dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 569 z 627
Pokaż wyniki od 11.361 do 11.380 z 12535
  1. #11361
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Czy mieszkałaś kiedyś w domu z takim rodzajem ogrzewania? Nie napiszę o brudzie ale trasa opału.

    Masz już ogrodzenia przyjeżdża dostawa na palecie i ląduje na podjeździe trzeba paleciak przepchać po trawniku na tył działki do tego blaszaka bokiem po trawie?potem znowu do domu ...., a jak będzie śnieg mróz to cała ta trasa do odśnieżenia....

    Najwygodniej mieć wjazd do kotłowni z poziomu zero i szerokie drzwi aby prosto np z podjazdu który najczęściej i tak jest odśnieżony wjechać paleciakiem.

    Masz dużą kotłownię taki wymóg przy groszku ale kiepsko usytuowaną nie tylko z zewnątrz ale i wewnątrz domu za to brakuje pralni.Mając PC z tego pomieszczenia można zrobić pralnie suszarnie i czyste pom gospodarcze.

  2. #11362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klara12klara

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Bardzo mądre rady. Kusi mnie pompa ciepła ale nie wiem czy nie wyjdzie o wiele drożej. Kroję koszty początkowe na ile się da ale czy w tym przypadku warto? Nie wiem. jestem skołowana. Do tego zastanawiam się czy przy PC nie będzie w domu zimno. Bardzo zależy mi na cieple bo mam chorą tarczycę i ciągle mi zimno.

  3. #11363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z PC nie będzie zimno. Skąd ta obawa? Przecież to źródło ciepła.

    Drożej w instalacji - na pewno. Ale nie tracisz powierzchni domu. Bo kotłownia na węgiel będzie brudna. A PC można wstawić nawet w spiżarce, szafie w korytarzu czy łazience. No i koszty eksploatacji niższe.

  4. #11364
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Ja ogrzewam gazem podłogówka po całości rekuperator, więc nie pomogę.

    Możesz ogrzewać kablami najtańsze przy inwestycji , podstawa to ocieplenie podłogówka czy nie, rodzaj wentylacji wątki o ogrzewaniu należy przeczytać choć tam czasem ostre dyskusje...

  5. #11365

    Domyślnie

    Co myślicie o tym projekcie? Wprowadziłem trochę zmian po tym jak Elfir poprawiła mój poprzedni rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	393153

    Aranżacja salonu i kuchni (meble są przykładowe, wstawione w rzeczywistych rozmiarach by sprawdzić ile miejsca zajmują)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_salon_gora.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	393154
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia_1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	393158
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	393159

  6. #11366

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Razem z mężem chcemy w przyszłym roku zacząć budowę wymarzonego domu. Działkę już mamy, teraz szukamy projektu.
    Przejrzałam już naprawdę dziesiątki.
    Co sądzicie o Przytulny2? Dla mnie zdaje się być optymalny, nie za duży, a funkcjonalny, jeśli chodzi o pomieszczenia. Kubatura mi odpowiada, podobają mi się też proste nowoczesne bryły. Zależy mi na pokoju na parterze, który będzie gabinetem.
    http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/przytulny-2

  7. #11367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafy wypadają pod skosami - nie wejdą gotowce.
    W kuchni nie ma gdzie ustawić słupka z piekarnikiem.

  8. #11368

    Domyślnie

    Rozumiem, że generalnie jest ok?
    Te dwa małe pokoje na górze myślałam połączyć w jeden duży.

    Jedyne co mnie martwi to kuchnia, marzyłam o wyspie, albo chociaż blacie "barowym", a tutaj raczej nie wejdzie. No ale zależy mi na pokoju na dole, więc pewnie na czymś musi ucierpieć przestrzeń. Bardzo pasuje mi również duże pomieszczenie gospodarcze na dole, w którym chcę mieć też pralkę, żeby nie gonić po schodach.

    Do stron świata na działce oraz drogi układ jest idealny.
    Ostatnio edytowane przez lotusowa ; 21-07-2017 o 14:40

  9. #11369

    Domyślnie

    Przeglądam forum i trafiłam na świeży temat o domu W Malinówkach 6.
    Też mi pasuje
    Brak w nim garażu, ale myślę, że można go spokojnie "dostawić" likwidując okno w łazience na dole, czy mam rację?

    Który z tych dwóch wydaje się lepszy?
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m479226d289fe5
    http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/przytulny-2

  10. #11370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem ten z wizją jednak ma lepiej rozwiązana przestrzeń

  11. #11371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Czy ktoś może dysponuje danymi dotyczącymi współczynników energooszczędności domu wg projektu Ka 16
    http://projektyka.pl/pl/projekt/ka16?ref
    Głównie interesuje mnie wskaźnik Eu oraz Ek, zwłaszcza przy zastosowaniu rekuperacji, pompy ciepła itp.

  12. #11372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a projektant nie ma? Przecież to obowiazkowy składnik projektu

  13. #11373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a projektant nie ma? Przecież to obowiazkowy składnik projektu
    Według informacji jaką otrzymałem od biura projektowego (projektu jeszcze nie kupiłem a przymierzam się do niego):
    EP kWh/(m2•rok) 86,89
    Zapotrzebowanie na energię pomocniczą końcową Epom [kWh/rok]
    Ogrzewanie 138,49
    Przygotowanie ciepłej wody 121,48

    Stąd moje pytanie jak to będzie w przypadku zastosowania pompy ciepła powietrze woda + rekuperacji.

  14. #11374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poproś o współczynnik Eu (czyli zapotrzebowanie rzeczywiste domu na ciepło) a nie Ep. Starczy, że projektant do zimnego, nieszczelnego domu wstawi na projekcie kolektory i piec na biomasę i już mu wychodzi ładne EP.

  15. #11375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - część biur projektowych, na swoich stronach internetowych, udostępnia narzędzia do kalkulacji kosztów ogrzewania i podgrzania wody - na ile można im wierzyć?
    Czy jest możliwe, że zmieniając wyłącznie instalację c.o. np. z gazu na pompę ciepła osiągamy znacznie obniżenie współczynnika Ep oraz (zwłaszcza) Ek i jak przekładają się one na współczynnik Eu (czy można to jakoś samodzielnie sprawdzić - nawet przybliżone "pi razy oko")
    Dla przykładu - dom o pow. użytkowej 103m2
    instalacja: gaz ziemny
    Ep = 93,99
    Ek = 82,49
    instalacja: pompa ciepła
    Ep = 70,05
    Ek = 23,35

  16. #11376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ep zmniejszamy, bo PC jest odnawialna a gaz nie.
    Dlatego ten współczynnik nie jest istotny dla budującego.
    Tylko Eu.

  17. #11377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ep zmniejszamy, bo PC jest odnawialna a gaz nie.
    Dlatego ten współczynnik nie jest istotny dla budującego.
    Tylko Eu.
    A czy można jakoś samemu przeliczyć (obliczyć) współczynnik Eu?

  18. #11378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    musiałbys miec dane wyjsciowe z projektu i wstawić je do programu.
    Eu na 100% ma biuro projektowe.

  19. #11379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    kolejny projekt wpadł mi w oko - jak, okiem specjalistów, widzicie ten projekt (wady i zalety)
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...arazem-WRL1029

  20. #11380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wady - ciasno na parterze. Wiatrołap niefunkcjonalny trudno zmieścić nawet jedną osobę. Przejście do kuchni przez cały salon. Brak miejsca na reprezentacyjny stół (gdzie usadzić gości na kolacji? w kuchni?) W wc zmieści się raczej tylko szczupła osoba, a gość nocujący w pokoju obok i tak wykąpać się będzie musiał na poddaszu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-08-2017 o 10:45

Strona 569 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony