dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 12 z 627
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 12535
  1. #221
    Guest

    Domyślnie

    Rublow. ja mam projekt GL 49 ze Studia Atrium
    www.studio-atrium.com.pl. przerobiliśmy go tak, że jest teraz bez piwnicy i za garażem jest dostawiona kotłownia. z kotłownią ma 116 mkw. i ma wszystko a nawet więcej o czym właśnie mówisz.
    Dom już stoi pod dachem, tak że serdecznie polecam. Pokoje na górze i górna łazienka to naprawdę poezja - żadne tam klitki - duże pokoje. a zamiast dachu nad garażem zrobiliśmy normalny strop i mamy tam piękny taras 27 mkw. z naszej sypialni - bajka!
    I lukarny zamieniliśmy na okna dachowe. Domek cacko - chociaż w katalogu nie wygląda ciekawie, przez te brązowe okiennikce. Polecam serdecznie! Salon ma 32 mkw i kuchnia ma 10 mkw. I zrobiliśmy wejście z kotłowni (tu będzie też pralnia i suszarnia - z oknem) do garażu i z kotłowni do domu - od strony jadalni.
    Spokojnie polecam - nadaje się na małą działkę - nasza ma 20 metrów szerokości - trzeba tylko zrezygnować z okna w garażu na bocznej ścianie. Jakby co, to służe pomocą na priva. Pozdrawiam!

  2. #222

    Domyślnie

    Ciekawą propozycją jest pracowni LipińskichLMB 31 http://www.ciepledomy.pl/

    Jest to mały, parterowy dom. Założony został na planie prostokąta i przekryty dwuspadowym dachem, którego akcentami są: daszek wejściowy w elewcji frontowej i obniżenie okapu po stronie ogrodu, będące częściowym zadaszeniem tarasu. Rysunek elewacji jest prosty, ale wyważony w swych proporcjach. Drzwi wejściowe podkreślone zostały profilowanym obramieniem. w budynku przewidziano strop żelbetowy. Istnieje możliwość ewentualnego wykorzystania powierzchni poddasza. Dla jej oświetlenia zaproponowano okna w ścianach szczytowych i ewentualne połaciowe.


    Kąt nachylenia dachu 35°,
    wysokość kalenicy 7.2 m

    POWIERZCHNIA NETTO: 79,0 m2
    POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 79,0 m2
    POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 104,6 m2
    KUBATURA: 548 m3
    MINIMALNA SZEROKOŚĆ DZIAŁKI: 18,7 m

    jeśli chodzi o podstawowe dane materiałowe, to:
    >>
    >>szacunkowy koszt budowy domu w stanie "pod klucz" to ok. 140 tys. zł,
    >>objętość drewna na więźbę: 4,23 m3,
    >>powierzchnia ścian zew.: 136,6 m2,
    >>powierzchnia ścian wew. nośnych: 22,9 m2
    >>nie liczy się powierzchni ścian działowych.
    >>
    >>Na poddaszu można uzyskać ok. 35m2 powierzchni użytkowej.

  3. #223
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Iwona G

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    czy sprawdzałes projekt D33 muratora tzw. nieduży

  4. #224

    Domyślnie Archon: Dom w macierzankach / Dom w orchideach

    Witam,

    Czy ktoś tu buduje te domy?
    Chętnie posłucham opinii na ich temat.
    Równie chętnie posłucham opinii na temat pracowni Archon.

    Pozdrawiam, Zbyszek


    Pracowania Archon.
    Dom w macierzankach:
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...792a55fe14e543
    Dom w orchideach:
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...27fd5a7ed3f3c8

  5. #225

    Domyślnie

    ZLU - oby dwa są bardzo ładne, ale strasznie dużeeeeeeeee .
    Mi się mój wydawał duży (Dom pod orzechem 2 -tej samej firmy) ale Ty naprawdę zaszalałeś. Zrób rachunek portfela i jeśli dasz radę buduj, jak nie to poszukaj w Archonie innego projektu, równie ładnego ale tańszego i mnijszego.

    Pozdr....G
    Pozdrawiam Groszek

  6. #226

    Domyślnie

    Dom w macierzankach z zewnątrz raduje oko, wewnątrz widziałabym sporo minusów. Pozornie duża powierzchnia użytkowa oferuje średnio duży salon i 4 niewielkie pokoiki na poddaszu, niby z garderobami, ale też malutkimi. Na obu poziomach mnóstwo drzwi, które utrudniają logiczne wykorzystanie oferowanej powierzchni. Mocno rozczłonkowana bryła dla mnie jest minusem, ale jak ktoś lubi ...

    Dom w orchideach bardziej zwarta bryła powoduje lepsze wykorzystanie powierzchni. Całkiem porządne powierzchniowo pokoje na poddaszu, chociaż szkoda, że nie przewidziano stryszku. Tylko, czy na pewno potrzebny wam aż tak duży dom?

    Co do kosztów budowy, to jako laik w tej dziedzinie nie będę się wypowiadać, ale będą znaczne. Skomplikowane dachy, dużo okien i drzwi wszelakich, lukarny ...

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie dom w orchideach

    Dom w orchideach podoba mi o wiele bardziej niz w macierzankach i wcale nie uwazam, ze jest za duzy.Czy wszyscy buduja tylko male domy?

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela
    Czy wszyscy buduja tylko male domy?
    Pewnie, że nie. Całkiem sporo moich znajomych użytkuje 300 m2 i więcej. Fakt, że budowane ok 10 lat temu, w okresie boomu i szybkich karier finansowych. Kilku usiłuje te cuda sprzedać, bezskutecznie, niestety. Dwie rodziny, to nawet do USA pojechały na te metry zarabiać, bo im finanse padły równie niespodziewanie, jak i się pojawiły. A oni, naiwni, mysleli, że ten dobrobyt będzie trwał wiecznie

  9. #229

    Domyślnie

    Może spodoba Ci się Żonkil lub Krab z Archetonu? Ja buduję Kraba i jestem nim - po maleńkich przeróbkach - zachwycona.
    Pozdrawiam,

  10. #230

    Domyślnie

    Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, jesteście nieocenieni!!!

    Z GL49 byłby pewien problem, bo chcę ogrzewać kominkiem. Od Foresta-Natury wiem, że w domu piętrowym nie ma możliwości doprowadzenia powietrza do pokoju na parterze, jeżeli nie przylega do tylnej ścany komnka. Tzn jest możliwość, ale to już jest wielkie kombinowanie.

    LMB31 jest parterowy i zdecydowanie za mały. Na pewno o ten projekt Ci chodziło Fryderyku?

    Zarówno Krab jak i Żonkil są też na mojej liście, oba są ok. Bardziej podoba mi się Krab, chociaż Oleńka ma na nim tę przewagę, że kuchnia jest bardziej połączona z salonem. Wtedy jest w domu jeden duży stół, a to jest moje baaaaardzo duże marzenie. Poza tym oba pomieszczenia są bardziej przestrzenne.

    Z projektów Muratora to Nieduży jest za duży . Myslałem raczej o Ciepłym albo Smukłym. Z tym, że ten pierwszy nie ma kominka, a w drugim jest problem z logicznym wydzieleniem dodatkowego pokoju na parterze, bo jest za bardzo "podłużny".

    W ogóle w tej chili zakres decyzji to jest między 97 a jakieś 110 m. Są projekty z jedną i drugą powierzchnią. Ponieważ kasę mam ograniczoną, to raczej skłaniam się ku mniejszym. Ale może przesadzam? Wydaje mi się, że dzięki różnicy powierzchni będę mógł wydać z 15 koła mniej, a to jest już duża różnica. Jak ktoś napisał w innym wątku "opłaca się budować mały dom, ale nie opłaca się budować za małego domu".

    Co o tym sądzicie?

  11. #231

    Domyślnie

    Tak LMB31. Parter 79 m2, strop w projekcie już przystosowany do użytkowego poddasz, na którym możesz uzyskać około 35 m2 powierzchni co daje razem około 110 m2.
    Z informacji uzyskanych od biura wydaje się, iż wykonanie domku nie jest aż tak drogie, a wykończyć poddasze użytkowe można trochę później

  12. #232

    Domyślnie

    Ja może "pochwalę się" błędami, jakie popełniłam wybierając projekt. Podczas budowania Kraba ja przeżyłam lekki szok, bo projekt wybieraliśmy z mężem, jak klasyczni laicy, patrząc tylko na jego urodę, a nie na rozwiązania konstrukcyjne i potem okazało się, ze kominek w Krabie owszem, możemy mieć, ale trzeba dostawić trzeci komin, a wielopoziomowy parter spowodował ogromny koszt związany z piaskiem zasypowym. Oczywiście, takie nieoczekiwane wcześniej wydatki nie są przyjemne.
    Mądrzy po szkodzie....
    Pozdrawiam

  13. #233

    Domyślnie

    Rublow, a my wybraliśmy LMB-27 od Lipińskich. Trzy sypialnie + pokój dzienny = 89m2. Do tego można również wykorzystać poddasze jako użytkowe.
    Powodzenia.

  14. #234

    Domyślnie

    apeska - o, ch...
    A mnie się ten Krab w sumie podobał i po Twoim poprzednim poście zacząłem się nad nim z powrotem zastanawiać. I intuicj mówiła mi, że z tym półpiętrem to będzie jakiś problem. No i proszę.
    A na brak kominka to w ogóle nie zróciłem uwagi - wydawał mi się oczywisty.
    No to teraz już wiem.
    Jak na razie ciągle Oleńka I na pierwszym miejscu, ale podzielę się swoimi wątpliwościami. Otóż ten projekt pojawił się dopiero w katalogu, jeszcze go nawet nie ma na necie. Co może w praktyce oznaczać, że będę królikiem doświadczalnym. W takich projektach które już są przez dłuższy czas może projektanci wychwycili już jakieś babole. A w nowym nie wiadomo. Tym bardziej, że z tego co czytam na forumie, Archipelag nie ma tu jako biuro najlepszych notowań.
    ryby - ten LMB27 jest dla mnie trochę za duży. Tj. w wersji parterowej za mały, a w wersji z poddaszem za duży. No i ma te daszki nad wejściami, a to chyba komlikuje więźbę z zwiększa koszty. Cholera, już świruję od tego myślenia, co w projekcie mi jeszcze może obniżyć koszt domu.
    Trzymajcie się

  15. #235

    Domyślnie

    Rublow,
    ale ten Krabik jest naprawdę piękny!!! Wcale nie chciałam Cię zdołować, po prostu uprzedzam, co w Krabie może zaskakiwać.
    Teraz już jestem przekonana, że i raz wybrałabym ten sam projekt, albo bardzo podobny.
    Co do tej "wielopoziomowości" to pisałam do Archetonu i powiedzieli mi, że jak się człowiek bardzo uprze, to można to przerobić. Oczywiście projekt będzie nieco droższy (przeróbki zawsze kosztują), ale może wyjdzie taniej niż 19 wywrotek piachu. Nie wiem.
    Podsumowując: pomimo wielu drobnych wad jest to piękny domek.
    W tym tygodniu walczymy już z więźbą, więc prawie już widać, jak będzie wyglądał efekt finalny.
    A tak w ogóle, to jesteśmy ze Szczecina, jeśli masz w miarę blisko, to zapraszam "na oglądanie"
    Pozdrawiam.

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    A sosenkę z horyzontu widziałeś?Wersja bez garazu ma 97 metrów powierzchni użytkowej.PO oględzinach zobaczyłam że nie wliczyli w to pomieszczenia gospodarczego i już nie pamiętam czy czegoś jeszcze .Z tym będzie ok 110 m.Trzy sypialnie na górze , na dole salon z kuchnią i jeszcze 1 pokój.

  17. #237

    Domyślnie

    Nie wiem czy ci będzie odpowiadał, bo około 120m2 ma projekt, który kupiłam i zamierzam wykonać, a mianowicie Dom w Prymulkach z pracowni archon www.archon.pl. Ma połączony salon z kuchnią pomieszczenie gospodarcze, łazienkę i pokój na dole, na poddaszu 3 sypialnie, łazienka i garderoba. Prosty dach dwuspadowy z okanmi połaciowymi. Bardzo sympatyczny wygląd. Zajrzyj na stronę. Pozdrawiam.

  18. #238

  19. #239

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomysły!!
    Sosenka i Prymulki mają tę samą wadę - gabinet na dole nie przylega do kominka, w związku z czym trudno będzie go ogrzać przez DGP.

    Natomiast obejrzałem jeszcze raz projekt Muratora Ustronny - dzięki Maag.... obejrzałem bez specjalnego przekonania, bo ten katalog oglądałem już tyyyyle razy... i coś mi się rzuciło w oczy.

    Moja ulubiona Oleńka jest na planie prostokąta 9,8 na 8,7 i ma 98,3 m
    Ustronny jest na planie 9,9 na 8,7 i ma... 116,3 m

    Czy ktoś z Was potrafi mi wytłumaczyć, w jaki sposób dwa niemal identyczne domy (oba w kształcie stodoły - prostokąt z dwuspadowym dachem) mogą się różnić pow. użytkową o prawie 20 m?
    Dotychczas kierowałem się jak najmniejszą pow. użytkową napisaną w katalogu, bo wychodziłem z założenia, że to ma wpływ na koszty. A teraz to już nic nie rozumiem. Ewentualnie mogę siedzieć i miarowo uderzać głową o ścianę.

  20. #240
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apis

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tez jestem na etapie projektu wiec moze nie powinienem sie wypowiadac...

    Cytat Napisał Ewunia
    Mocno rozczłonkowana bryła dla mnie jest minusem, ale jak ktoś lubi ...
    Mi tez sie wydaje ze niepotrzebnie ten dom jest w krztalcie litery L. Nic sie przez to nie zyskuje, z chyba podraza to dach.

    Cytat Napisał Ewunia
    Całkiem porządne powierzchniowo pokoje na poddaszu, chociaż szkoda, że nie przewidziano stryszku. Tylko, czy na pewno potrzebny wam aż tak duży dom?
    Stryszek przewidziano. Wejscie jest z hallu na gorze. Tylko na prezentacji na stronie archonu nie zaznaczyli wejscia ( w katalogu papierowym jest)

    Cytat Napisał Ewunia
    Co do kosztów budowy, to jako laik w tej dziedzinie nie będę się wypowiadać, ale będą znaczne. Skomplikowane dachy, dużo okien i drzwi wszelakich, lukarny ...
    No ja tez jestem laikiem, ale nie wydaje mi sie zeby Orchidea miala skomplikowany dach.
    Lukarny tez chyba specjalnie nie sa w tym projekcie skomplikowane - zwroc uwage ze te lukarny to po prostu wyciagnniete do gory sciany. A z gory sa przykryte daszkiem. Na dodatek zamiast dachowego okna dajesz tam tansze zwykle okno.
    Przy okazji takie lukarny trafiaja w moj gust. Wygladaja po prostu super.

    Duzo okien?
    Z kilku ja bym od razu zrezygnowal:
    1) w garderobie,
    2) z przodu (ten malutki dziubek),
    3) oraz wywalilbym jeszcze jedno okno dachowe z pokoju nad garazem.
    4) chyba zmienilbym lukarne nad klatka schodowa na okno dachowe.
    5) w kuchni zostwilbym tylko okno od frontu i je troche powiekszyl
    6) w salonie to male okienko tez chyba nie bedzie potrzebne
    7) w gabinecie tez chyba male okno nie jest potrzebne. (albo wywalilbym drzwi na taras, a powiekszyl okno)

    To co mi sie nie podoba to :
    1) ta mala scianka zamykajaca salon (ja bym to wywalil),
    2) kuchnia moglaby byc bardziej otwarta na saloon
    3) nie ma spizarki przy kuchni
    4) nie ma komina z kuchni
    5) dziwne schodki do pokoju nad garazem (pewnie sa w tym pokoju slupy podpierajace wiezbe i dlatego te schodki tak glupio skrecaja)

    Jesli o mnie chodzi to ten dom moglby miec o pare metrow mniejsza powiezchnie. Moze archon ma mniejsza wersje tego projektu. Bo wieksza ma.

    Moze jest ciut za wysoki (czy tylko mi sie wydaje?)

    Ogolnie dom mi sie bardzo podoba. Moze i ja sie na niego zdecyduje?
    Wybudowal ktos juz ten dom?

Strona 12 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony