dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 516 z 627
Pokaż wyniki od 10.301 do 10.320 z 12535
  1. #10301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    ajerzyk

    jak dla Mnie salon z jadalnią 24 m to bardzo mało...kuchnia też nie za duża. Wg Mnie strefa dzienna trochę zbyt mała.
    Jak macie jedno dziecko potrzebne Wam 4 pokoje? Nie ma w pokojach miejsca na szafy, będzie ciężko bez garderob.
    Pralka w pom. gospodarczym?

    4 pokoje bo 1 to gabinet i jeden gościnny, bo czasami teściowa wpada.

    Gabinetu nie odpuszczę, pracuje w branży IT, po przeprowadzce będę pracować z domu.

    Nad salonem i jadalnią się nie zastanawiałem, patrzyłem jedynie żeby od kanapy do ekranu było z 4,5m po projektor i duży ekran .

    A jak myślicie przy układzie wjazd od wschodu, ogród od zachodu z której strony lepiej zrobić sypialnie?

  2. #10302

    Domyślnie

    Elfir,

    Północna część rzutu nie oznacza, że tam jest faktycznie północ

    Usytuowanie domu na działce:

    Strona salonu - południe

    Strona jadalni - zachód

    Strona kuchni - północ

    Jeśli chodzi o brakujące 10 cm - nie ma żadnego problemu żeby skrócić garaż o tę odległość. Jestem już po rozmowie z architektem w tej sprawie

  3. #10303
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Dawiddur

    A ten? Spełnia Twoje wymagania odnośnie łązienek, dodatkowo pralnia osobno, bryła prosta i wygląda super. Po co 3 kominy w takim małym domku?
    http://www.projektyzwizja.pl/projekt...ekonomiczny-2a

  4. #10304

    Domyślnie

    Marcin34_Śl
    U mnie odpadają 3 kominy bo będzie PC PW i WM.
    Projekt, który pokazałeś, owszem jest fajny, ale jednak nie. Dlaczego?
    - mimo wszystko nieco zbyt mały salon - serce domu;
    - maleńkie sypialnie - zbyt małe. jako minimum uważam te 12-13m2. W twoim projekcie są 2x10m2 i 1x9,2m2!
    - przejściowy salon

  5. #10305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    ok,

    pokoje małe ale 4 wiec można by połączyć. Zgoda z salonem, trochę mały i przejściowy. Jednak wizualnie dom wygląda bardzo fajnie. Szukaj coś właśnie w takim nowoczesnym stylu.

  6. #10306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adazie Zobacz post
    Jeśli chodzi o brakujące 10 cm - nie ma żadnego problemu żeby skrócić garaż o tę odległość. Jestem już po rozmowie z architektem w tej sprawie
    Nie będzie potem problemów z otwieraniem drzwi do samochodu?
    Niby 10 cm to mało, ale czasem to jest kwestia walenia drzwiami w ścianę.

    Ja naprawdę nie wiem jak chcesz ten dom wpisać w działkę, skoro twoim zdaniem do ogrodzenia pozostaje 11 metrów?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-03-2016 o 11:22

  7. #10307

    Domyślnie

    Elfir,

    Widzę, że cięzko jest Ci ogarnac ten mój projekt

    Po 1. - garaż trzeba skrócić, a nie zwęzić. W żaden sposób nie wpłynie to na utrudnienie wysiadania z samochodu ponieważ szerokość będzie taka sama.

    Po 2. - Działka ma 30 m szerokości. Dom na 14 m szerokości. Obliczenie : 4m + 14 m dom = 18 m - zostaje 12 m na ogród. Gdzie tu problem ze zmieszczeniem domu?

  8. #10308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adazie Zobacz post
    Elfir,

    Widzę, że cięzko jest Ci ogarnac ten mój projekt
    Tak mam z projektami wciskanymi w za małe działki najwyraźniej

    Jeśli faktycznie miałabyś widok z okna salonu na pustą polankę a nie na działkę sąsiada i masz na to środki to Honorata jest o tyle lepsza, że ma gabinet na dole, dzięki czemu nie musisz ganiać po schodach po herbatę, jak ci się zachce pić podczas pracy. A jak złamiesz nogę, to możesz spać na parterze a nie przez 2 miesiące leżeć w łóżku na piętrze.
    Na dodatek masz pralnię na piętrze.

    IMHO taras na piętrze to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

    Zwróć uwagę, że przy linii zabudowy 4 m nie ustawisz samochodu na podjeździe.

  9. #10309
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Belisima

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, co myślicie o tym projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-24-JGC1042 . Chcemy zrezygnować z tych dwóch małych łazienek na górze.

  10. #10310
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iverus

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam kilka pytań, liczę, że rozwiejecie moje wątpliwości, wszystkie sugestie i porady również mile widziane
    Stoimy przed najważniejszym wyborem a mianowicie wyborem projektu na naszą działkę. Na placu boju pozostały dwa projekty.
    Działka ma wjazd od południa co trochę nas ogranicza w wyborze gotowych projektów..

    1. http://archon.pl/projekty-domow/proj...md4721b13efcd5
    z tym projektem byłoby troche kombinacji.. chcieliśmy go postawić w odbiciu lustrzanym wzdłuż działki (działka mniej więcej kwadratowa o wymiarach 31x30m) tak aby ściana, która w projekcie jest elewacją boczną u nas byłaby frontową - od południa, tutaj trochę dziwnie wyszedłby wjazd do garażu bo byłby od strony zachodniej ale za to rozkład wszsytkich pomieszczeń byłby taki jaki sobie założyliśmy. Na działce wyglądałoby to mniej więcej tak:


    Drugi projekt, który bierzemy pod uwagę to projekt:
    http://archon.pl/projekty-domow/proj...m51558de3697f5
    ten już jest przystosowany do działki z wjazdem od południa ale nie ma garażu co dla nas jest wadą ale nie do niezaakceptowania

    W obydwu przypadkach wprowadzilibyśmy niewielkie zmiany typu likwidacja lub przeniesienie niektórych okien dachowych, dodanie dzwi do kotłowni itp reszta zostałaby raczej bez zmian.
    Proszę o uwagi dotyczące położenia tych domów na naszej działce jak i o uwagi co do samych projektów.
    pozdrawiam

  11. #10311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belisima Zobacz post
    Witam, co myślicie o tym projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu-bw-24-JGC1042 . Chcemy zrezygnować z tych dwóch małych łazienek na górze.
    Wrysuj sobie ten dom w jakiejś łatwej skali i potem spróbuj nanieść na rzut meble ale w ich prawdziwych rozmiarach a nie zmniejszone, jak na tym rysunku na stronie. Od razu przekonasz się, że pomieszczenia wcale nie są takie przestronne

    Nie ma gdzie trzymać przy wejściu kurtek, butów, szalików, rękawiczek itd.
    Kominek daleko od strefy relaksu

  12. #10312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iverus Zobacz post
    Drugi projekt, który bierzemy pod uwagę to projekt:
    http://archon.pl/projekty-domow/proj...m51558de3697f5
    gdyby znaleźć wersję tego projektu z dachem dwuspadowym, to garaż można doprojektować

  13. #10313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    iverus

    to trochę dwa inne domy. Nie chcesz domu z prostą bryłą i dachem dwuspadowym? Musisz wiedzieć czy chcesz dom z garażem czy bez, w jednym domu ma pokój na parterze w drugim nie, w jednym masz pralnie w drugim nie.

    Ja bym szukał domu, gdzie kuchnia jest jednak od strony północnej

  14. #10314

    Domyślnie Który projekt wybrać ?

    Witam wszystkich serdecznie. Proszę o radę w wyborze projektów 2 domów. Są to zupełnie różne projekty. Jednej z nich to dom w serdeczniku 2. Jest to dom parterowy lekko ponad 100m2. Drugi to dom murano s . Jest to porterówka z poddaszem też koło 100m2 . Obydwa domy myślałem stawiać systemem gospodarczym. Ściany zewnętrzne z porotermu wewnętrzne z pustaka żużlowego. Dach z blachodachówki. Jeżeli chodzi o stropy w domkach to w parterowce strop drewniany byłby ,natomiast w domku z poddaszem jeden strop gestozebrowy. Dodam jeszcze co mam na starcie : mam swój Las wiec drewno . Pustaki żużlowe. Biała cegłę. Obydwa domki mi się podobają jednakowo, więc tu zachodzi pytanie : który dom będzie tańsZy w realizacji? Jakich cen się spodZiewać od wykonawców na stan surowy otwarty? Przepraszam za brak linków ale mialem kłopot z ich wklejeniem każdy projek jest w wyszukiwarce. Bardzo proszę o rady i pomoc pozdrawiam

  15. #10315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Ten pierwszy - skomplikowana bryła, skomplikowany drogi dach.

    Drugi - garaż od razu w kosmos jak pytasz o koszty czyli budżet nie jest bez ograniczeń.

    Tańszy będzie nr 2.

  16. #10316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszWski Zobacz post
    każdy projek jest w wyszukiwarce.
    Odpowiedź na Twoje pytania również.

    Czytałeś trochę to forum ? Jest co najmniej kilka wątków na kilkaset stron podobnych do tego.

    Ile kosztuje dom? 2500 zł-3000 zł za metr kwadratowy powierzchni całkowitej.

  17. #10317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszWski Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie. Proszę o radę w wyborze projektów 2 domów. Są to zupełnie różne projekty. Jednej z nich to dom w serdeczniku 2. Jest to dom parterowy lekko ponad 100m2. Drugi to dom murano s . Jest to porterówka z poddaszem też koło 100m2 . Obydwa domy myślałem stawiać systemem gospodarczym. Ściany zewnętrzne z porotermu wewnętrzne z pustaka żużlowego. Dach z blachodachówki. Jeżeli chodzi o stropy w domkach to w parterowce strop drewniany byłby ,natomiast w domku z poddaszem jeden strop gestozebrowy. Dodam jeszcze co mam na starcie : mam swój Las wiec drewno . Pustaki żużlowe. Biała cegłę. Obydwa domki mi się podobają jednakowo, więc tu zachodzi pytanie : który dom będzie tańsZy w realizacji? Jakich cen się spodZiewać od wykonawców na stan surowy otwarty? Przepraszam za brak linków ale mialem kłopot z ich wklejeniem każdy projek jest w wyszukiwarce. Bardzo proszę o rady i pomoc pozdrawiam
    Fajnie, jakbyś przynajmniej wkleił linki do projektów.

    Masz własne drewno - wysezonowane?

    Ponieważ chcesz wybrać pomiędzy bardzo różnymi projektami to może najpierw określ swoje potrzeby mieszkaniowe? Bo różnice między tymi projektami są drastyczne.

    Drugi projekt (Murano) to chyba wymyślał student nie architekt.

    Osobiście uważam, że dom parterowy jest najlepszy, jeśli szuka się małych projektów. W dodatku jest łatwiejszy do stawiania samemu.

    Jak chcesz budować tanio, to obydwa projekty są beznadziejne, bowiem zawierają kosztowne detale (balkon czy skomplikowany dach).
    Radzę ci poszukać lepszych, ładniejszych i lepiej zaprojektowanych domów.

  18. #10318
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smolarz

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-119
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję budowę domu dla rodziny 2+2 na działce 8.6 ar. Działka kwadratowa z wjazdem od północy
    Dom ma być parterowy z poddaszem użytkowym ustawiony kalenicą równolegle do wjazdu.
    Wymagania:
    - dach dwuspadowy, prosta i zwarta bryła budynku.
    - na dole kuchnia, jadalnia, salon, gabinet, spiżarnia pod schodami, pom. gosp, łazienka
    - na górze 2 pokoje dla dzieci, sypialnia z garderobą, łazienka, pralnia
    - bez garażu (zamiast tego wiata na 2 auta + pom. gosp)
    - ogrzewanie gazowe + kominek bez płaszcza + rekuperacja(ew.)
    Jak na razie zdecydowani jesteśmy na:
    http://www.domenadom.pl/produkty/285/sofokles-ps.html

    WZ:
    szer. 14m +- 20%, wys 8.5m +-10%, odsunięcie domu 6m od wjazdu

    Planowane zmiany w projekcie:
    - likwidacja garażu, tarasu przy jadalni, spiżarni w kuchni, wyspy w kuchni
    - spiżarnia pod schodami (2-3 schodki w dół) z wejściem z pom. gosp.
    - powiększenie wiatrołapu na rzecz spiżarni w kuchni
    - poszerzenie domu o ok. 30-50cm od strony schodów (WZ wymuszają)
    - likwidacja okien dachowych, prócz pralni (nad garderobą się zastanawiam czy potrzebne)
    - zmiana schodów na ze spocznikiem
    - zrobienie osłony przy wejściu przed wiatrem z 1-ej strony. Jeszcze do końca nie wiem czy słupek czy coś innego
    - ścianka kolankowa ma 88cm - myśle o podniesieniu o 1 pustak.

    Co sądzicie o takim projekcie?
    Co sądzicie o zmianach?
    Czy można coś lepiej w nim poprawić? Pewnie tak...

    Zależy mi też na obniżaniu kosztów budowy (w miarę możliwości). Głównie dlatego m.in. likwiduje garaż.
    Sypialnia na górze nie jest za duża...ale planuję tam tylko łóżko i nakastliki.
    Czy poszerzenie domu o te 30-50cm wystarczy na zmianę schodów na ze spocznikiem?
    Czy pomieszczenia 4-5 będą dobrze doświetlone (drzwi balkonowe + okno) ? będą od wschodu.

    Projekt oryginalny i po zmianach wygląda tak.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sofokles_zmiany.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	353457
    Za wszelkie sugestie z góry dzięki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sofokles_zmiany.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	353455  
    Ostatnio edytowane przez smolarz ; 19-04-2016 o 22:12

  19. #10319

    Domyślnie

    Jak szukałem projektu dla siebie, to był jeden fajny z mg projekt, Małgosia. Typowy z kalenicą prostopadłą do drogi (tak rozumiem równoległą do wjazdu)

  20. #10320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolarz Zobacz post
    Za wszelkie sugestie z góry dzięki.
    Może spróbować tak:



    Wówczas nie masz wejścia do domu na wprost drzwi do toalety.

    EDYCJA: bardzo podobny jest projekt Owidiusz.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-04-2016 o 17:59

Strona 516 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony