dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 4 z 627
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 12535
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie poszukiwania projektu. Po pewnym czasie wykrystalizowalo sie, ze chcemy z zona miec oprocz "normalnych" rzeczy ( wc, kuchnia, salon) takze 2 sypialnie na dole , tak aby zostawic na pozniej wykonczenie poddasza.Przejrzalem ze 150 projektow i widze ze takich z dwona sypialniami ( nie 1 - gabinetem i nie trzema) jest naprawde malo

    Czy moze ktos ma jakis ciekawy namiar na projekt domu parterowego z poddaszem, dwie sypialnie na dole, okolo 150m najlepiej prosty dach ( 2-spadowy ew. 4-spadowy bez udziwnien
    Pozdr
    EMil

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    D06a.
    Na dole salon i 2 sypialnie, pomieszczenie gospodarcze i łazienka.

    Póki nie ma "góry", "miejsce" na schody może stanowić czwarty pokój, lub dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (składzik materiałów wykończeniowych i drabina na poddasze....

    Na górze są 3 pokoje i łazienka. Razem około 160 m2. Parter ma bodajże 89 m2.

  3. #63

    Domyślnie

    Też szukam takiego domku i chyba się zdecyduję na D06a, ale bez garażu na początek. Wczoraj znalazłam też projekt GL 150 w http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php.
    Ma dwie sypialnie na dole (w tym jedną bardzo małą. Pow użytk.: dół:78m, góra: 71,70m.

  4. #64

    Domyślnie

    a może to??? bo mi sie podoba hehehe i podobnymi kryteriami sie kieruje
    http://www.domnahoryzoncie.pl/dom.php?name=Akacja_II
    pozdrawiam
    kier

  5. #65

    Domyślnie

    Jeżeli przejżałeś 150 projektów, to jesteś na początku drogi . Większośćz nas widziała po 2000 i nie zawsze znajduje to czego szuka, ale przynajmniej coś się w głowie ma szansę wykrystalizować. Oglądaj, oglądaj i jeszcze raz oglądaj!
    Porponuję w wyszukiwarki internetowe. Jedna ze stron jest w pasażu onetu. Pozdr.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    CO do GL 150 - faktycznie ladny standardowy domek z dwuspadowym dachem. Brakuje mi garazu, mozna go dobudowac z lewej strony ale jak zwykle w tego typu budynkach wyglada to roznie.

    Co do domku Alicja2 - bardzo ladny ale boje sie czy nie zbyt kosztowny - dach dosc skomplikowany

    Co o 150 projektow. Po przejrzeniu ich mam juz na tyle skrystalizowane wizje, ze z nastepnych 100 projektow podoba mi sie 4.
    Pozdrawiam
    EMIl

  7. #67

    Domyślnie

    Ja znam na pamięć jakieś 3 tys. projektów gotowych dostępnych w katalogach. Każdy z nich przeglądałem dziesiątki razy.

  8. #68

    Domyślnie

    Pardon, nie zauważyłem, że szukasz czegoś w granicach 150 m2. "Irys" ma "troszkę" wiecej...

  9. #69

    Domyślnie

    Witam serdecznie. W końcu któryś architekt chce wziąć pod uwagę potrzeby inwestorów. Większość z nich realizuje swoje, nie zawsze trafne fantazje. Widać to w projektach, gdzie mamy bardzo dużo dachów, daszków, okien okienek, załamań, kątów, łuków, lukarn, wykuszów itd., itd. Dla mnie dobry projekt posiada następujące cechy:
    - maksymalnie cztery powierzchnie dachu
    - dom na planie prostokąta
    - sypialnia rodziców z osobną łazienką, w zupełnie innej strefie domu niż pokoje dzieci
    - spiżarnia przy kuchni
    - kominek w salonie
    - wielkośc okien proporcjonalna do wysokości ścian

    Znalazłem taki projekt.

    POZDRAWIAM

  10. #70

    Domyślnie

    A i tak zobaczysz, że projekt nie jest w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. Myślę, że bardziej użyteczne po wyborze projektu jest spotkanie i konsultacja z projektantem wnętrz.
    Nawet taki sam dom ma różne dostosowanie do potrzeb zmieniających się w czasie. Zmieniają się one z wiekiem, z wyprowadzeniem dzieci z domu, z wprowadzeniem psa i wieloma innymi czynnikami.
    A architekt, cóż. Ten będzie zawsze chciał za kasę przerabiać i dostosowywać projekty do potrzeb. A jak ich nie masz to Ci je stworzy.
    Redaktor moderujący coś wie na ten temat, bo o moim domku już się wypowiadał ekspert Muratora (pewnie też architekt).
    Pozdrawiam.

  11. #71

    Domyślnie

    Zgadza się, ale nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć. Budujesz dom z poddaszem, a tu nagle trach, obcięło Ci nogi i jeździsz na wózku. I co? plany wzięły w łeb. Ja jeszcze dzieci nie mam, więc jeśli się pojawią to będę z nimi mieszkał jakieś 20 lat. Przez ten okres "dom ma spełniać moje zachcianki". Poza tym nie będę sypał kasą komuś, kto chce tylko ode mnie ją wyciągnąć ( podczas pierwszej wizyty można się łatwo zorientować ). Jestem niezależny i nikt na siłę mi niczego nie narzuci. Że o projektancie wnętrz nie wspomnę. Skrytym naciągaczom mówię stanowcze NIE. Pozdro.

    Edycja literówek

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: arek1976 dnia 2003-01-30 16:56 ]</font>

  12. #72

    Domyślnie

    Najlepiej przed wyborem projektu sprawdzic jakie sa warunki zabudowy na danym terenie, moze to znacznie ograniczyc nasz wybor.W moim przypadku projekt musial spelniac nastepujace wymagania:dach dwu lub czterospadowy kat 37-45 stopni, zabudowa max.35%,wysokosc max 9.5m(1/2 kondygnacji)
    Ja przed wyborem projektu zalozylem sobie dodatkowo:
    -dom szerokosci 10 m max (dzialka 18m)
    -mozliwosc podzialu budowy na etapy
    -w miare tania realizacja i eksploatacja(dwuspadowy dach,brak piwnic, zwarta bryla,kominek)
    -min 90m2 powierzcni (etap pierwszy)
    -po rozbudowie uzyskanie oddzielnego pokoju ok 30m2(slabosc do kina domowego)
    -garaz
    -wejscie od polnocy, ogrod od wschodu
    -minimalna ilosc zmian w projekcie
    Po kilku tysiacach przegladnietych projektow stanelo na D02 Rozwojowym (po minimalnych korektach),ktory znajdowal sie w pierwszym zakupionym katalogu.

  13. #73
    Guest

    Domyślnie

    Kiedy to było....
    Tytułem sprostowania dodam,że wybraliśmy jednak "W zawilcach" (tej samej pracowni arch. i generalnie podobny układ)Można powiedzić,że od czasu mojej wypowiedzi ewolucja w wyborze posunęła się o parę metrów....kwadratowych (na niekorzyść) a jeden projekt.
    Wybraliśmy mniejszy dom i teraz jak go budujemy widać tego zalety.Jak z wygodą, to się okaże.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-30 17:57 ]</font>

  14. #74

    Domyślnie

    Najpierw założenia bazowe w kolejności znaczenia:
    1 - pustka nad salonem z antresolą na poddaszu
    2 - pokój z łazienką na parterze dla teściowej
    3 - powieżchnia użytkowa 150-170 m2
    4 - żaden z pokoi nie mniejszy niż 11-13 m2
    5 - na górze 3 pokoje
    6 - rozległa komunikacja szczególnie na górze, nie wyobrażam sobie poddasza z klatką schodową która przechodzi w 3 pokoje, bez żadnego miejsca rodzinnego
    7 - kotłowna + garaż
    8 - kominek w salonie, najlepiej wydzielona jadalnia z małym wykuszem

    Przejrzeliśmy ze 2000-3000 projektów gotowych wyrabiając sobie pogląd na nasze potrzeby, domów z antresolą było niestety jak na lekarstwo . Jeden z nich wstępnie wybraliśmy (dom w lawendzie z archetonu) i zaczeliśmy się doń przymierzać, ale miał b. skomplikowany dach i całą masę skosów co czyniło go niefunkcjonalnym. Drugi rozważany projekt (Amelia z horyzontu)wysunął się na prowadzenie
    9 - po przemyśleniach i lekturze muratorka pojawił się kolejny warunek dach dwuspadowy, bez lukarn(żona się opierała, ale 30000 oszczędności ją przekonało
    10 - uznaliśmy, że garaż może stać osobno - zyskujemy dodatkowe pomieszczenie gospodarcze
    11 - odp. ustawienie w osi północ-południe
    12 zwarta bryła budynku

    Projekt katalogowy wybrany do dalszej przeróbki (Amelia) okazał się jedynie koncepcją w związku z tym jak tylko zfinalizujemy zakup działki zlecimy go do opracoewania autorowi jako projektu indywidualnego. Ostatecznie na górze będą 2 przyzwoitych rozmiarów sypialnie, hol otwierający się na pomieszczenie rekraacyjne z funkcją mejsca do pracy i wypoczynku połączone z salonem schodami i balustradą (nasza antresola ). W przyszłości można je zabudować uzyskując trzeci pokój.

  15. #75

    Domyślnie

    Generalnie zgadam się z Arkiem1976, nie szła bym jednak tak dalego z tymi nogami. Ale rzeczywiście zawsze może się coś wydarzyć, tego nikt nie przewidzi.
    Planowaliśmy dom dla siebie, czyli dla 2 osób, z możliwością zamieszkania 4 - bo nigdy nic nie wiadomo. Życie pokazało, że musimy zamieszkać z naszymi rodzicami (mamy po jednym różnej płci) a co będzie później - to się okaże, może moja córka, a może wnuczka zechce z nami zamieszkać?

    Mam tylko nadzieję, że dom będzie stał aż tak długo!

  16. #76

    Domyślnie

    Dzieci zawszebędą wolały ciasną kawalerkę ale sami, niż mieszkanie ze zgredami. Choćby nie wiem jak luksusowy był ich dom i jak rodzice byli fajni i kochani.
    ZAPAMIĘTAJ TO !!

  17. #77

    Domyślnie

    Przy wyborze projektu wg. mnie najwazniejsze jest rozwazenie do czego potrzebny jest przyszly dom i co po nim oczekujemy.
    Inne rozwiazanie bedzie dla wielodzietnej, mlodej rodziny a inne dla osob starszych, inne dla kogos z wiekszymi funduszami a inne dla tych co musza sami popracowac przy budowie domu.
    Jezeli o mnie chodzi marzylem o domku letniskowym. Wiec koncepcja moja opierala sie na tym, ze taki domek sluzy do wspolnego przebywania czlonkow rodziny a wiec nie musi miec osobnych, odizolowanych pomieszczen. Powinien miec duzy wspolny salon przechodzacy w zadaszona werande (na wypadek deszczu), przechodzaca w utwardzony plac laczacy sie z trawnikiem. Naokolo powinny byc drzewka. Powinno sie tam przebywac wspolnie, na powietrzu. Sam domek powinien byc tani, prosty w budowie, niekoniecznie trwaly, nie musi miec dobrej izolacji bo nie bedziemy tam przebywac zima. Idealna technologia do realizacji tej koncepcji jest budowa domu z bala. Ja przy wyborze projektu podpatrywalem domki finskie i oferty polskich wykonawcow. Niestety zaden nie przypadl mi do gustu, wiec poprostu sam sobie zrobilem ogolny projekt ktory wybrana firma poprawila, rozrysowala i wykonala. Budowa zostala pomyslnie zakonczona i jestem bardzo z domu zadowolony, a to jest najwazniejsze,


  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    On 2003-01-23 10:48, arek1976 wrote:
    Witam serdecznie. W końcu któryś architekt chce wziąć pod uwagę potrzeby inwestorów. Większość z nich realizuje swoje, nie zawsze trafne fantazje. Widać to w projektach, gdzie mamy bardzo dużo dachów, daszków, okien okienek, załamań, kątów, łuków, lukarn, wykuszów itd., itd. Dla mnie dobry projekt posiada następujące cechy:
    - maksymalnie cztery powierzchnie dachu
    - dom na planie prostokąta
    - sypialnia rodziców z osobną łazienką, w zupełnie innej strefie domu niż pokoje dzieci
    - spiżarnia przy kuchni
    - kominek w salonie
    - wielkośc okien proporcjonalna do wysokości ścian

    Znalazłem taki projekt.

    POZDRAWIAM
    podpisuję się pod tym wszystkim rękami i nogami też mam już taki projekt.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Ludzie przeczytajcie jeszcze raz na czym ma polegać cala zabawa !!!!!!!
    Redakcji chodzi o rzeczywiste zaaranzowanie spotkania z architektem w redakcji Cale spotkanie bedzie zarejestrowane i na jego podstawie powstanie artykul.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2003-02-05 16:32 ]</font>

  20. #80

    Domyślnie

    On 2003-02-05 16:30, dobrzykowice wrote:
    Ludzie przeczytajcie jeszcze raz na czym ma polegać cala zabawa !!!!!!!
    Redakcji chodzi o rzeczywiste zaaranzowanie spotkania z architektem w redakcji Cale spotkanie bedzie zarejestrowane i na jego podstawie powstanie artykul.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: dobrzykowice dnia 2003-02-05 16:32 ]</font>
    Spotkanie ? - to nie dla mnie, za daleko mieszkam,
    zreszta jaki tam ze mnie architekt,

Strona 4 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony