dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 570 z 627
Pokaż wyniki od 11.381 do 11.400 z 12535
  1. #11381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wady - ciasno na parterze. Wiatrołap niefunkcjonalny trudno zmieścić nawet jedną osobę. Przejście do kuchni przez cały salon. Brak miejsca na reprezentacyjny stół (gdzie usadzić gości na kolacji? w kuchni?) W wc zmieści się raczej tylko szczupła osoba, a gość nocujący w pokoju obok i tak wykąpać się będzie musiał na poddaszu.
    Też na to zwróciłem uwagę ale potrzebuję tylko trzech pokoi (jeden - sypialnia dla żony i dla mnie, drugi dla córki - więc ten trzeci pokój na piętrze byłby dla gości). Ten pokoik (nr 5) na parterze myślałem aby przerobić na kuchnię a w miejscu kuchni ustawić stół.
    Problem rzeczywiście stwarza wiatrołap - czy można byłoby go jakoś sensownie przerobić? Może nieco zwęzić i wydłużyć kotłownię a wc wsunąć pod schody(?).

  2. #11382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co kombinować z niewygodnym projektem?

  3. #11383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    kolejny projekt wpadł mi w oko - jak, okiem specjalistów, widzicie ten projekt (wady i zalety)
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...arazem-WRL1029
    A co w nim fajnego?
    Taras ma być niby od południa?
    Garaż mikro (jak nie chcecie tam trzymac samochodu to OK - w sam raz na kosiarkę, narzędzia ogrodowe, rowery itp), sypialnie na poddaszu (trudno sensownie wyciszyć, ocieplić, skosy), kibelek na dole mikro i skosy. Schody (czyli koszty i niewygoda). Okna połaciowe (koszty - wygody też niewiele). Balkon (koszty i mostek cieplny).
    Strefa dzienna mikro. Rozrysuj sobie meble w skali.
    W wiatrołapie zostawisz buty, to drzwi się nie otworzą. A gdzie tam wciśniesz włącznik światła, czy (o zgrozo) klawiaturę alarmu (nawet zakładając, że domofon będzie w innym miejscu - ale gdzie wtedy?)?
    Projektant jakiś zakręcony (pomylił kotłownię z korytarzem - pytanie jakie błędy siedzą "głębiej" pod maską, skoro już tu takie kwiatki).

  4. #11384

    Domyślnie

    Co sądzicie o tym projekcie?

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m18120f7c13afc

    Planowane zmiany to:
    - rezygnacja z kominka
    - usunięcie spiżarni
    - poszerzenie garażu o 1m
    - usunięcie balkonu od frontu
    - zamiana pralni na garderobę i zabudowanie wtedy pralni ścianką działową
    - na strychu urządzenie pokoju rekreacyjnego (komputer, projektor, TV)

    Ogrzewanie pompą PW.

  5. #11385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak na tak wielki i kosztowny dom, to salon ciasny.

  6. #11386

    Domyślnie

    Nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy budują garaz o powierzchni 50m2 i salon 20m2...
    Decydując sie na zamieszkanie w domu przestrzeń dzienna oprócz prywatności, dla mnie przyjemniej była największym plusem względem mieszkania w bloku...
    Ile czasu spędzamy średnio w garażu a ile w salonie?
    Przecież to komicznie wygląda na tym projekcie...

  7. #11387

    Domyślnie

    Kriss7
    Pytania z czystej ciekawości.
    Jak u Ciebie wyglądają proporcje, pomiędzy garażem, a salonem?
    Jaką powierzchnię powinien mieć garaż, by pomieścić 2 duże samochody, ciągniczek do koszenia trawy, 3 rowery i trochę innych szpargałów? W salonie ich trzymał raczej nie będę.

    Elfir
    Salon faktycznie wielkością nie powala, ale głównie będą z niego korzystały 2 lub 3 osoby.
    Masz może jakieś uwagi, co do reszty projektu?

  8. #11388

    Domyślnie

    Cytat Napisał toledo Zobacz post
    Kriss7
    Pytania z czystej ciekawości.
    Jak u Ciebie wyglądają proporcje, pomiędzy garażem, a salonem?
    Jaką powierzchnię powinien mieć garaż, by pomieścić 2 duże samochody, ciągniczek do koszenia trawy, 3 rowery i trochę innych szpargałów? W salonie ich trzymał raczej nie będę.
    Troche mnie źle zrozumiałeś, nie chodzi mi o wielkość garażu, tylko o proporcje. Zgadzam sie z toba w 100%, ze żeby to wszystko pomieścić + 2 samochody to garaż musi być tak naprawdę prawie 3 stanowiskowy. W większości projektów w garażach na jedno auto, ledwo mieści sie tam to jedno auto, tak samo z garazami dwustanowiskowymi. Nic poza autem tam nie włożysz. Dlatego też garaz na jedno auto musi na 1,5 samochodu a dwustanowiskowy na 2,5samochodu. Dlatego nie dziwi mnie, że jeszcze chcesz go powiekszyć (tez bym tak zrobił).
    Chodziło mi głównie o to, że ludzie nie chcą mieć fajnej otwartej przestrzeni dziennej z duzym salonem (coś czego nie można mieć w mieszkaniu w bloku), a wydają mase pieniedzy na dom dla samochodów. Kocham samochody, ale dla mnie to tylko rzecz nabyta na jakiś czas, po czym sie je sprzedaje i kupuje nowe.

    W tym projekcie już teraz salon jest na prawde mały, co zauważyła Elfir, przy garazu 50m2 - dla mnie przynajmniej - to jest mega nieproporcjonalne.

    Oczywiscie jest to tylko i wyłącznie moja opinia, kazdy wydaje swoje pieniądze i jak mu sie taki układ podoba to czemu nie

    Mój salon bedzie miał 43m2, a garazu nie mam, auta beda stać pod wiatą.

    Pozdrawiam
    Krzysztof

  9. #11389

    Domyślnie

    Kriss7 - 100% racji. Żałuję, że nie zrobiłem u siebie dużego garażu (gdzieś trzeba było pójść na kompromis finansowy) - ale NIGDY bym nie zmniejszył salonu i kuchni kosztem garażu.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #11390

    Domyślnie

    Witam, Proszę o pomoc w ocenie projektów na moją działkę. Wjazd z drogi wewnętrznej od wschodu, działka szerokość 35 m długość 22.6 m (ogólny zarys na rysunku). Ogrzewanie najprawdopodobniej gaz, jednak chciałbym zostawić sobie możliwość ogrzewaniem paliwem stałym. Garaż będzie oddzielnie. Zastanawiamy się nad projektami:
    1. Marcel Archipelag https://www.archipelag.pl/projekty-domow/marcel Pokój nr 9 miałby okno na północ.
    2. Antonio G1 https://www.archipelag.pl/projekty-d...Search=antonio raczej bez garażu.
    3. Z 35 https://z500.pl/projekt/35/Z35,proje...ne-ogolne.html No tu garaż mógłby zostać. Zmiany dotyczyłyby łazienki w miejscu kotłowni i przeniesienie jej na tył garażu
    4. Flori III G1 https://www.archipelag.pl/projekty-d...a?Search=flori
    Jakie macie uwagi do tych projektów.
    Dziękuję i pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działka.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	395009
    Ostatnio edytowane przez ziutek017 ; 17-08-2017 o 22:41

  11. #11391

    Domyślnie

    Zapraszam do grupy na Facebooku: Domy z płaskim dachem https://m.facebook.com/groups/915365941945304#_=_

  12. #11392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Flori, Z35, Antonio odpadają od razu, nie ma co ich rozważać: wejście do garażu i kotłowni przez strefę nocną.

    Marcel nie ma garażu. Gdyby miał inny dach, garaż mozna byłoby łatwo doprojektować.

  13. #11393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witajcie, działkę już praktycznie wybraliśmy, niestety mogła by być większa - 9 arów (około 27x34, dłuższy bok od strony południowej). Działka z lekkim spadkiem na zachód, wjazd od strony południowej. Wymagania co do projektu:
    - dom parterowy z poddaszem użytkowym, powierzchnia do 110m2
    - tani w budowie oraz użytkowaniu (choć wiadomo, że to zawsze będzie kompromis)
    - bez piwnicy, balkonów, wykuszy, garażu
    - 3 pokoje + salon z jadalnią
    - ogrzewanie gazowe
    Wstępnie zainteresowaliśmy się tymi projektami:
    - https://z500.pl/projekt/203/Z229,ene...-schodami.html - do poniesienia ścianka kolankowa
    - https://z500.pl/projekt/138/Z146,mal...m-salonem.html
    - https://z500.pl/projekt/613/Z101_L_h...ne-ogolne.html - do usunięcia wykusz oraz ścianka działowa na parterze pomiędzy salonem i pokojem, podniesienie ścianki kolankowej
    - https://www.archon.pl/projekty-domow...m213227b9f54b6 do usunięcia balkony
    Co myślicie o tych projektach?
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 24-08-2017 o 14:26 Powód: Dodanie jeszcze jednego projektu

  14. #11394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Najlepszy wydaje się projekt Z229 https://z500.pl/projekt/203/Z229,ene...-schodami.html (po podniesieniu ścianki kolankowej). Czy są w tym domu, rozwiązania drogie które niepotrzebnie podrażają koszt budowy? Innymi słowy, czy można znaleźć projekt zauważalnie tańszy w realizacji, o podobnej powierzchni? Układ pomieszczeń wydaje się ok. Doradzicie?

  15. #11395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    cardano,

    domek ładny, nie podnoś ścianki kolankowej bo 120 cm to dużo, wygodnie i domek fajnie wygląda z zewnątrz. Podniesie ścianki zaburzy całą konstrukcję.

    ELement podrażający budowę to okna dachowe kolankowe (Sporo kosztują) i wymagają specjalnej konstrukcji wieńca. Ja bym szedł w kierunku ich likwidacji w zamian ze okno w ściania szczytowej w sypialni (choć wyglądają bardzo ładnie). Jak będzie wentylacja mechaniczna ogrzewanie gazem/prądem można zrezygnować z komina. Co do rozkładu pomieszczeń to mały salon i pokoje dzieci na poddaszu o różnej wielkości. Duży plus to wygodne schody ze spocznikiem
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  16. #11396
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Najlepszy wydaje się projekt Z229 https://z500.pl/projekt/203/Z229,ene...-schodami.html (po podniesieniu ścianki kolankowej). Czy są w tym domu, rozwiązania drogie które niepotrzebnie podrażają koszt budowy? Innymi słowy, czy można znaleźć projekt zauważalnie tańszy w realizacji, o podobnej powierzchni? Układ pomieszczeń wydaje się ok. Doradzicie?
    Tak, ten projekt wydaje się być najlepszy ze wszystkich wcześniej przez Ciebie proponowanych.
    Podoba mi się także Dom w sasankach (chociaż niekoniecznie na działkę z wjazdem od południa), który byłby bardziej funkcjonalny po zlikwidowaniu wewnętrznych kominów (czyli wentylacja mechaniczna zamiast grawitacyjnej i komin do kotła gazowego krótki, wychodzący przez ścianę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poziomy-przewod-powietrzno-spalinowy-wyprowadzony.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	395778 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Doprowadzenie-powietrza-do-spalania-i-odprowadzeni.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	395779


    Co do kosztów oraz pozostałych uwag, to w 100% zgadzam się z tym co napisał Marcin34_Śl
    Po likwidacji tradycyjnego komina w kotłowi, można w łazience na poddaszu wstawić okno w ścianie szczytowej.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 30-08-2017 o 10:38
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #11397
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie sugestie Z229 prawdopodobnie usnąłbym te okna dachowe kolankowe, (w zamian okna szczytowe). Co do wentylacji, do tej pory myślałem nad mechaniczną, ale ostatnio usłyszałem o wentylacji mechanicznej hybrydowej (ze względu na niższe koszty, jestem bardziej skłonny do niej). Ogrzewanie gazem, więc faktycznie wystarczy krótki komin przez ścianę, ale nie wiem czy będzie możliwość wstawienia okna w łazience (nie jest jednak dla nas niezbędne). Chciałbym trochę większy salon, oraz bardziej równomierny podział pokoi dla dzieci, ale nie bardzo widzę takie możliwości. Różne rozmiary pokoi dla dzieci, to dla nas największa wada.

    W sasankach, oprócz usunięcia balkonów, do zmiany kąt nachylenia dachu. W projekcie jest 45, natomiast w WZ muszę mieć 30-40. Dodam jeszcze, że dom musi być usytuowany dłuższym bokiem do wjazdu (szerokość 12-15m +/- 20%)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	395789

    Jest jeszcze projekt Z101 L h+, w którym usuną bym wykusz, oraz ściankę działową pomiędzy salonem a pokojem. Po ponownym przemyśleniu (wraz z waszymi uwagami), projekty w sasankach oraz Z101 L h+ mają lepszy układ pomieszczeń (same domy, są jednak większe, a więc droższe?). Oprócz ogólnej funkcjonalności/jakości domu, priorytetem są niskie koszty. Dosyć ciężko ocenić mi koszt zmian w projektach, a przede wszystkim koszt budowy. Jak oceniacie, który z projektów byłby najtańszy/najdroższy w budowie?
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 30-08-2017 o 13:07

  18. #11398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dużo zmian potrzebujesz, więc może jednak szukaj dalej lub zrób indywidualny projekt?

  19. #11399

    Domyślnie Wybór projektu, wejście od zachodu

    Witam
    Posiadam działkę z wejściem od zachodu. Szerokość działki 30m, długość 35m ( prostokątna ).
    Problem mam z wyborem projektu.
    Założenia są następujące:
    - dom parterowy, poddasze byćmoże kiedyś do adaptacji
    - garaż dwustanowiskowy
    - sypialnia + garderoba
    - dwa pokoje dla dzieci
    - mały gabinet
    - jedna łazienka
    - WC
    - salon z jadalnia ( 40-50m2 )
    - kuchnia - 10-13m2 ( może być otwarta na salon )
    - spiżarnia
    - powierzchnia użytkowa 130-150m2

    Dom prawdopodobnie będzie podpiwniczony.

    Dosyć mocno szukam takiego projektu aby wykorzystać zalety słońca i tu się zaczynają problemy z układem pomieszczeń.
    Może ktoś coś zaproponuje ?

  20. #11400

    Domyślnie

    Bierzesz pod uwagę projekt indywidualny?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 570 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony