dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 566 z 627
Pokaż wyniki od 11.301 do 11.320 z 12535
  1. #11301
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    wykorzystując chwilę "ciszy" w pracy znalazłem dwa projekty:
    1/ https://www.extradom.pl/projekt-domu...rsja-a-WRD2409
    tak na gorąco - dodałbym tu jedno okno w kuchni a na piętrze zlikwidował balkony i zastosował duże okna oraz przesunął łazienkę jak poniżej Załącznik 389347
    2/ https://www.extradom.pl/projekt-domu-bakalia-4-WOF1086
    tu przesunąłbym WC pod schody i zwęził nieco kuchnię kosztem zwiększenia salonu. Na piętrze usunąłbym balkon oraz okno lukarne i zamontował zwykłe oraz powiększył pokój 1/5 kosztem pokoju 1/3 (który traktowany będzie jako gościnny więc duży być nie musi).
    Nie wiem dlaczego w obu tych projektach są dość niewygodne schody zabiegowe, a miejsca jest tyle, że dałoby się zrobić spocznik (lub przynajmniej zlikwidować połowę zabiegu)...
    Ja mam działkę o podobnych wymiarach do Twojej (długa i chuda) i też ze spadkiem. Po przeszukaniu katalogów z tysiącami gotowców, stanęło w końcu na projekcie indywidualnym.
    Z którego boku wjazd? W którą stronę masz spadek działki? Jak duży jest to spadek?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #11302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    moniss - poniżej schemat. Spadek (nie pamiętam dokładnie ale jakieś 3-5 stopni) jest od zachodu (ogród) na wschód (ściana frontowa - ulica dojazdowa do działki).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	389376

    czy ktoś może budował lub buduje dom wg projektu
    https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...jekt-domu-grot

    jakieś opinie? rady? oczywiście jest tu kwestia kilku zmian np. umiejscowienia okien (zarówno parter jaki i piętro) oraz likwidacja tego dziwnego jak dla mnie okrągłego okna na piętrze.
    Ostatnio edytowane przez Kalic ; 24-05-2017 o 19:29

  3. #11303
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    3 - 5 stopni czyli ok. 70 cm na 10 m. Czyli różnica pomiędzy wejściem do domu a wyjściem do ogrodu jest całkiem spora.
    Co do Grota, to małe pokoje na poddaszu mają zbyt wielkie okna jak na ich powierzchnię. W dużej sypialni jest słup, podobnie jak w łazience (widoczne na rysunkach szczegółowych).
    Niewygodne schody zabiegowe, i w przeciwieństwie do poprzednich dwóch projektów, nie da się ich poprawić.
    Ryzalit jadalni ma tylko 2 m wewnątrz, więc nie jest zbyt funkcjonalny (chyba że trzymasz tam kwiatki). Stół na imprezy trzeba by czołem stawiać w linii kuchnia - salon, a nie ryzalit - schody.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #11304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam.

    Powracam do tematu po przerwie. Proszę o opinie lub ew. uwagi. Dom ma mieć 4 sypialnie i o ile da się to pogodzić z WZ to parterówka. A w WZ mam pow. zabudowy do 140m2, dach dwu lub wielo 20-40 (na płaski nie uzyskałem w tych WZ zgody ale podobno jakbym się uparł to się da ale chyba nie warto) ale jak będzie straszna lipa z projektem to mogę wystąpić jeszcze raz i z tego co mi wiadomo powinni pozwolić mi na postawienie czegoś większego (działka 20a).. Wejście do domu planowane od północy (droga od północy)

    https://z500.pl/projekt/1212/Z376_35...ne-ogolne.html

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14685039661VGBW_1636_920_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	390396

    Rozważam projekt parterówki ze względu na użyteczność. Wiem że przy tych WZ to nie wiele zmieści się ale też to jest dla mnie jakiś kaganiec na ułańską fantazję bo m2 robią swoje. Czy budował ktoś może z tego projektu?? O ile znajdziecie czas proszę o uwagi nt. funkcjonalności projektu

    Moje założenia:
    1. Ogrzewanie podłogowe 100% + kocioł gazowy lub ew PC PW jak będzie kasa (wątpie...)
    2. Wentylacja mechaniczna + rekuperator
    3. Kominy 2 szt jedna dla kozy (z zamkniętą komorą spalania, romotop) druga pod kondensat (wiem że kominy jakby była PC PW niepotrzebne ale czasy są takie że wole mieć kozę w razie gorszych czasów)
    4. Dach dwuspadowy - koszty
    5. Projekt bez garażu. Jak będzie kasa wolę postawić gotowca wolno-stojący a jak nie to nie inwestować w domek dla aut...

    Niestety sam pluje sobie w brodę że we wniosku o WZ wpisałem takie a nie inne parametry a UM tylko to powielił i teraz mam to co chciałem (ale jak pewnie możecie się domyśleć z czasem człowiek dojrzewa do bardziej świadomych decyzji).

    Z góry dzięki za wpisy. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez graucho ; 01-06-2017 o 23:12

  5. #11305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    mam pytanie co do dopasowania projektu do planu zagospodarowania przestrzennego - według mojego mam następujące warunki
    1/ dopuszcza się zabudowę budynkami mieszkalnymi wolnostojącymi lub zabudowę bliźniczą - do dwóch kondygnacji z dachem stromym w tym poddasze użytkowe
    2/ garaż dla samochodu osobowego może być wbudowany w budynek mieszkalny lub z nim bezpośrednio zespolony

    Czy w tej sytuacji mogę ustawić budynek wg projektu https://www.archon.pl/projekty-domow...ma1a218245767c
    oczywiście kilka zmian do wprowadzenia - jak choćby usunięcie balkonu na piętrze oraz przeniesienie kuchni (3) do gabinetu (5)

  6. #11306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kalic - tak, ten projekt spełnia MPZP

  7. #11307

  8. #11308

    Domyślnie

    Witam, w temacie budowy domu jestem kompletnie szary, więc chciałbym prosić was o pomoc. Marzy nam się projekt z extradom Domidea 58mg, jednak szerokość naszej działki ma 20m, a projekt przewiduje minimalną szerokość 21,3.. Pytanie czy kombinować z pomniejszeniem projektu czy nastawić się na coś innego? Bardzo nam zależy na tym projekcie i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda z waszego punktu widzenia pozdrawiam.

  9. #11309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Rafał,

    albo szukasz innego albo indywidualny projekt.

    Przy 99 m użytkowej to dom z poddaszem raczej nieopłacalny, lepiej parter.

    Abstrahując od tego, że pomieszczenia są małe to:
    - garaż 3 m - bez sensu, min. to szerokość 3,5 m a wygodny 4 m
    - bardzo mały wiatrołap
    - szafa w wiatrołapie - tam gdzie szafa pójdą schody więc miejsce będzie ograniczone
    - bardzo małe pokoje dzieci
    - sypialna fajna, ale od jakiej strony świata? Jak od południa czy zachodu to będzie kiepsko. Taka witryna też sporo kosztuje
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #11310

    Domyślnie

    To w takim razie w zupełności odszedlbys od parteru z poddaszem przy projektach 100m? Prawdę powiedziawszy nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby robienie parterowego ze względu na wymiary działki (20x24) nie wiem czy nie szkoda ogródka

  11. #11311

    Domyślnie

    Czyli odszedlbys w zupełności od pomysłu z poddaszem 100m? Problem jest w tym że działka ma 20x24 więc nie wiem czy parterowe nie za bardzo "przyćmią" ten kawałek ogródka który nam zostanie. No a problem tak jak mówisz i tak musielibyśmy kombinować z pomniejszeniem projektu lub zrezygnować z garażu.

  12. #11312

    Domyślnie

    Sorry za powielenie.

  13. #11313

    Domyślnie

    Dom z poddaszem nieopłacalny jeśli masz dużo działki, inaczej trzeba kombinować z poddaszem żeby zaoszczędzić miejsca na jakiś mini ogródek albo taras. Tak czy owak ten projekt nie do końca jest dobry bo masz wielki taras nad garażem, który może sprawiać kłopoty z uszczelnieniem i pewnie po jakimś czasie zacznie przeciekać. Szkoda marnować taką powierzchnię na taras, bo fundamentu będziesz miał tyle samo co byś zrobił sobie pokój nad garażem. 14 m szerokości to już sporo jak na małą działkę, pamiętać trzeba o wjeździe do garażu a linia zabudowy nie zawsze na to pozwala. Szerokością garażu się nie przejmuj owszem 3 m to mało ale lepiej mieć garaż niż go nie mieć, nawet jak nie będziesz trzymał tam auta to się przyda. Pokoje na poddaszu faktycznie nie są za duże, sypialnia wąska i z dużym (czytaj drogim) przeszkleniem. Okna dachowe jeśli lubisz, inaczej nie maja one zalet. Sprawdź sobie mój projekt (w stopce), może da Ci jakieś odniesienie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #11314

    Domyślnie

    Fajny wydaje się twój projekt jedyne na co my się nastawialismy to przeszklony dom żeby było dużo naturalnego światła. Jeżeli mógłbyś wysłać mi zdjęcia właśnie tego aspektu i jak taras wygląda byłbym wdzięczny [email protected]

  15. #11315

    Domyślnie

    Na razie żadnych zdjęć nie mam bo jestem na etapie fundamentów . Ale można obejrzeć zdjęcia w sieci od innych użytkowników, np na extradom.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  16. #11316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal122 Zobacz post
    Prawdę powiedziawszy nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby robienie parterowego ze względu na wymiary działki (20x24) nie wiem czy nie szkoda ogródka
    Myślisz, że tak dużo oszczędzasz na powierzchni zabudowy robiąc użytkowe poddasze?

    Wcale tak fajnie to nie wygląda porównując nawet same dane techniczne (proporcje PU do powierzchni zabudowy). A jak uwzględnisz, że do powierzchni użytkowej zalicza się też komunikację, to przy małym domu okazuje się, że wychodzi bardzo podobnie powierzchnia pokoi do powierzchni zabudowy.

  17. #11317

    Domyślnie

    Ok sprawdzę sobie na stronce a co do tego parterowego to po prostu wydaje się nam że lepiej byśmy się czuli z użytkowym poddaszem, a każdy metr ogródka dla nas jest na wagę złota. Ciężko jest mi znaleźć projekt parterowego który by nas zadowalal

  18. #11318
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Rafał122, projekt nie jest taki zły, tyle że nie na Twoją działkę. Chyba że zlikwidujesz garaż.
    Wielkie przeszklenie w sypialni jest świetne, ale pod warunkiem, że nie wychodzi na działkę sąsiada, tylko ma widok na las czy pola, które nie zostaną zabudowane przez co najmniej kilkanaście lat (a najlepiej kilkadziesiąt). W innym wypadku szkoda wydawać kasę na droższe kształty okien (trapezy, trójkąty) gdy wystarczą zwykłe drzwi dwuskrzydłowe. Ponad 2 lata temu robiłam wycenę trochę większego przeszklenia (dodatkowe trójkąty po bokach) i w MS wyceniono je na ok. 6500 zł netto, gdy same drzwi dwuskrzydłowe kosztowały 2 tys.
    Okna dachowe w obu sypialniach bym zlikwidowała (to już 4 tys. w kieszeni). Na klatce schodowej zostawiłabym też tylko jedno okno: albo dachowe albo fasadowe.
    W kuchni wyspa-zawalidroga do wyrzucenia.

    W tak małym domu sporo powierzchni zajmują wszelkiej maści kominy. Możesz pomyśleć nad ich likwidacją i zamianą wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną z rekuperacją (przy samodzielnym montażu powinno wyjść poniżej 10 tys.). Jeśli planujesz ogrzewanie gazem, to zamiast tradycyjnego komina można do kotła z zamkniętą komorą spalania zamontować nieduży komin poziomy, wychodzący przez ścianę. A jeśli planujesz ogrzewanie na paliwo stałe, to zastanów się jeszcze raz, bo do małego domku budowanego według obecnych standardów, to się po prostu nie opłaca. Jeśli ogrzewanie planujesz prądem (pośrednio poprzez PC lub bezpośrednio np. kable czy maty), to komin w kotłowni tym bardziej jest zbędny.
    Zostałby tylko komin od kominka, który mógłby stanowić awaryjne źródło ciepła.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-06-2017 o 09:13
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #11319

    Domyślnie

    Dziękuję za tak rozległą wypowiedź. Trochę wyprzedzilas wszystko co miałem w głowie, bo na razie to próbujemy znaleźć projekt który będzie zadowalal nas wizualnie i później będziemy myśleć o funkcjonalności cały czas szukam jakiegoś projektu który będzie podobny do tego, może nawet trochę większy. Trochę do przekopania tego jest

  20. #11320
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    A ostatecznie zostaje jeszcze indywidualny
    Co do funkcjonalności, to ja dochodziłam do tego, czego potrzebujemy poprzez oglądanie i poprawianie gotowców (mazanie po nich), tak aby nam pasowały (przeważnie rozmieszczenie i wielkość pomieszczeń).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 566 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony