dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 52 z 627
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 12535
  1. #1021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Jak wybieralam projekt
    Wybór projektu trwal 3-4 miesiące. Zaczęlo się od kupowania i przeglądania katalogów z gotowymi projektami. Dlaczego projekt typowy?
    Po pierwsze tańszy, po drugie chcialam wiedzieć już przy wyborze jak będzie wyglądal mój przyszly domek.
    Potem przyszedl czas na poszukiwania w internecie. Tu odkrylam forum Muratora i moglam poczytać o wyborach innych budujących.
    Czym się kierowalam? Przede wszystkim kosztem budowy, potem rozmieszczeniem i ilością pomieszczeń no i oczywiście wyglądem również. Mial to być dom prosty w formie i budowie a jednocześnie z charakterem. Ale to czy nasz dom będzie mial charakter zależeć już będzie tylko i wylącznie od nas. Mam nadzieję, że tak.

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu. Założenia są minimalistyczne -ma to być domek na dobre i na złe, taki w którym życie koncentruje się na dole, ale na wszelki wypadek jest i poddasze, który wyglądem pasuje do otoczenia, ale w środku ma niebanalne rozwiązania, który NIE ma garażu w bryle budynku, bo samochód to tylko narzędzie, którego nie chcemy eksponować - będzie to więc C-62 " Z fantazją" z Archtimu. I już kochamy ten nasz domek, choć niewykluczone, że może to być miłość trudna


  3. #1023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tab
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Nasz projekt znaleźliśmy przez przypadek. Spodobał się nam dom już wybudowany. Parterowy, bez użytkowego poddasza, z garażem dwustanowiskowym. Odnaleźliśmy ten projekt w internecie - D08 z kolekcji Muratora. Idealny dla nas. Później okazało się, że warunki zabudowy nie pozwalają na tak płaski dach. Nie powiem, zrobiło nam się smutno, że z takiego domu musimy rezygnować.
    Zaczęliśmy kupować katalogi z projektami, zamawiać płyty CD by poszukać innego, który przypadnie nam do gustu.
    Na początku tego roku okazało się jednak, że projekt D08 pasuje do nszej działki. Uśmiechy od ucha do ucha. W kwietniu zaczynamy budowę, oczywiście D08.

    Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych, poszukujących i wszystkich wszystkich.

  4. #1024

    Domyślnie

    Po dwóch latach udręki i przymierzania różnych projektów oraz grymaszeni - bo za drogi.. bo za mały ... bo garaż nie taki ... bo taras za mały, bo pomieszczenia nie takie - w końcu przyszło olśnienie - D08 - projekt dla nas doskonały. Patrzyliśmy na projekt pod kątek tysiąca różnych codzienny drobiagów które mogą utrudniać lub ułatwiać życie - wybraliśmy ten który umożliwi nam pełną integrację rodziny, cieszenie się poranną kawą i wieczorną lampką wina na tarasie zlokalizowanym przy salonie i kuchni, oraz maksymalną wygodę w codziennych uciążliwych sprawach takich jak pranie, przejście z garażu do kuchni etc.
    Polecam

  5. #1025

    Domyślnie

    ja po prostu własnym oczom nie wierzę - czy wy naprawdę tyle czasu na to poświęciliście???

    przed powstaniem projektu nie przeglądałam żadnych katalogów (ani jednego) - dopiero teraz to robię, ale wylącznie dla przyjemności

    nie miałam w ogóle zadnych założeń odnośnie rzutów, a nawet ilości kondygnacji

    buduję wg projektu indywidualnego, elewacja frontowa jest taka jaką wybrałam z dwóch zaproponowanych mi przez architekta

    spotkania z architektem odbyły się może trzy, cztery

    i to wszystko!!!!

    dom jest dosyc brzydki, to fakt , ale ma pewne zalety funkcjonalne (wady też )


    Konradzie

    tym razem, to już całkiem zbiłeś mnie z tropu - zrobiiłeś sobie modele 3D kandydatów? Po prostu nie wierzę.
    Poza tym ... 5 lat przeglądania katalogów? Podszedłeś do sprawy dosyc poważnie
    Konradzie! Wiesz, ja myślę, że te statki, które współkonstuujesz są najbezpieczniejszymi miejscami na świecie... w ogóle całe, a nie tylko w tych 5 -15%

    I pomyśleć, że mój elektryk zarzuca mi nazbyt analityczne podejście do sprawy... Wyglada na to, że raczej bezpodstawnie

    a może Ty troszkę zmyslasz? Hmmm?

    to fajne zestawienie - przebieg Twojego i mojego wybierania projektu

    mój architekt też zrobił model, wydaje mi się, że jednak w rzeczywistości dom wygląda inazcej - tzn. znacznie gorzej
    mój model zaginął, więc teraz już nie mogę sobie go porównać z budynikem - Ty pewnie wiesz, gdzie są Twoje

    pozdrawiam serdecznie i znowu z niekłamanym podziwem

    lidka

    W ogóle podziwiam Was wszystkich!!!!!!

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    Konradzie

    tym razem, to już całkiem zbiłeś mnie z tropu - zrobiiłeś sobie modele 3D kandydatów? Po prostu nie wierzę.
    Poza tym ... 5 lat przeglądania katalogów? Podszedłeś do sprawy dosyc poważnie
    Konradzie! Wiesz, ja myślę, że te statki, które współkonstuujesz są najbezpieczniejszymi miejscami na świecie... w ogóle całe, a nie tylko w tych 5 -15%

    I pomyśleć, że mój elektryk zarzuca mi nazbyt analityczne podejście do sprawy... Wyglada na to, że raczej bezpodstawnie

    a może Ty troszkę zmyslasz? Hmmm?

    to fajne zestawienie - przebieg Twojego i mojego wybierania projektu

    mój architekt też zrobił model, wydaje mi się, że jednak w rzeczywistości dom wygląda inazcej - tzn. znacznie gorzej
    mój model zaginął, więc teraz już nie mogę sobie go porównać z budynikem - Ty pewnie wiesz, gdzie są Twoje

    pozdrawiam serdecznie i znowu z niekłamanym podziwem

    lidka

    W ogóle podziwiam Was wszystkich!!!!!!
    Nie zmyslam. Mam te modele (i kosztorysy do dzisiaj) - moge przeslac (sa w Catii V5.R12). Dla mnie zrobienie takiego modelu, to jakis jeden do dwoch dni (mam duze doswiadczenie w modelowaniu i szybki program), wiec nie bylo to zbyt duze poswiecenie. Pozniej sie po prostu z nim "bawilem", ale bylo to dla mnie dosc przyjemne. Na kosztorys poswiecilem znacznie wiecej czasu, ale byl to okres kiedy nie mialem zlecen i chcialem czyms zabic czas. Przy okazji duzo sie nauczylem na temat budownictwa.

    A 5 lat wybieralem projekt z prostego powodu. Ja boje sie po prostu kredytu. Bede budowal w 100% za gotowke. A nie chcialem zaczac dopoki nie nazbieram przynajmniej na pierwszy etap (czyli wykonczony parter i z zewnatrz budynek). Obecnie na ten stan juz mam, ale nierozwiazanym (jak na razie) problemem jest brak czasu. Wtedy, kiedy zaczynalem ogladac projekty nie mialem ani grosza.

    pozdrawiam
    Konrad

  7. #1027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najpierw poszliśmy do pierwszego lepszego biura projektów gotowych i przeglądałem katalogi. Obsłudze powiedzieliśmy co nas interesuje jakie mamy wymagania i oczekiwania w styosunku do projektu przyszłego naszego domu i ze musi to być dom parterowy z poddaszem użytkowym i bez piwnicy dający sie zbliźniaczyć. Chodziliśmy po różnych biurach projektowych ale w każdym mieli te same katalogi ceny te same. Było tych wizyt w biurach i katalogów bardzo dużo ale w końcy wybralismy ten który man się podobał jest to APS 103 Archi-Projekt. Projekt ten odpowiada naszym wymaganiom pod każdym względem.
    Wybór projektu to nie jest rzecz łatwa ale warto pochodzić i poprzeglądać kilka katalogów i pozwiedzać kilka biur projektowych.
    W końcu jaki projekt wybierzemy to w takim domu bedziemy mieszkać, dlatego w tym przypadku nie można podejmować pochopnych decyzji. Lepiej poświęcić trochę więcej czasu na wybór projektu niż mieszkac w domu który się nam wcale nie podoba.
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZUKAJĄCYCH SWOJEGO WYMARZONEGO PROJEKTU!!!
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  8. #1028

  9. #1029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie

    A mnie się chce teraz z tego śmiać jak sobie przypomnę nasze przygody z kupowaniem projektu. Może zacznę od tego, że parę lat czytania Muratora wyrobiły we mnie sporą pewność, że kto jak kto ale JA na pewno wiem jaki projekt wybrać, i czego się trzymać. Nie no, oczywiście najpierw postarajmy się uzyskać WZiZ żeby było od czego startować, następnie może zróbmy ankietę w Muratorze jaki dom odpowiada naszym potrzebom, tak tak położenie względem stron świata jest niesłychanie istotne, no....nie wspominając o stosownej (czyt.prostej) bryle domu i dachu. Słowem, bez udziwnień! Parę zasad się uzbierało. Przerzuciłam tysiące stron katalogów i tyleż samo godzin spędziłam na internecie. Efekt był taki, że został zakupioy projekt na działkę, z której zrezygnowaliśmy bo to, bo tamto. Oczywiście pech chciał, że na następną działkę wśród walących się stodół i zapadniętych dachów projekt JUŻ nie pasował, bo (pozwolę sobie zacytować pana konserwatora) "nie stanowi kontynuacji dzidzictwa architektonicznego...itp,itd", a dodam, że ów projekt D47B z kolekcji Muratora jak najbardziej wpisuje się w wiejską zabudowę. Efekt taki, ze od roku mój nowiutki projekt wisi w dziale "Ogłoszenia drobne", a w zamian kupiliśmy inny, z Agrobispu.
    Ale historia...............i kto to będzie czytał???????????////

  10. #1030

    Domyślnie

    no cóż my masz projekt zauważyliśmy chyba z 5 lat temu,Mieszko wtedy był nowo zaprojektowany.niestety kasiorka nie pozwoliła nam rozwinąc skrzydeł .teraz w koncu zaczynamy i właściwie było cały czas wiadomo że ten i tylko ten gargamel .nawet układ nam podszedł/jedynie co to o 40cm poszerzamy ze wz. na garderobę/,no i trochęscianek działowych tu i ówdzie dodamy i odejmiemy
    veni vidi vici
    po mojemu:zobaczylismy zakochaliśmy się wybudujemy

  11. #1031

    Domyślnie

    Projekt wybierakiśmy ok. 2 miesiące.
    Załóżenia:
    1.Dom średniej wielkości ok. 120 m pow. użytkowej ze względu na koszt budowy i utrzymania. Budowa bez kredytu.
    2. Prosty w budowie, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym - też ze względu na koszty.
    3. Na dole oprócz salonu dodatkowy pokój
    4. Zamknięta kuchnia
    5. W miarę wygodne schody na poddasze.
    6.W miarę duża kuchnia
    7. Garaż połączony z budynkiem
    8. Pomieszczenie gospodarcze.
    9. Na poddaszu 3 - pokoje

    Wybrałem dom jak na zdjęciu. Poszerzyłem garaż o 90 cm. Zrobiłem pokój nad garażem (dodatkowe okno w szczycie). Wyszło ok. 145 m kw pow użytkowej +28 m garaż z pom. gosp.
    Co bym zmienił?
    Teraz myślę, że może było warto wydłużyć dom o 1m, tak aby większy był salon (ok 30 m kw.) , teraz ma 24 m kw., Ale to by był już inny dom.

  12. #1032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie czy idzie wybrać projekt

    czy idzie wybrac projekt w biurach projektowych i czy jest duzy wybór?
    Chcę się zapoznać z Waszym zdaniem drodzy forumowicze
    POZDRAWIAM
    Łukasz
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  13. #1033

    Domyślnie Wreszcie chyba to ten

    Oj długo wybieraliśmy ten nasz wymarzony domek.
    Trzeba zacząć od tego gdy żona podjęła decyzję, że chce się iść na wcześniejszą emeryturę, zapadła decyzja budowy (rozbudowy) istniejącego domku letniego na użytkowanie stałe. Domek drewniano murowany 6x4m zagospodarowany na dwóch poziomach służy nam już ok 20 lat, spędfzamy tu prawie pół roku, dojeżdżając stąd do pracy.
    Pierwszyn projektem jaki się nan obojgu spodobał to DM-5530 KB=Projektu.
    Ponieważ nasza działka jest zalesiona ok. 100 drzew postanowiliśmy wybrać domek, taki dla dwóch osób o stromym dachu, ze wzdględu na sąsiedztwo drzew igły, liście, to wszystko ląduje stale na dachu, a nie sposób tego ciągle sprzątać, szczególnie gdy lat przybywa. To był wybór październikowy i tak myśleliśmy, że będziemy go realizować. Teraz mamy już WZ, a koncepcja całości się nieco zmieniła. Poniewać działa jest spora 4400 i leśna założyliśmy na niej kolekcję krzewów ozdobnych, przeważają tu różaneczniki, ale jest wiele innych roślin. W sezonie częst odwiedzają nas tu znajomi, dla których obcowanie z z naturą też jest nie obca, a rozkoszowanie się pięknem kwitnących krzewów, jak mówią pomaga im ładować akumulatory na następne tygodnie.
    1.Stąd koniecznośc posiadania sporego salonu z kominkiek uznaliśmy jako najważniejsze.
    2.Z domku ma się roztaczać widok na ogród, szczególnie podczas kwitnienia jest niezaprzeczalnie wspaniały.
    3.Stromy dach ze względu na sąsiedztwo drzew.
    4.Wykorzystanie już istniejącej infrastruktury: instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna, co wymusiło w nowym domku identyczne usytuowanie łazienki i kuchni jak poprzednio.
    5.Przeniesienie sypialni na poddasze, tak było i obecnie.
    Założenia skromne, bo z obecnie istniejącego 6 x 4, na dwóch poziomach
    czyli ok 50m2 powiększymy do ok 90m2.
    Ten wybrany ostatecznie projekt to AR153 Arch Studio.
    Ma on swoje wady i zalety, ale po rozmowie z architektem tego projektu ustaliliśmy zakres adaptacji i już niedługo będziemy szczęśliwcami. Będziemy mieli swój własny projekt.
    Teraz tylko złożyć papiery o pozwolenie na budowę i budować...

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  14. #1034

    Domyślnie

    Idzie wybrać
    Z tym że nie widziłem jeszcze takiego projektu, który mógłbym wybudować bez kilku(nastu) zmian, czasem dość poważnych. Tak więc zależy od Twoich wymagań, może pójśc łatwo, może być ciężko (tak jak u mnie).

  15. #1035

    Domyślnie

    Moim zdaniem wybrać można ale nie jest łatwe i tak jak już wspomniano każdy wymaga pewnych poprawek i wyboru mniejszego zła. Zapewne sprawa wygląda inaczej jeśli w grę nie wchodzą ograniczenia finansowe ale chyba w większości przypadków jest to pewne ograniczenie. Dla mnie osobiście większości tych projektów to nie są domki dla przeciętnych zjadaczy chleba, są dość udziwnione co zapewne efektownie wygląda tylko pakuje nas w niesamowite koszty budowy i utrzymania potem naszej budowli.
    Poza tym w moim przypadku ważną rolę przy wybieraniu projektu odegrała kotłownia, większość projektów nie przewiduje kotłowni lub zakłada iż ogrzewanie będzie gazowe i piec można sobie założyć w łazience lub kuchni w szafce. Litości nie wszędzie jest gaz, i jest on tak drogi że nawet gdyby był to bym się na niego nie zdecydowała. Więc co z ogrzewaniem węglowo - miałowym?
    Gotowy projekt zapewne spełniałby teoretycznie wszystkie nasze indywidualne wymogi tylko kto nam zagwarantuje jak to będzie wyglądać w realu nawet przy gotowych projektach każdy jeszcze znajduje jakieś wady i niedoróbki.

  16. #1036

    Domyślnie

    Najpierw były szaleństwa pt."Co nam się najbardziej podoba".
    Potem założenia i ograniczenia:
    -działka 1200m2-dom z poddaszem,szkoda działki na parterówkę.
    -wymiary 30(głębokość)*40(szerokość od frontu) -dom musi mieć drzwi tarasowe,balkonowe,duże okna "skierowane" w bok,na ogród.
    -powierzchnia użyteczna 150-180 m2
    Po tej selekcji zostało kilkaset projektów,które mogły być.Nie potrafiliśmy chłodno ocenić tych projektów.
    Skołowany,na pograniczu zidiocenia usiadłem,zrobiłem tabelkę jakie elementy są dla nas ważne i ustaliłem punktację.Nie pamiętam dokładnie ,ale to były rzeczy typu:
    -duża łazienka (10m2-1pkt,12m2-2pkt,15m2-3pkt itp)
    -duże sypialnie-nie po to budujemy dom,żeby spać w klitce
    -kominek wewnętrzny
    -kominek zewnętrzny
    -balkon
    -małe straty na komunikację
    -lukarny a nie okna połaciowe
    -ilość pomieszczeń mieszkalnych
    -wielkość i stopień skomplikowania dachu
    -typowość przeszkleń(żadnych wolich oczek,łuków-koszty)
    -zwartość bryły-szkoda działki
    i kilkanaście innych pozycji.
    Za wszystko przyznawaliśmy określoną ilość punktów.Wyniki były całkowitym zaskoczeniem.W pierwszej dziesiątce był chyba jeden faworyt.Wybraliśmy nie zwycięzcę a nr2-kwestia gustu.
    Projekt ten jest kompromisem pomiędzy tym co byśmy chcieli a tym co możemy.

  17. #1037

    Domyślnie

    Zastanówcie się na projektem "Dom w różach" Archonu. Niewiele
    większy, ale za to z przestronnym holem. Jeśli będziecie mieli za dużo przestrzeni, to w miejscu pokoju nad garażem możecieć zrobić strych lub salkę gimnastyczną. Jeżeli kuchnia wg Was jest za mała, można ją zrobić w pokoju na parterze. W miejscu kuchni można urządzić jadalnię likwidując przy tym drzwi. Przez ten zabieg na tej ścianie od strony holu powiesicie piękne lustro. Wykonanie tego domu nie powinno być droższe od Paprotki.
    Mariusz

  18. #1038

    Domyślnie

    Dziękuję. Jest super z rasztą jak wiele domów z dachem wielospadowym, ale mam juz warunki zabudowy i jasno jest napisane że tylko dwuspadowy wchodzi w grę. Zmiana tego w urzędzie miałaby potrwać rok już się dowiadywaliśmy, a to zbyt długa, bo za rok już chcemy mieszkać (tzn. chcemy juz za pół roku, ale biore poprawkę na opóźnienia). Dlatego mamy taki problem znaleźć odpowiedni projekt. Pozdrawiam

  19. #1039
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matmarc

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    9

    Domyślnie SZUKAMY PROJEKTU, PROSTEGO I TANIEGO W BUDOWIE DO 100 METRÓW

    Działka ma 0,5 ha wiec możliwości duże, proszę o podpowiedzi osób które juz zbudowały lub budują tani prosty i cieplutki domek do 100 m2. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  20. #1040

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na LMB 31 z garażem (pow. 96 m z garażem), możliwość zagospodarowania strych - u mnie będzie tam w przyszłości pokój, pralnia i pom. gospodarcze (strych, suszarnia).
    Na dole zrezygnowałam z WC - w tym miejscu będą schody na poddasze (trochę kosztem pokoju i pom. gosp.).
    Polecam inne domy z Pracowni Lipińskich.

    www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3

Strona 52 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony