dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 562 z 627
Pokaż wyniki od 11.221 do 11.240 z 12535
  1. #11221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivo Zobacz post
    a może coś z tej strony?
    ... albo w podobny stylu ...
    Ivo - jeśli masz tak potężny "rozrzut" to po brniesz w gotowce ?
    nie lepiej wystąpić o wydanie Warunków Zabudowy lub wypisu z Planu Miejscowego ( to uszczegółowi możliwości realizacji takiego, a nie innego budynku )
    Mapa do celów projektowych - wskaże geometrię działki, spadki terenu, infrastrukturę, dojazdy, dojścia do budynku, sąsiedztwo, ... ( pod kątem między innymi właściwej lokalizacji budynku na działce )
    Opinia Geotechniczna - poda warunki geotechniczne ( pod kątem konstrukcji obiektu, posadowienia, może omijania miejsc z kiepskimi gruntami, ... różnie bywa )
    Program funkcjonalno użytkowy - w zasadzie jest stały dla rodziny 2-u, 3,
    4-o osobowej
    wg jw porozmawiaj z projektantem, na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji, która będzie przekładać się na przestrzeń którą będziesz użytkować przez
    X lat
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #11222

    Domyślnie

    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI - ja już wybrałam
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mc9d223bb7d0a9 z zmianami

    A to były propozycje dla kubus1701
    Pozdrawiam - Ivo

  3. #11223

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na to, że sensownego gotowca nie znajdę, więc najprawdopodobniej wyląduję z indywidualnym projektem.

    Na chwilę obecną dzięki wszystkim za wskazówki

    Zrobię tak jak radzi ŁUKASZ ŁADZIŃSKI i myślę, że z gotowymi pomysłami wrócę tutaj, aby ktoś spojrzał na to fachowym okiem

    Pozdrawiam

  4. #11224

    Domyślnie

    To może i ja poproszę o radę. Jakiś czas temu już pomagaliście (zwłaszcza Elfir) ale zmieniły się okoliczności i działka,a właściwie jej otoczenie i zńów szukam projektu. Sytuacja jak na poniższym rysunku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	384679

    Myślałem o dwóch poniższych projektach:
    https://lipinscy.pl/projekt/vigo-iii
    oraz
    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma81221b2fdcda

    Wiem, że nie bardzo nadają się na działkę z zachodnim wjazdem ale od południa jest las i zimą tylko od wschodu będzie słońce.
    Założenia: Planuję ogrzewać PC. Góra to raczej 2 duże pokoje z garderobami. Nie będzie garażu. Z racji, że działka nr 5 (stąd budynek stoi w granicy) także należy do mnie ale nie można na niej obecnie budować myślę ją później wykorzystać na zaplecze gospodarcze. Nie chcę parterówki z racji słabych warunków naświetlenia działki chciałbym maksymalnie doświetlić pokój dziecka na górze.

    Proszę o rady
    Pozdrawiam

  5. #11225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zimą od wschodu dom sąsiada rzuci ci cień.
    Chcesz grzać paliwem stałym?

  6. #11226

    Domyślnie

    Wiem, że zimą będzie kiepsko ze światłem, ot trochę go wpadnie od południa, ale od zachodu nie ma go w ogóle bo cień lasu już od wczesnego popołudnia zakrywa działkę. Jedyne co mogę zrobić to odsunąć dom maksymalnie w głąb działki albo czekać aż zmienią MPZP i będę mógł budować także na drugiej działce tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi. Liczyłem trochę, że sąsiad pozostawi więcej przestrzeni od swojego zachodu, a mojego wschodu ale postanowił wywalić chatę na 350 m, cóż jego prawo.
    Zamierzam grzać pompą ciepała-gruntową - jak starczy kasy

  7. #11227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro chcesz PC to po co wybierasz projekty z kotłownia na paliwo stałe?

  8. #11228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    skoro chcesz PC to po co wybierasz projekty z kotłownia na paliwo stałe?
    Nawet nie zwracałem na to uwagi. Po prostu będzie większe pomieszczenie gospodarcze gdzie zmieści się PC, odkurzacz centralny, może rekuperator. Może zmieści się tam pralka i suszarka i tyle. Komin się zlikwiduje i tyle. Bardziej sugerowałem się rozkładem pozostałych pomieszczeń. Chciałbym uzyskać dół z dodatkowym gabinetem (zdaję sobie sprawę, że przy tym układzie ciężko o ogromny salon i kuchnię) i góra to 2 duże sypialnie z garderobami (po przeciwnych stronach klatki schodowej) Reszta mniej istotna.

  9. #11229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    niestety drzwi wc widoczne od strony stołu
    Zwęziłam nieco wiatrołap na rzecz kuchni, ale wydłużyłam, bu chociaż trochę zasłaniał wc..
    Komin kominka przeniesiony na drugą stronę ściany - na poddaszu wypadnie miedzy umywalka a prysznicem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-03-2017 o 21:05

  10. #11230

    Domyślnie

    Dzięki Elfir za celne - jak zwykle propozycje zmian, a przede wszystkim, że utwierdzasz mnie w przekonaniu, iż kierunek w którym podążam z wyborem projektu na tą niełatwą działkę ma sens. Widzę, że zmniejszyłaś oko balkonowe w salonie (też o tym myślałem), powiększając jednocześnie okno nad stołem (na górze trzeba by też zrobić szersze okno?). Miejsce na telewizor i zmiana kuchni rewelacja. Nie wiem tylko czy lodówka i piekarnik mogą być obok siebie? Powiedz mi z czego wynika zmiana szerokich oszklonych drzwi wejściowych na węższe z oknem (jeśli dobrze widzę). Co do drzwi od WC to Twoja propozycja jest zbliżona do rozwiązania zaproponowanego w mniejszej wersji tego projektu Vigo I i też bardzo mi się podoba. Oczywiście świetny pomysł z zabudowaniem schodów. Myślałem jeszcze o zaniżeniu podłogi w schowku pod schodami i zrobieniu tam małej spiżarki. Jeszcze raz dzięki.

  11. #11231

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubus1701 Zobacz post
    Wszystko wskazuje na to, że sensownego gotowca nie znajdę, więc najprawdopodobniej wyląduję z indywidualnym projektem.

    Na chwilę obecną dzięki wszystkim za wskazówki

    Zrobię tak jak radzi ŁUKASZ ŁADZIŃSKI i myślę, że z gotowymi pomysłami wrócę tutaj, aby ktoś spojrzał na to fachowym okiem

    Pozdrawiam
    W razie gdyby ktoś jeszcze kiedyś szukał wąskiego jamnika i równocześnie miał problem z korytarzem prosto przez salon, znalazłam projekty, które rozwiązują ten problem przez dostawienie z boku ganku. Nie wszystko mi się w nich podoba, ale wydaje mi się, że właśnie ten ganek jest świetny.

    Archipelag: Bil



    Archipelag: Bil II z wejściem od południa

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	archipelag bil.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	384728   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	archipelag bil II.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	384729  
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  12. #11232
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mama89

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Kod pocztowy
    44-313
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mi się bardzo podoba projekt domu z widokiem http://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-6 jest niebanalny i bardzo efektowny. Co sądzicie? Jak dla mnie dom marzeń, taki bym chciała mieć

  13. #11233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał surrow Zobacz post
    Dzięki Elfir za celne - jak zwykle propozycje zmian, a przede wszystkim, że utwierdzasz mnie w przekonaniu, iż kierunek w którym podążam z wyborem projektu na tą niełatwą działkę ma sens. Widzę, że zmniejszyłaś oko balkonowe w salonie (też o tym myślałem), powiększając jednocześnie okno nad stołem (na górze trzeba by też zrobić szersze okno?). Miejsce na telewizor i zmiana kuchni rewelacja. Nie wiem tylko czy lodówka i piekarnik mogą być obok siebie? Powiedz mi z czego wynika zmiana szerokich oszklonych drzwi wejściowych na węższe z oknem (jeśli dobrze widzę). Co do drzwi od WC to Twoja propozycja jest zbliżona do rozwiązania zaproponowanego w mniejszej wersji tego projektu Vigo I i też bardzo mi się podoba. Oczywiście świetny pomysł z zabudowaniem schodów. Myślałem jeszcze o zaniżeniu podłogi w schowku pod schodami i zrobieniu tam małej spiżarki. Jeszcze raz dzięki.
    Węższe okno:
    1. mniej światła będzie odbijać się w ekranie TV
    2. połowy bardzo drogiego okna nie zastawiasz kanapą. Kanapa nie stoi tyłem do widoków z okna.

    Lodówka może być przy piekarniku. Pomiędzy meble wstawia się matkę izolującą.

  14. #11234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mama89 Zobacz post
    Mi się bardzo podoba projekt domu z widokiem http://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-6 jest niebanalny i bardzo efektowny. Co sądzicie? Jak dla mnie dom marzeń, taki bym chciała mieć
    Jakbym miała te 700 tyś na budowę to jednak postawiłabym parterowy na dużej działce

  15. #11235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Węższe okno:
    1. mniej światła będzie odbijać się w ekranie TV
    2. połowy bardzo drogiego okna nie zastawiasz kanapą. Kanapa nie stoi tyłem do widoków z okna.

    Lodówka może być przy piekarniku. Pomiędzy meble wstawia się matkę izolującą.
    Jak myślisz 500 tys. do zamieszkania w przypadku tego projektu to realna kwota ?

  16. #11236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydaje mi się, że spokojnie.
    Pomyśl nad tym by garaż nie łączyć z domem konstrukcyjnie (może być wówczas nieocieplony - kilka m2 styropianu mniej) i nie rób nad nim tarasu tylko dach odwrócony lub papę. Albo dach pulpitowy.

  17. #11237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wydaje mi się, że spokojnie.
    Pomyśl nad tym by garaż nie łączyć z domem konstrukcyjnie (może być wówczas nieocieplony - kilka m2 styropianu mniej) i nie rób nad nim tarasu tylko dach odwrócony lub papę. Albo dach pulpitowy.
    Garażu tu nie planuję chcę go zbudować później z małym PG na tej dodatkowej działce. Dzięki temu odsunę dom jeszcze 4 m w głąb działki i zyskam okienko w WC.

  18. #11238

    Domyślnie

    witajcie, jestem na etapie wyboru projektu.
    Wpadła nam w oku projekt domidea 52. Czy możecie rzucić okiem na niego? Czy pokoje są ustawne? Czy nie są za małe?
    Proszę o komentarze, każda wskazówka jest cenna,

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...ZmIxoCrWLw_wcB

  19. #11239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    minusy:
    -balkony
    - brak połączenia garażu z wiatrołapem
    - bardzo mały wiatrołap - praktycznie nie będzie pełnił swojej funkcji, bo aby w nim stanąć w dwie osoby trzeba otworzyć oboje drzwi.

    Ale pewne rzeczy da się wyeliminować w czasie adaptacji.
    Przydałaby się wyższa ścianka kolankowa, bo jest problem ze wstawieniem szaf.

    Projekt chyba nie jest dostosowany do obecnych przepisów dotyczących energooszczędności.

  20. #11240
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    minusy: balkony ...
    ... a ja dzisiaj widziałem w TV jak strażacy ratowali kobietę, która stała na balkonie przy 100% zadymieniu pomieszczenia w czasie pożaru. To może tak do końca balkony nie są takie złe ( !? )

Strona 562 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony