dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 554 z 627
Pokaż wyniki od 11.061 do 11.080 z 12535
  1. #11061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klara12klara

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    klara - ekogroszek w małym domu 100m2 to ogromna pomyłka. Większość wytworzonej energii w okresach przejściowych wypuścicie kominem. A i tak musicie duplikować urządzenie grzewcze, bo latem przecież nie będziecie palić węglem by podgrzać CWU.
    Poza tym koszt budowy kotłowni jest nieproporcjonalnie wysoki do powierzchni domu.
    To nie XIX wiek, żeby opierać się na węglu...
    To jakie ogrzewanie proponujesz? Nie będę miała dostępu do gazu. Tak jak wcześniej napisałam, chcę wybudować mały domek ponieważ nie stać mnie na nic większego. Tne koszty jak tylko się da. Spełniam swoje marzenie w granicach rozsądku.

  2. #11062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    No pomyślę nad tym, brakuje jednak skrytki która przy domu parterowym i braku garażu raczej będzie nie zbędna.
    Kiedy rysowałam ten rzut zauważyłam, że nie tylko kanapa została pomniejszona. Także np. sedesy.
    Ten dom ma 100m2 - zastanów się dlaczego WYDAJE się przestronniejszy od analogicznych rzutów domów podobnej wielkości z innych biur architektonicznych.

  3. #11063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał klara12klara Zobacz post
    To jakie ogrzewanie proponujesz? Nie będę miała dostępu do gazu. Tak jak wcześniej napisałam, chcę wybudować mały domek ponieważ nie stać mnie na nic większego. Tne koszty jak tylko się da. Spełniam swoje marzenie w granicach rozsądku.
    Małe domy tylko prąd lub powietrzna pompa ciepła.
    Kotłownia na paliwo stałe musi mieć określoną kubaturę, która zabiera niepotrzebnie miejsce w małym domku, kosztem innych pomieszczeń. PC wstawisz w spiżarce, w szafie na korytarzu, w pralni.

    Na forum jest opisany dom, jakieś 250 m2, ogrzewany prądem (forumowicz MAG), którego ROCZNE ogrzanie kosztuje 1500 zł + kominek.
    To ile będziecie płacić za mały domek?

  4. #11064
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    2 łazienki ... a gdzie pralka ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #11065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w większej łazience obok umywalki jest wrysowana.

    Dla mnie pchanie do małych domków pieców na węgiel jest pomysłem idiotycznym. Więc przy zdroworozsądkowym inwestorze pralka może też stać w kotłowni z PC.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2017 o 11:14

  6. #11066
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    a tu na rzucie jest piec na węgiel ? .... to tak trochę słabo z odległościami tego piecyka od przegród budowlanych. Można by pomyśleć, że taka kotłownia na paliwo stało mogłaby mieć i 1 x 2m - a nie może !
    - nie lepiej wydzielić jedną toaletę + łazienka w cz. nocnej, a niżeli 2 x łazienka ( z dwoma muszlami ustępowymi ) ?
    po co te dwie "muszelki " ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #11067

    Domyślnie

    Łukasz czekam na propozycje podziału tego domu od Ciebie Jeśli chodzi o piec to raczej nie chce w tym wątku o tym dyskutować. Chyba że znajdzie się jakiś sponsor który dorzuci różnice

  8. #11068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Różnicę czego? Komina + pieca + urządzenia do podgrzewania wody latem?
    PC powietrzna kosztuje 12 tyś. Czyli mniej więcej tyle co paliwo stałe.
    Grzanie prądem może 5 tyś. na piec.

  9. #11069

    Domyślnie

    Latem woda będzie także grzana piecem. Piec na ekogroszek ok 6,5 tys. Po czytaniu forum miałem dylemat czym grzać tylko że PC aby była oszczędna musi być grzana w II taryfie. Poza tym raczej będę także grzał kominkiem.

  10. #11070
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Łukasz czekam na propozycje podziału tego domu od Ciebie
    - co innego zwracać uwagę na bardziej lub mniej rozsądne rozwiązania projektowe lub choćby zadać pytanie : dlaczego jest tak, a nie inaczej ? i z czego to wynika ( jednym słowem dyskutować ), a co innego projektować ( również na etapie Koncepcji ), czy też doprecyzowywać potrzeby użytkowe w takiej czy innej formie.
    - jeśli pytasz o to drugie ( PROJEKTOWANIE ), jak najbardziej mogę "pokłonić się" nad Koncepcją, ale odpłatnie analizując wytyczne projektowe, ale również działkę, sąsiedztwo, strony świata, Warunki Zabudowy / zapisy Planu Miejscowego, .... inne, wszystkie istotne dane do projektowania.
    - co do instalacji - współpracuję z świetnym projektantem instalacji sanitarnych, tak więc nie ma problemu z analizami ogrzewania, wentylacji, ...
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 31-01-2017 o 16:49
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #11071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Latem woda będzie także grzana piecem. Piec na ekogroszek ok 6,5 tys. Po czytaniu forum miałem dylemat czym grzać tylko że PC aby była oszczędna musi być grzana w II taryfie. Poza tym raczej będę także grzał kominkiem.
    chcesz latem palić w piecu by ogrzać 200l gorącej wody? I to mają być oszczędności?
    Przecież większość energii cieplnej wypuścisz kominem.
    Takie grzanie wyjdzie ci więcej niż prądem!

  12. #11072

    Domyślnie

    z tego co wiem to ok 3-4 kg dziennie. ale dobra nie rozwalajmy tego wątku bo on dotyczy zupełnie czegoś innego

  13. #11073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że obecne przepisy nie pozwolą ci zbudować domu z wentylacją grawitacyjną.
    PC nie musi mieć II taryf.

  14. #11074

    Domyślnie

    kilka osób dostało już pozwolenia na ten projekt w tym roku więc chyba nie koniecznie masz rację

  15. #11075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W ciągu miesiąca kilka osób już dostało pozwolenie na budowę? Cóż za rozchwytywany projekt. Chyba rekord wśród gotowców.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2017 o 11:43

  16. #11076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W ciągu miesiąca kilka osób już dostało pozwolenie na budowę? Cóż za rozchwytywany projekt. Chyba rekord wśród gotowców.
    No i skoro już dostali PnB, to rekordowo szybkie starostwa, skoro papiery złożone w tym roku, i już pozwolenie jest.

    Czy może dostali pozwolenia ci, co złożyli papiery jeszcze w zeszłym roku i szło wg zeszłorocznych wymagań?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-02-2017 o 12:22

  17. #11077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... a ja zauważyłem kilka gołębi przesiadujących na dachu, a konkretnie w otworach starego komina wentylacji grawitacyjnej. Wiedzą gdzie się grzać / którędy ciepło ucieka ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #11078

    Domyślnie

    ag2a a nie uważasz że coś jest na rzeczy?
    Skoro kilka osób mówi że robisz błąd to robisz go prawie na pewno
    Nie spinaj się tylko usiądź i pomyśl co ludzie napisali specjalnie dla Ciebie.
    Żebyś kiedyś nie żałowała

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i skoro już dostali PnB, to rekordowo szybkie starostwa, skoro papiery złożone w tym roku, i już pozwolenie jest.

    Czy może dostali pozwolenia ci, co złożyli papiery jeszcze w zeszłym roku i szło wg zeszłorocznych wymagań?
    Bardzo szybkie

  19. #11079

    Domyślnie

    Może źle sprecyzowałem chodziło raczej o zgłoszenie ( od 2017 roku 21 dni). Jeśli chodzi o mnie to mam czas do maja- czerwca więc poobserwuje i zobaczymy co będzie do tego czasu.
    Projekt spełnia WT 2017
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 01-02-2017 o 13:45

  20. #11080
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... wszedłem z ciekawości na to cudo z Twojego postu #11038 i powiem Ci, że bzdury jakieś kompletne !!!
    - z jednej strony napisane na stronie producenta : "Projekt jest zgodny z obowiazującymi warunkami technicznymi WT2017, które weszły w życie z dniem 01.01.2017r." z drugiej strony patrząc na rzut mamy : 5 ( słownie pięć ) przewodów kominowych wentylacji grawitacyjnej zgrupowanych wokół przewodu dymowego kominka. Jednym słowem ten projekt na 100% nie spełnia obowiązujących przepisów budowlanych w zakresie projektowanej charakterystyki energetycznej. Nie ma na to szans ! ... i powiem Ci, że Pan Dziadosz nie jest architektem, tym samym zastanawiam się KTO ( ??? ) autoryzuje ten projekt.
    Kto bierze odpowiedzialność za tą "przysłowiową" zgodność z WT2017.
    - mamy jeszcze jeden komin wentylacji grawitacyjnej w pomieszczeniu kotłowni, ( co akurat jest zrozumiałe ) i wszystko byłoby fajnie, gdyby wymiary tego pomieszczenia były zgodne z obowiązującymi przepisami - a nie są !!! tym samym ten projekt NIE POWINIEN dostać PnB ( czy też przejść przez Urząd w trybie zgłoszeniowym ), nie w tej formie prezentowanej na stronie.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 554 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony