dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 502 z 627
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 12535
  1. #10021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sar.Adamus Zobacz post
    Szkoda że w Polsce nadal pasuje moda na pseudo dworki, kolumny, wykusze, balkony, itd. Okropne brrr!
    Pff, wypraszam sobie. Wprawdzie nie buduję "pseudo" dworku", ale zawsze jak widzę tego typu kategoryczne stwierdzenia, to działa to na mnie jak płachta na byka.

    To, czego najbardziej brakuje, to raczej spójności w architekturze osiedli domków. Już niech będą nawet dworki-potworki, ale nie przemieszane z gierkowską kostką, nowoczesną stodołą i parterówką z płaskim dachem...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #10022

    Domyślnie

    Dachy a MPZP to temat rzeka. I misz masz różnych stylów. U mnie jest tak, że starsze budownictwo to budynki typu kostki lub piętrowe z niewielkim dachem kopertowym. Dalszy sąsiad niedawno już zbudował dach stromy. Tak jak i nowsze budownictwo czyli to na co MPZP pozwala. Z kolei najnowsze osiedle w stylu bardziej skandynawskim czyli bez okapów z elementami płaskiego dachu.
    Ja z kolei chcę płaski, wykorzystując wyjątek w MPZP .
    Także mimo MPZP będziemy mieć w okolicy wszystkie style
    Co do projektu to chcę zwiększyć szerokość PG do 2m . Dać tam umywalkę, powinien też się zmieścić jakiś stół. Kuchenkę zamienić z lodówką. Może dać zabudowę kuchni w kształcie L . Jakby ktoś nie zauważył (a zauważono że wiatrołap jest nieustawny ) , to wiatrołapy różnią się w poszczególnych segmentach. Chcę zrobić prawy tak jak jest w lewym . Drzwi od wiatrołapu do salonu otwierane w kierunku okna, bo tu też jest różnie.
    Schody na piętro nie wylewane, może będzie więcej miejsca. Nie będą takie masywne.

  3. #10023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam płaski dach, bo na szczęście nie było MPZP tylko WZ - a w okolicy kostki z lat 70-tych.

  4. #10024
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Co do projektu to chcę zwiększyć szerokość PG do 2m . Dać tam umywalkę, powinien też się zmieścić jakiś stół. Kuchenkę zamienić z lodówką. Może dać zabudowę kuchni w kształcie L . Jakby ktoś nie zauważył (a zauważono że wiatrołap jest nieustawny ) , to wiatrołapy różnią się w poszczególnych segmentach. Chcę zrobić prawy tak jak jest w lewym . Drzwi od wiatrołapu do salonu otwierane w kierunku okna, bo tu też jest różnie.
    Schody na piętro nie wylewane, może będzie więcej miejsca. Nie będą takie masywne.
    Tutaj drobne poprawki lewej części. Kierunków otwierania drzwi nie zmianiałam, ale do salonu zrobiłabym otwierane na szafę, a do pom. gospodarczego - na ścianę.
    W wiatrołapie zamiast szafy wstawiłam szafkę na buty + wieszak nad nią. Z części wiatrołapu wydzieliłam też wc.
    Okno w salonie przesunęłam na środek ściany - tak jak to jest na piętrze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut parteru 2_zmiany.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	345179
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 30-01-2016 o 13:55
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #10025

    Domyślnie

    Jakbym miał duuuuużo hajsu, to mi się widzi. I też nie rozumiem przechodzenia z garażu do domu jakimś korytarzem. Nic tak nie budzi rano jak przebieżka 30m do garażu na mrozie.[/QUOTE]

    Albo po prostu postawić na prefabrykację czy to drewnianą, czy betonową. Developerka tego projektu to około 400tys zł. Nie ma tragedii.

    Wejście do garażu z pomieszczenia technicznego jest do rozważenia. Jakieś drzwi przesuwne co by nie zajmowały miejsca.

  6. #10026
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    [QUOTE=Sar.Adamus;7060229]

    To nie wątek o domu do 300 tyś więc nie będą odnosić się do kosztów o gustach się nie dyskutuje więc o funkcjonalności jeszcze.

    Schody w salonie już napisano,stół jadalniany w kuchni też, dla mnie pralnia na parterze to nieporozumienie bo zsypem brudy da się do pralni przetransportować,ale czyste uprasowane już nie,pralnia powinna być tam gdzie produkujemy brudne ubrania suszymy i magazynujemy.

    Zlew w pomieszczeniu gospodarczym załatwi problem mycia butów mopy itp.

    Garderoba z oknem trzeba by robić zamknięte szafy bo ubrania będą narażone na blaknięcie.


    Co do działki wg mnie buduję na 1500 m i wcale nie jest to dużo wg mnie 3000 m minimum to duża działka,duże okna wg upodobań minusy zostały już opisane ale to indywidualna sprawa.

    Projekt nie jest zły ale też idealny też nie.

    Przejście z garażu zlikwidowalismy każdy robi jak uważa,teraz nie mam przejścia i wiem jak to jest.

  7. #10027
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Darkat, a co powiesz na nieco większy dom z osobną kuchnią, spiżarką, wc, pomieszczeniem pod schodami (parter) oraz pralnią na piętrze?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rodinny-dum-montreal3-pudorys-prizemi.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	345248 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GSERVIS_Montreal 3_prizemi.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	345245 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rodinny-dum-montreal3-pudorys-prvni-poschodi.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	345249 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GSERVIS_Montreal 3_podkrovi.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	345246

    Można by ten dom zbliźniaczyć, otwory okienne pozmieniać...itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montreal_bliźniak.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	345247
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #10028

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Darkat, a co powiesz na nieco większy dom z osobną kuchnią, spiżarką, wc, pomieszczeniem pod schodami (parter) oraz pralnią na piętrze?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rodinny-dum-montreal3-pudorys-prizemi.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	345248 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GSERVIS_Montreal 3_prizemi.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	345245 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rodinny-dum-montreal3-pudorys-prvni-poschodi.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	345249 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GSERVIS_Montreal 3_podkrovi.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	345246

    Można by ten dom zbliźniaczyć, otwory okienne pozmieniać...itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montreal_bliźniak.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	345247
    Dla mnie klasyczny błąd bliźniaków. Tylko kibelek na dole i to w wersji mini. Ledwo siadasz na wc a nogi masz już na ścianie

  9. #10029

    Domyślnie

    Dzięki moniss za uwagi. Ten WC kosztem wiatrołapu godny uwagi. Nie wiem co powie pani architekt, ale może zaryzykuję. Zresztą w pierwotnej koncepcji miała tam być łazienka. Potem wyleciała, bo chcemy duży PG , mimo że ogrzewanie będzie najprawdopodobniej gazowe. Jeśli się nie da to chyba już tylko prądem.
    Brat zauważył że szerokość klatki może być za mała. Będziemy chcieli zwiększyć z 90 do 110 cm.
    Druga propozycja zmieniająca wszystko raczej odpada. Szerokość segmentu wynosi zdaje się 6.76 m co daje w sumie 13,52 m . My chcemy zmieścić się w 11m + ewentualne poprawki na szerokość schodów.
    Kompromisy, kompromisy bo i tak już powiększyliśmy bliźniaka ze 130 m2 do 140 m2 w sumie. Tak czy siak dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 31-01-2016 o 10:18

  10. #10030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy bliźniak może mieć pomieszczenie wspólne?

  11. #10031

    Domyślnie

    Nie wiem. Ale mojej architekt to nie przeszkadza. W toku rozmowy razem na to wpadliśmy. Zresztą u nas w przepisach pewnie wszystko można nagiąć. Gdzieś czytałem że tam gdzie w planach miejscowych nie można zbudować bliźniaków, buduje się dom dwurodzinny w formie bliźniaka. Czyli inaczej się to nazywa.
    U mnie PG będzie wspólne, bo chcę umieścić tam piec gazowy który będzie ogrzewał oba segmenty. Ponadto nie wiem gdzie umieszczę rekuperator, a ma być też tylko jeden system wentylacji.

  12. #10032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wyobrażam sobie jednego systemu wentylacji - przecież praca rekuperatora się steruje.
    Ty masz gości - włączasz na wyższy obieg, a w tym czasie brat jest na wakacjach i nie potrzebuje silnej wentylacji.

    Poza tym blokujecie sobie możliwość odsprzedania swojej połówki, jeśli macie wspólne instalacje.

  13. #10033
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Dzięki moniss za uwagi. Ten WC kosztem wiatrołapu godny uwagi. Nie wiem co powie pani architekt, ale może zaryzykuję. Zresztą w pierwotnej koncepcji miała tam być łazienka. Potem wyleciała, bo chcemy duży PG , mimo że ogrzewanie będzie najprawdopodobniej gazowe. Jeśli się nie da to chyba już tylko prądem.
    Brat zauważył że szerokość klatki może być za mała. Będziemy chcieli zwiększyć z 90 do 110 cm.
    Druga propozycja zmieniająca wszystko raczej odpada. Szerokość segmentu wynosi zdaje się 6.76 m co daje w sumie 13,52 m . My chcemy zmieścić się w 11m + ewentualne poprawki na szerokość schodów.
    Kompromisy, kompromisy bo i tak już powiększyliśmy bliźniaka ze 130 m2 do 140 m2 w sumie. Tak czy siak dzięki.
    1. Schody w domu jednrodzinnym mają mieć min. 80cm, więc Twoje 90cm jest jak najbardziej poprawne.
    2. Twój projekt, to właściwie nie bliźniak, tylko dom dwurodzinny (pojedyńcza ściana nośna rozdzielająca mieszkania). Podobnie można to zrobić z projektem, który wrzuciłam - po zrobieniu z tego jednego domu, odejdzie jakieś 75cm na szerokości).
    3. Wspólne pom. gospodarcze i współne instalacje, też uważam za nie najlepszy pomysł z tych samych powodów co Elfir.
    Poza tym wiem z doświadczenia, ze często w trakcie mieszkania dochodzi do pewnych niesnasek z powodu podziału rachunków.

    Macie grzać gazem, ale ma to być kocioł jedno czy dwufunkcyjny? Ma być oddzielny bojler (a może dwa)?Przygotowanie CWU prądem czy gazem?
    A może taniej i wygodniej wyjdzie zrezygnowanie z gazu na rzecz ogrzewania prądem (przy niskoenergochłonnym domu)?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 31-01-2016 o 16:56
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #10034

    Domyślnie

    Piec ma być jednofunkcyjny z zasobnikiem . Podobno tak lepiej. Przez to że jeden to raczej chyba nie da się olicznikować zużycia gazu na poszczególne segmenty. Przygotowanie CWU gazem, podobnie kuchenki chcemy gazowe. Więc opłaty za gaz to jest na razie nasz problem i to wspólny
    Co do wentylacji. Ten sam problem co z gazem. Co ciekawe projektant wentylacji mechanicznej (bo ma być od razu w projekcie) rozmawiając przez telefon z moją architekt, mówiła że lepiej jakby były dwie instalacje, ale na moje sugestie że lepiej kosztowo nam wyjdzie jedna zgodziła się.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 31-01-2016 o 17:55

  15. #10035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiesz, projektant zrobi, jak mu klient każe, skoro się uparł.
    Ale nie zawsze pomysły klienta mają sens.

  16. #10036
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Darkat, zapomniałam spytać o rodzaj stropu. Bo cóż z tego, że powierzchnia domu nie będzie duża, gdy duże koszty może wygenerować sama kosztowna konstrukcja budynku.

    Orientowałeś się już ile wyjdzie Was podłączenie do sieci gazowej?
    Ja ostatnio czytam wątek grzejących czystym prądem i coraz bardziej się do tego pomysłu przekonuję. A już zwłaszcza jeśli chodzi o małe domy.
    Tutaj jeden z tych wątków


    DOPISEK:

    Uwagi odnoście piętra:
    1. Gdy powiększysz pom. gospodarcze do 2m, to na piętrze o te 25cm powiększ komunikację.
    2. Tak przesuń drzwi do mniejszej sypialni, aby na ścianie za nimi zmieścić szafę
    3. W łazience proponuję całkiem inne ustawienie:
    - wanna wzdłóż krótszej ściany pod oknem
    - wc (a może także bidet) przy wew. ścianie nośnej w obu mieszkaniach
    - umywalka wraz z pralką pod współnym blatem, nawet na całą szerokość ściany (od drzwi aż do wanny).
    4. Pralka przy sypialniach to bardziej praktyczne rozwiązanie, niż na dole w pom. gospodarczym. Dodatkowy plus - więcej miejsca w gospodarczym.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wiesz, projektant zrobi, jak mu klient każe, skoro się uparł.
    Ale nie zawsze pomysły klienta mają sens.
    Dokładnie
    Jeśli chcesz zaoszczędzić na WM, to oszczędności szukaj w jej samodzielnym montażu, jak to zrobił plusfoto Projekt WM możesz dostać wraz z zakupem systemu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 31-01-2016 o 20:13
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #10037
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Belisima

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, proszę o ocenę projektu http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2021,0,0.htm. Tylko że bez garażu. Zastanawiam sie nad schodami, jak będzie wygladać salon. zamiast wc na dole to mamy zamiar zrobić garderobę. a na górze łazienkę połączyć w jedna. Macie jeszcze jakieś inne uwagi?

  18. #10038

    Domyślnie

    Schody drewniane ażurowe będą wyglądały nieźle, żeby wyglądały pięknie, to trzeba by wydać trochę kasy.

    Pokoje 17 i 18 będą duże, wiem bo mam teraz pokoje dla dzieci 3,8x4,8m i to jest hala 3,8x3,3 by spokojnie starczyło a pomiędzy nimi by jeszcze jeden wszedł.

    Balkony - już znasz nasze zdanie. Jeśli faktycznie musisz wychodzić z sypialni na balkon - Twoja sprawa. Każde otwarcie w dachu to większe koszty. No i balkon to mostek cieplny. U nas mamy taras przy salonie i wystarcza. Wcześniej miałem dom z balkonami. Wypoczywałem na balkonie w ciągu 10 lat może z dziesięć razy.

    Jak masz 280 tysięcy ( i z tego co rozumiem im mniej tym lepiej, to szukaj domu na planie prostokąta, bez balkonów i z minimalną ilością okien dachowych. Zrób go energooszczędnie - wrzucisz ogrzewanie prądem albo gazem jeśli jest dostępny a zaoszczędzisz na kotłowni (czyli mniejsza powierzchnia do budowy), kominie, instalacji.

  19. #10039
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belisima Zobacz post
    Witam, proszę o ocenę projektu http://projekty.muratordom.pl/projekt_trafny-wariant-i,2021,0,0.htm. Tylko że bez garażu. Zastanawiam sie nad schodami, jak będzie wygladać salon. zamiast wc na dole to mamy zamiar zrobić garderobę. a na górze łazienkę połączyć w jedna. Macie jeszcze jakieś inne uwagi?
    To ma być dom dla 5-osobowej rodziny?
    Planujesz ogrzewanie na paliwa stałe?
    Pozbycie się dodatkoweg wc na parterze, na rzecz garderoby, to dobre rozwiązanie. Tak, jak i pozbycie się garażu (jeśli niekt z Was nie ma zapędów d grzebania w autach).
    Schody zabiegowe nie są tak wygodne jak ze spocznikiem.
    Poddasze:
    - balkony do wywalenia, ale drzwi balkonowe zostają
    - pokój 16 należy powiększyć kosztem pokoju 17 (na szafę dla 16, zaanektować miejsce z biurkiem z 17)
    - główna sypialnia (1 powinna mieć własną garderobę oraz własną łazienkę. Tak więc nie powiększałabym jeszcze bardziej dużej łazienki, lecz pociągnęła małą aż do ściany strychowej

    Jeszcze jedna uwaga.
    Zadaszenie tarasu jest zbyt małe aby móc z niego korzystać w inny sposób niż wystawiając ze dwa krzesła lub suszarkę z praniem. W każdym bądź razie, nie da się imprezować pod tym zadaszeniem. Lepiej byłoby zlikwidować tę facjatkę na kolumnach i na poddaszu zrobić nowoczesną lukarnę z płaskim daszkiem (wyciagnięcie ściany kolankowej na pełną wys.). Łóżko można by ustawić na wprost przeszklenia, wezgłowiem do ściany za schodami. Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu, to lepiej zrobić to jako osobną konstrukcję np. z drewna lub stali i drewna (przy okazji sypialnia 18 zyska duży taras)
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #10040
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Belisima

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    9

    Domyślnie

    No właśnie boje się tych schodów ze dużo kasy na nie pójdzie. Co do balkonu to po rozmowie z mezem skłaniam się do tego aby zlikwidować balkony. Ciężko znaleźć idealny projekt.

Strona 502 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony