dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 462 z 627
Pokaż wyniki od 9.221 do 9.240 z 12535
  1. #9221

    Domyślnie

    Witam,
    Poszukujemy projektu domu parterowego o podstawie prostokąta, możliwe są zmiany w projekcie tak aby jak najbardziej domek zrobić użytecznym.
    link do projektu http://projekty.muratordom.pl/projek...htm?mirror=yes

    Działka pod zabudowę dość wąska dlatego dom na planie prostokąta. Wejście i wjazd do garażu od strony zachodniej; natomiast łazienka i kuchnia od południa co pewnie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem ale bryła domu wydaje się zwarta, łazienki i kuchnia blisko siebie. Garaż traktowany raczej jako graciarnia nieogrzewana dlatego też można go oddzielić od bryły domu. Drzwi tarasowe zostaną skasowane na rzecz szerokich okien. Jeżeli decyzja padnie na PC a raczej na to się zapowiada to automatycznie wszystkie kominy a co za tym kominek również nie będą potrzebne.

    Jak widzicie ten projekt? Może poszukać czegoś innego (chociaż nie mało już obejrzeliśmy); możliwa jest też piwniczka na PC, mechaniczną wentylację, centralny odkurzacz itp. pod pomieszczeniami 10 i 12 tylko delikatnie przeszkadza WC. Może przenieść łazienkę ale nie idzę zbytnio dla niej miejsca? Jedna z sypialni (10) będzie całkowicie od północy, to raczej wada ale z drugiej strony dla małżeńskich potrzeb raczej wystarczy

    Jak widzicie ten projekt, po żmudnych poszukiwaniach wyklarował się właśnie ten domek.

    Dzięki wszystkim za uwagę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	291474  
    Ostatnio edytowane przez pieciornik ; 28-11-2014 o 08:48

  2. #9222
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pieciornik, mam nadzieję, że pisząc o zlikwidowaniu drzwi tarasowych nie masz na myśli likwidacji wszystkich?
    I dlaczego na pomieszczenie techniczne chcesz budwać piwniczkę (jeśli jest to płaski teren to duże koszty i w niesprzyjających warunkach mozliwe zalania), gdy masz takie duże pomieszczenie gospodarcze, w którym może być też pralnio-suszarnio-prasowalnia?

    Co do likwdacji kominów przy wentylacji mechanicznej to OK, ale dlaczego przy pompie ciepła chcesz też likwidować kominek? Pompa ciepła bez prądu nie pójdzie, a czasami zdarzają się kilkudniowe awarie (zwłaszcza zimą). Kominek można zrobić z płaszczem wodnym (blisko pomieszczenie techniczne), który podłączony do UPSa ogrzeje dom przy zaniku zasilania z zewnątrz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kierunki.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	291552
    Rozmieszczenie pomieszczeń jest bardzo dobre i nie przejmuj się tym, że jednen z pokoi jest od północy, zwłaszcza jeśli ma to być sypialnia małżeńska. Zwykle i tak spędza się tam tylko noce. Jedyne co bym tam zmienia, to nieco ja powiększyłą aby zmieścić większą szafę.
    Kuchnia od południa też nie jest złym rozwiązaniem. W moim domu rodzinnym kuchnia była od wschodu i tylko rano miło było w niej siedzieć. Z kolei moja obecna kuchnia, a także poprzednia oraz przyszła, to kuchnie od południa. Są ciepłe, słoneczne i przytulne, tak że czasami nie chce się z nich wychodzić - pod warunkiem, że jest gdzie usiąść

    Łazienka od południa...w przyszłym domu taką planuję. A użytkowałam już łazienki z oknem:
    1. od zachodu - z typowym łazienkowym oknem ok.50-60 x 110-120cm - miło było się kąpać o zachodzie słońca (okno naprzeciw siedzącego w wannie)
    2. od wschodu - z dużym oknem jak w pokoju - rewelacyjna o każdej porze, bo jasna, a słoneczym rankiem....po prostu bajka Polecam duże okna w łazience!
    3. od północy - z typowym oknem łazienkowym ok.50-60 x 110-120cm - zimna i ponura pomimo jasnych płytek w piaskowym kolorze.
    4. blokowa bez okna, ale w środku mieszkania, więc ciepła i prawdę mówiac to wolałam ją niż obecną z nieduzym z oknem północnym
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 28-11-2014 o 13:16
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #9223

    Domyślnie

    Dziękuje Ci moniss za odpowiedź, dobrze, że ktoś zauważył w ogóle post hehe
    Muszę Cie zmartwić moniss; drzwi tarasowe polecą wszystkie, w to miejsce duże energo okna, moim zdaniem lepiej będzie utrzymać ciepło niż na drzwiach a koszta podobne.
    Piwniczkę chcę zrobić ze względu na pompę ciepła i wymiennik gruntowy a do tego będzie miejsce na przetwory i mały warsztacik. Co do kosztów to orientowałem się w kosztach i wiem mniej więcej jakiego rzędu wydatek się szykuje. Nie buduje na prędce a dopiero ruszył wniosek o warunki zabudowy i mam gdzie mieszkac więc chciałbym zrobić to dobrze i tak jak sobie wymyśliłem Geolog będzie wiosna ale znając podłoże i poziom wód gruntowych od razu zakładam ciężką izolację przeciwwodną.

    Kominek w niczym mi nie będzie potrzebny a komin to niepotrzebne otwory w stropie, dachu i dodatkowa kasa. Za te pieniążki można kupić jakiś nieduży piecyk kondensacyjny i agregat do napędu i pomp, od tak sobie wydumałem

    Najważniejsza funkcjonalność domku, układ pomieszczeń i usytuowanie jak na Twoim rysunku od południa salon, Zdaje sobie sprawę, że można wybrać lepiej ale jaoś ten projekt do mnie mówi weż mnie Pomóż mi koleżanko przenieść W|C żeby pod pom. gospodarczym i sypialnią 10 można było spokojnie wykopać piwniczkę bo ona będzie na bank. Od północy w garażu skasuje okno i zrobię schody na strych bo coś tam pewnie powstanie bo jakoś raczej nie wieżę, że dadzą mi zbudować dach o kącie 25*

    to tak na szybko, ciągle rozmyślamy co i jak urządzić

    jeszcze raz dziękuje za odzew

  4. #9224
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominek to takie coś co zmienia mieszkanie w dom ...
    Dobry kominek jest źródłem ciepła i sposobem na relaks , widok ognia ten "jedn program do wyboru " uspakaja i wycisza , o złych szkoda nawet gadać ...
    Komin to otwory w stropach i dachu... kominek niepotrzebny........ poczekaj jak zabraknie prądu przez 2 dni w zimie ........
    Darek B

  5. #9225
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pieciornik, zastanów się lepiej z 5 razy (co najmniej) i przedyskutuj z rodziną, zanim zlikwidujeszdrzwi tarasowe. Bo to co napisał Zdun Darek B o kominku,
    Kominek to takie coś co zmienia mieszkanie w dom ...
    odnosi się także do wyjścia do ogrodu (chociażby i najmniejszego). Nawet w starych - no dobra, z lat 50. XX wieku - wiejskich chałupach było wyjście do ogrodu, czasami z przeszkloną werandą lub gankiem. Mieszkałam kiedyś w takim domu, a teraz wynajmuję nieco nowszy, bez wyjścia do ogrodu, i powiem Ci, że to jakaś masakra - jakby mieszkać w mieszkaniu w bloku bez balkonu. Aby wyjść poopalać się na łonie przyrody, muszę wyjść z domu, przez główne wejście (jedyne zresztą), zamknąć je na klucz (bo z ogrodu nie będzie widać czy ktoś się nie zakrada), obejść dom dookoła... A nie daj Boże gdyby nagle zachciało mi się pić, albo po coś innego wrócić na chwilę do domu. Trzeba znów dom obejść, otworzyć zamki, później znów je pozamykać i wrócić do ogrodu. A przecież by wystarczyło zamiast jednego z okien wstawic drzwi tarasowe... ech...
    U znajomych, którzy również mieszkają w starym domu, kilka lat temu była lekka demolka, bo już mieli dość ganiania dookoła aby wyjśc do ogrodu. Zlikwidowali jedno okno w salonie zamieniając je na drzwi balkonowe + drewniane schodki do ogrodu. Po tych zmianach, życie latem przeniosło się na taras.

    Moja rada. Zostaw przynajmniej tarasówki, które są naprzeciw stołu: będziesz miał ustawną część salonową, duże zyski słoneczne i naprawdę bezcenny komfort bezproblemowego wychodzenia do ogrodu. Bo nie po to buduje się dom, aby siedzieć w nim zamkniętym jak w bokowym mieszkaniu.
    drzwi tarasowe polecą wszystkie, w to miejsce duże energo okna, moim zdaniem lepiej będzie utrzymać ciepło niż na drzwiach a koszta podobne.
    Zostaw jedne drzwi tarasowe, a pozostałe możesz zmeinić na okna nieotweralne (tanie i ciepłe).
    Robiłam wstępne wyceny okien do nowego domu, które zamykają się w cenie ok. 50tys. wraz z montażem (minus 15 tys. jeśli zrezygnuję z szyb samoczyszczących w fixach). Współczynnik U przeszkleń od 0,7 (duże fixy) do 1,0 dla małego otwieranego okienka (60x120), ale większość poniżej 0,9W/m2K. Wyjścia tarasowe mam na każdym poziomie (piwnica, poziom 0, poziom -0,9 oraz poddasze), bo wiem z doświadczenia, że inaczej nie będę zbyt często korzystała z ogrodu, a to wielka strata, tak dla ciała jak i ducha (no i strata kasy, bo po co działka z domem a nie mieszkanie skoro i tak się nie korzysta z ogrodu).

    Piwniczkę chcę zrobić ze względu na pompę ciepła i wymiennik gruntowy a do tego będzie miejsce na przetwory i mały warsztacik.
    Tego kompletnei już nie rozumiem. Przecież to wszystko by się zmieściło w pomieszczeiu gospodarczym z projektu.

    Co do kosztów to orientowałem się w kosztach i wiem mniej więcej jakiego rzędu wydatek się szykuje.
    Hehe, no to przygotuj się na to więcej niż mniej. Ja też się orientowałam przed budową, a nawet dodałam 20% ekstra i brakło. A wcześniej myślałam, że coś ściemniają Ci wszyscy ludzie z forum, którzy mówią, że dodatkowe 30% do zakładanych kosztów budowy to takie minimum. Ale się nie mylili. Nic tu nie pomógł nawet wybór najtańszej ekipy, rabaty na betonie, ani samodzielne zrobienie ław fundamentowych... Kasa którą planowałam wydać na piwnicę + te dodatkowe 20% to powinna była być moja podstawa zakładanych kalkulacji i do tego dopiero owe 30%.

    Pomóż mi koleżanko przenieść W|C żeby pod pom. gospodarczym i sypialnią 10 można było spokojnie wykopać piwniczkę bo ona będzie na bank. Od północy w garażu skasuje okno i zrobię schody na strych bo coś tam pewnie powstanie bo jakoś raczej nie wieżę, że dadzą mi zbudować dach o kącie 25*
    To może lepiej poczekaj z wyborem projektu, aż dostaniesz warunki zabudowy (jeśli gmina nie ma planu), albo sprawdź najpierw jakie domy można tam budować w miejscowym panie zagospodarowania przestzrennego (jeśli plan jest zatwierdzony lub przynajmniej jest jego studium).
    Kasowanie okna w garażu, który będzie składzikiem, tylko w przypadku, gdy likwidujesz bramę garażową i w jej miejsce wstawiasz okno - bo przecież nie będziecie za każdym razem zapalać światła.

    Jeśli zależy Ci na oszczędności energii, a wcześniej też kasy na zakup okien, to możesz pokusić się o zakup pakietów szybowych jak to ma M.A.G.

    P.S.
    A w czym, przy kopaniu piwniczki, przeszkadza ci ten nieszczęsny wucecik, że chcesz go przestawiać?

    EDIT:
    Kominek w niczym mi nie będzie potrzebny a komin to niepotrzebne otwory w stropie, dachu i dodatkowa kasa. Za te pieniążki można kupić jakiś nieduży piecyk kondensacyjny i agregat do napędu i pomp, od tak sobie wydumałem
    Masz na myśli gazowy kocioł kondensacyjny? Czyli gaz masz na działce i nie bedziesz musiał wydawać kilku tysięcy na przyłącze?

    Do samych pompek obiegowych powinien wystarczyć odpowiedniej mocy UPS. Hmmm, ale też zależy jak długo by tego zasilania nie było...
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 28-11-2014 o 19:20
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #9226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Kominek to takie coś co zmienia mieszkanie w dom ...
    .
    Zamienia dom w kotłownię

    Mam dom bez kominka i jest to świadoma decyzja osoby, która nie lubi polerować szyb

  7. #9227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieciornik Zobacz post
    Muszę Cie zmartwić moniss; drzwi tarasowe polecą wszystkie, w to miejsce duże energo okna, moim zdaniem lepiej będzie utrzymać ciepło niż na drzwiach a koszta podobne.
    Tego nie rozumiem. To po co ci dom, jak odcinasz się od tego, co w domu najlepsze, od przejścia do ogrodu?
    Mogę się założyć, że jak zamieszkasz, to będzie pierwsza rzecz, którą w domu zmienisz - wywalisz okno i wstawisz wejscie balkonowe

    Cytat Napisał pieciornik Zobacz post
    Piwniczkę chcę zrobić ze względu na pompę ciepła i wymiennik gruntowy a do tego będzie miejsce na przetwory i mały warsztacik.
    Taniej jest rozbudowac garaż niż kopać piwnicę. I to jeszcze piewnicę-basen.

    Cytat Napisał pieciornik Zobacz post
    Kominek w niczym mi nie będzie potrzebny a komin to niepotrzebne otwory w stropie, dachu i dodatkowa kasa. Za te pieniążki można kupić jakiś nieduży piecyk kondensacyjny i agregat do napędu i pomp, od tak sobie wydumałem
    Powiedz mi po co ci pompa ciepła za grube tysiące złotych, jak mozesz mieć piec kondensacyjny za połowę ceny?

  8. #9228
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Motam się i motam z wyborem projektu...

    A co sądzicie o tym domu?
    http://extradom.pl/projekt-domu-tamarillo-WOF1070

    Tu moje małe zmiany:

    PARTER
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	291709

    Wątpliwości:
    - ustawność i zabudowa kuchni (chyba zrezygnowałabym z okna na ścianie szczytowej i tam dała wysoką zabudowę)
    - "małość" kotłowni
    - "małość' gabinetu (to byłby tylko biblioteczko - gabinet, czyli półki na książki, szafa na papiery, biurko, jakaś mała sofa)

    PODDASZE:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	291708

    Wątpliwości:
    - przede wszystkim te wystające słupy! Nie da się tego schować w ścianie?
    - brak miejsca na pralnię, a może jednak da się je wygospodarować? może kosztem garderoby?

    Wątpliwości ogólne:
    - schody (wolałabym ze spocznikiem, ale ze względu na drzwi do gabinetu nie da się, a może da? Jak?
    - NIGDZIE nie mogę znaleźć rysunków szczegółowych tego projektu!!! Wyszukałam, że to projekt z pracowni ARCHAND, ale na stronie pracowni nie ma go w ofercie. Nie mogę więc poprosić o te rysunki, bo kogo?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	291703  

  9. #9229
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    agrafffka, a popatrzyłaś na projekt IKAR z mojej wiadomości wysłanej na priv?
    Tak masz i ustawną, jasną kuchnie i dużą kotłownię i spore pomieszczenie gospodarcze na pralnię i spiżarnię. A do tego przestronny salon, jadalnię, wiatrołap oraz 4 pokoje na poddaszu (jedna dobra na gabinet lub pokój gościnny). A dom nie jest duży, ale za to funkcjonalny i pojemny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IKAR NF40.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	291728

    Aha. I muszę Cię zmartwić, ale większośc gotowych projektów ma słupy na poddaszu, pomimo że na rysunkach pokazywanych w katalogach często ich nie widać (zależy od pracowni). Między innymi z tego też powodu zdecydowałam się na projekt indywidualny.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 29-11-2014 o 17:10 Powód: obrazek
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #9230
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Moniss,
    Patrzyłam. Ale nie pasuje do stron świata.

  11. #9231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał agrafffka Zobacz post
    Moniss,
    Patrzyłam. Ale nie pasuje do stron świata.
    Ale istnieje coś takiego jak odbicie lustrzane, co wykorzystaliście przy kilku wcześniej rozpatrywanych projektach
    Wejście od, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze wschodu. Kuchnia od południa z wyjsciem na taras pod pergolą. Jadalnia od południa i zachodu, a salon z przeszkleniami zachodnimi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikar parter.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	292005Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ikar poddasze.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	292006
    Dwie sypialnie na poddaszu z widokiem na las.

    Lub zostawić w stanie oryginalnym, ale inaczej rozmieścić przeszklenia i ich wielkość (salon południe i zachód, jadalnia zachód i północ - bo widok na las i kuchnia od północy)
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #9232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Moniss, dzięki, ale wolałabym kuchnię od frontu.

  13. #9233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w kuchni od ogrodu masz oko na dzieci bawiące się w ogródku

  14. #9234
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w kuchni od ogrodu masz oko na dzieci bawiące się w ogródku
    Syn już w takim wieku, że cały czas nie muszę mieć go na oku. Chyba
    Córka dorosła. Więcej potomstwa nie przewiduję.

  15. #9235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Agrafffko a może mniej zmian byłoby w projektach:
    Dom przy Alabastrowej 29
    Dom przy Alabastrowej 28 ?
    Strefa dzienna ma stałą szerokość, więc przeniesienie kuchni na front domu nie będzie specjalnie trudne.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  16. #9236
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Bowess,
    szukam projektu, który miałby ok. 9 m "głębokości". Wydaje mi się, że wtedy salon jest ustawniejszy i kuchnia nieco zasłonięta. A na górze bardziej ustawne sypialnie, bo szersze. W projektach, które zaproponowałaś, kuchnia jest otwarta i bez możliwości jej zamknięcia, zasłonięcia, bo będzie wąska. Zależy mi na tym, by kuchnia nie była taka otwarta na salon.

  17. #9237
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w Tamarillo nie wyszłoby dużo zmian. tylko jakieś małe, kosmetyczne. W postach wcześniej jest rzut ze zmianami. Czy się mylę i to poważne zmiany?

  18. #9238

    Domyślnie

    Dzięki ponownie za zabranie głosu, daliście mi do myślenia i na pewno przemyślę ponownie sporne kwestie Tak to jest jak się samemu z druga połówka bije się z różnymi projektami; czasami potrzebne jest świeże, obiektywne spojrzenie z boku kogoś innego, niezwiązanego z projektem. Co do gazu przyłącza nie mam ale planowałbym takie rezerwowe żródło zasialania w razie braku prądu, nieduży piecyk + 500L zbiornik

    jeszcze raz wielkie dzięki za wasze opinie

    miłego dnia

  19. #9239
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Nawiązałam kontakt z Pracownią i mam potwierdzoną informację - Tamarillo to projekt pracowni Archand. To nowość i wkrótce ma się pojawić w ofercie.

    Ponawiam pytanie: Co o nim sądzicie?

  20. #9240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na pewno chcesz się bawić w palacza?

Strona 462 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony