/szafa.
    3. W środku ściany zachodniej - kuchnia, po jej prawej stronie pionowy prostokąt to spiżarnia.
    4. Lewy-dolny narożnik (czyli południowo-zachodni) to pokój południowy.
    5. Środek południowej ściany to łazienka. W północnej części łazienki można wykroić osobne WC z wejściem z korytarza.
    6. Prawy-dolny narożnik to garderoba główna.
    7. Wejście od wschodu. Wschodnia ściana jest 4 m od sąsiada. Mogę tam dorobić daszek.
    8. W środku wschodniej ściany ten pomarańczowy prostokąt i ten na prawo od niego to są schody w górę i w dół. I to resztę na lewo od tych schodów to jest korytarz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon PN.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	372129  
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 05-11-2016 o 18:51

  5. #10825
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Jaki budujesz dom, piętrowy z poddaszem?
    Na dole masz dwie sypialnie i łazienkę, co będzie na piętrze?
    Gdzie pomieszczenie gospodarcze?
    Musiałbyś zrobić rysunek z wymiarami ścian, bo np. ten stół to wygląda na 1 m długości...
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #10826

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Jaki budujesz dom, piętrowy z poddaszem?
    Na dole masz dwie sypialnie i łazienkę, co będzie na piętrze?
    Gdzie pomieszczenie gospodarcze?
    Musiałbyś zrobić rysunek z wymiarami ścian, bo np. ten stół to wygląda na 1 m długości...
    Ten rysunek zawiera podkład wymiarowy w postaci kratki. Ta gruba kratka to jest 1 m, zatem ta mniejsza krata to jest 2 dm. Tak. Na dole (czyli parterze, czyli na tym poziome 0) 2 sypialnie, łazienka i WC i reszta jak wymienione w poprzednim poście. Na poziomie -1: garaż 2-stanowiskowy, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia. Na piętrze (czyli poziomie +1): 3 małe pokoje bez skosów i łazienka.

  7. #10827

    Domyślnie

    Pomożecie? mam już projekt i zastanawiam się nad zmianami chodzi o salon i jego ustawienie oraz okna w nim.
    Tzn okno z lewej pojedyncze będzie większe (nie to od kuchni tylko kolejne po nim ) co myslicie? bo boje sie ze nie będę miała jak ustawić kanapy. Dzieki za podpowiedzi
    szczescie to poslubic swojego najlepszego przyjaciela)

  8. #10828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pomieszczenie przy kuchni to toaleta? otwiera się na pokój

  9. #10829

    Domyślnie

    to bardzo źle?
    szczescie to poslubic swojego najlepszego przyjaciela)

  10. #10830
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    kiepsko...
    w pom. gospodarczym za garażem masz schody?
    Trochę kiepsko, że garaż jest 15 m większy od salonu.... 28 m to trochę mało na salon ze stołem.
    Te okno które chcesz powiększyć z jakiej jest strony świata?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #10831
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    czarnula86

    Wrzuć jeszcze rzut z katalogu, albo link do niego. Obejrzymy propozycję ustawienia mebli i wtedy się okaze, czy widok na wejście do łazienki będzie bardzo przeszkadzał.
    Bo ja jakoś nie widzę jak tu wszystko wygodnie zmieścić w prawie kwadratowym pokoju.
    W sumie, jak to sobie w głowie mebluję, to stół wychodzi mi naprzeciw łazienki, ale pewnie projektant widział to jakoś inaczej...?

    Dodatkowo jest jeszcze kilka rzeczy do zmiany jak np. lokalizacja jednych i drugich drzwi z garażu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 06-11-2016 o 22:34
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #10832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnula86 Zobacz post
    to bardzo źle?
    Nie wiem czy gość będzie się czuł komfortowo wiedząc, że każde chlupnięcie dwójeczki czy bąk będzie słyszalny w całym salonie.

  13. #10833

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Muszę to jeszcze przemyśleć a w głowie mętlik... nie znam się na tym a chciałabym, żeby dom byl wygodny i funkcjonalny
    szczescie to poslubic swojego najlepszego przyjaciela)

  14. #10834

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Dziękuję za wszystkie uwagi.
    Kierując się sugestiami Elfir podrążyłem jeszcze internet i zainteresował mnie projekt Żuczek AS:
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...01_opisogolnyl

    Dla przypomnienia front mam południowy-wschód.
    Wszystkie sypialnie, kuchnia i salon będą dobrze doświetlone. Układ pomieszczeń jest ok.
    Z wad trochę mała łazienka i brak spiżarki.

    Proszę o opinię.
    Pozdrawiam

  15. #10835
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    zwróć uwagę, na to że :
    - garaż wąski z brakiem możliwości ustawienia tam jakichkolwiek mebli magazynowych na obsługę auta, czy też ogrodu, ... dodatkowo drzwi wiatrołap / garaż otwierane w kierunku " lakieru samochodu "
    - cały dom w projekcie podziurawiony jest kominami wentylacji grawitacyjnej. Tym samym nie wierze, aby mógł spełnić wymagania dot. projektowanej charakterystyki energetycznej na 1 stycznia 2017r.
    - sypialnia główna nie posiada tak naprawdę porządnej szafy garderobianej obsługującej 2 osoby, a jej możliwość ustawienia ( większej o odpowiedniej szerokości i głębokości ) jest problematyczna przy 3-ch ścianach " otworowanych " : 2xściana z oknami + ściana z drzwiami wejściowymi do pomieszczenia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #10836

    Domyślnie

    Dziękuje za sugestie.
    Będę robił projekt indywidualny, także wszystko dopasuję pod siebie.

    Garaż na pewno jest do poszerzenia do szerokości wewnątrz 400-420cm, przemyślę jeszcze czy nie poszerzyć go do 2-óch aut.
    Ile powinien mieć szerokości wygodny garaż na 2 auta + regały? 600cm wystarczy wg Was.
    Średni koszt dodatkowych m2 garażu mogę przyjąć na poziomie 2000zł czy bardziej 2500zł?

    Kominów raczej nie będę budował. CO/CW będzie gazowe. Rozważam też pompa ciepła.

    Główna sypialnia faktycznie kiepsko ustawna. Na szybko wpadły mi do głowy 2 pomysły przy założeniu, że wydłużę dom o ok. 70cm:
    - zrobienie szafy w zabudowie
    - zamiana głównej sypialni z pokojem dzieci i zrobienie szafy w formie garderoby (jak na załączonym obrazku)

    Dodatkowo dzięki wydłużeniu domu zyskam m2 w łazience

    Macie może jakiś pomysł jak w kuchni wygospodarować spiżarkę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sypialnie.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	374072

  17. #10837

    Domyślnie Pomoc w wyborze projektu i sposobie ogrzewania.

    Witam, niedawno kupiłem działkę i w przyszłym roku mam zamiar zacząć budowę. Jestem na etapie wyboru projektu, interesuje mnie dom parterowy do 110m2 z kotłownią. Ma to być dom dla rodziny 2+2, pomieszczenie , które muszą być to 3 pokoje plus salon z kuchnią, łazienka , ubikacja. Mam upatrzone kilka projektów ale nie znam się na budownictwie i proszę o poradę w kwesti ekonomicznej, czy dany projekt nie jest zbyt skomplikowany i czy można go zbudować w miarę tanio. Nie ukrywam , że zależy mi aby wybudować dom w miarę ,,tanio,, dlatego wybieram projekty proste z dachem dwuspadowym. Kolejną rzeczą jaka mnie nurtuje to wybór sposobu ogrzewania, na działce nie ma gazu więc muszę skorzystać z innej formy, z jednej strony myślę o ekogroszku bo jest to jedna z najtańszych opcji jednak jak czytam forum to wiem , że tak mały dom można ogrzać w ,, mądrzejszy sposób,,. Proszę o poradę. Oto kilka moich faworytów:

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...bianco-WRC1963
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...t-3-ps-WRW1227
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...garazu-WRD1245

    ...do każdego z tych projektów wprowadziłbym kilka małych zmian.

  18. #10838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja budowałem dom wzorowany na projekcie Eryk. Dziennik budowy w stopce.
    Wrzucanie "eko"groszku do takiego domu to jakieś nieporozumienie....

    Albo mała, 7kW powietrzna pompa ciepła, albo bufor 750l grzany grzałką w taniej taryfie.
    Oczywiście ocieplenie typu 20cm podłoga, 20cm ściany, 40cm strop.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła mile widziana
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #10839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przy pompie ciepła w zupełności wystarczy 15/15/30

  20. #10840

    Domyślnie

    Jaki jest orientacyjny koszt instalacji takiej pompy ciepła , czy przy dużych mrozach jest ona w stanie ogrzać dom?

Strona 542 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony