dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 576 z 627
Pokaż wyniki od 11.501 do 11.520 z 12535
  1. #11501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przede wszystkim - ile ty potrzebujesz sypialni? jedną?
    Chcecie się ogrzewać wspólnie czy każdy odrębny piec?
    Ja ja potrzebuje dwie, fajnie by było trzy, ale wtedy wyjdą te sypialnie dość małe. Ogrzewanie wspólne, bo chyba tak najtaniej? Zresztą chyba niekorzystna byłaby różnica temperatur w dwóch częściach domu?

  2. #11502
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    Ja ja potrzebuje dwie, fajnie by było trzy, ale wtedy wyjdą te sypialnie dość małe. Ogrzewanie wspólne, bo chyba tak najtaniej? Zresztą chyba niekorzystna byłaby różnica temperatur w dwóch częściach domu?
    Z dwiema sypialniami:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	397817

    Z trzema sypialniami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_trzy sypialnie.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	397818

    Ja bym nie likwidowała podcienia przy wejściu - jest on bardzo przydatny i chroni przed deszczem, śniegiem a czasami nawet wiatrem.
    Co najwyżej bym go zmniejszyła aby powiększyć łazienkę (zwiększyć w niej ilość sprzętów):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_zmniejszenie podcienia.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	397819

    DODATEK:
    Z propozycją układu mniejszego lokalu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_dwa lokale.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	397822
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 01-10-2017 o 11:40
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #11503

    Domyślnie Dom 230 m2, problem z projektem

    Witam,

    Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

    Jestem po etapie zakupu działki budowlanej, kupiłem w pełni uzbrojona działkę budowlaną o powierzchni 11 arów.
    Mam jednak spory problem z doborem projektu. W miarę przedstawię moja wizję:
    Dom ma mieć powierzchnie około 220- 230m2 i będzie przeznaczony pod wynajem. Docelowo będzie dodatkowe, osobne wejście na piętro gdzie chciałbym aby znajdowały się 4 większe pokoje (po min 15m2 każdy), kuchnia, korytarz, osobna toaleta + łazienka z toaletą.
    Chciałbym aby parter wyglądał podobnie + ew. kotłownia czy pomieszczenie gospodarcze.

    Gdzie szukać takiego projektu ? Jak widzą Państwo taką wizję ?

    Z góry dziękuje za sugestię i komentarze, te optymistyczne i mniej

  4. #11504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moniss - mniejszy lokal ma ciemną kuchnię. Chyba, że planujesz w dachu świetlik.
    Dla osoby starszej nie wiem czy łazienka nie powinna być większa, by umożliwić wjazd wózkiem inwalidzkim. Trzeba też znaleźć miejsce na pralkę.

    Nie wiem czy przy takich potrzebach nie wybrać jednak domu z poddaszem?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-10-2017 o 12:28

  5. #11505
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moniss - mniejszy lokal ma ciemną kuchnię. Chyba, że planujesz w dachu świetlik.
    Dla osoby starszej nie wiem czy łazienka nie powinna być większa, by umożliwić wjazd wózkiem inwalidzkim. Trzeba też znaleźć miejsce na pralkę.

    Nie wiem czy przy takich potrzebach nie wybrać jednak domu z poddaszem?
    Doświetlenie kuchni przez przeszklone drzwi wejściowe, ale pomysł ze świetlikiem jest niezły
    Pralka w kuchni.
    Myślałam też o osobie na wózku, ale iwan89 nic o tym nie wspomina, a poza tym nie wszyscy (nawet nie większość) osób starszych ma aż tak duże kłopoty z poruszaniem się, zatem zrezygnowałam z pomysłu lokalu dla osoby niepełnosprawnej.
    To jest tylko luźny pomysł, bo nie wiadomo jacy są i co preferują ewentualni mieszkańcy tego mieszkanka, czy wolą biesiadować - wtedy przydał by się stół (chociaż moi teściowie imprezy robią przy rozkładanej ławie), czy może wolą spokojniejsze wieczory przy książce czy TV.
    Nie znam też wymiarów pomieszczeń w tym domu, więc nie wiadomo czy na tych rysunkach są zachowane odpowiednie odległości pomiędzy meblami.
    Chciałam tylko pokazać, że da się ten rzut domu tak przerobić, jak oczekuje iwan89. I to wszystko
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #11506
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Z dwiema sypialniami:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	397817

    Z trzema sypialniami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_trzy sypialnie.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	397818

    Ja bym nie likwidowała podcienia przy wejściu - jest on bardzo przydatny i chroni przed deszczem, śniegiem a czasami nawet wiatrem.
    Co najwyżej bym go zmniejszyła aby powiększyć łazienkę (zwiększyć w niej ilość sprzętów):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_zmniejszenie podcienia.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	397819

    DODATEK:
    Z propozycją układu mniejszego lokalu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oryginalny_dwa lokale.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	397822
    moniss - nadal zbieram gębe z podłogi, że Ci sie chciało.. super to zrobiłaś. Podoba mi się zarówno układ mniejszego lokalu jak i wersja z trzema sypialniami. Bardzo pomysłowo Zastanawiam się tylko czy w wersji z trzema sypialniami salon nie stanie się klitką. Spotkałem się z wieloma opiniami, że salon minimum 30 m2.

    Wrzucam wymiary:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	397832
    Źródło: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-BSE1008

    Wychodzi na to, że na salon przypadnie jeśli dobrze liczę ok. 25 metrów. Zastanawiam się też czy z tak umieszczonego pomieszczenia gospodarczego/kotłowni które wypada prawie na samym środku, będzie można bez problemu poprowadzić komin(nie bardzo widzi mi się komin na środku dachu)? Gdyż ogrzewanie planuje kotłem gazowym, raczej z racji kosztów nie będzie to pompa ciepła. Inne kwestia, że pomieszczenie do kotła gazowego wymaga ponad 6m2 a tam raczej tyle nie będzie. Łazienka też jest za mała aby zamontować kocioł. Czyli ta wersja w zasadzie wyłącznie na pompe ciepła.
    Ostatnio edytowane przez iwan89 ; 01-10-2017 o 16:21

  7. #11507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesku0000 Zobacz post
    Gdzie szukać takiego projektu ?
    U architekta.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #11508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz nietypowe potrzeby.
    Projekty gotowe zwykle są projektowane pod rodziny 2+1 lub 2+2.
    Są też gotowce hoteli, pensjonatów, agroturystyk - ale one wówczas mają pokoje z własnymi łazienkami lub łazienkami i aneksami kuchennymi.

    Potrzebny ci projekt indywidualny.

  9. #11509
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    moniss - nadal zbieram gębe z podłogi, że Ci sie chciało.. super to zrobiłaś. Podoba mi się zarówno układ mniejszego lokalu jak i wersja z trzema sypialniami. Bardzo pomysłowo Zastanawiam się tylko czy w wersji z trzema sypialniami salon nie stanie się klitką. Spotkałem się z wieloma opiniami, że salon minimum 30 m2.

    Wrzucam wymiary:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	397832
    Źródło: https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysek-BSE1008

    Wychodzi na to, że na salon przypadnie jeśli dobrze liczę ok. 25 metrów. Zastanawiam się też czy z tak umieszczonego pomieszczenia gospodarczego/kotłowni które wypada prawie na samym środku, będzie można bez problemu poprowadzić komin(nie bardzo widzi mi się komin na środku dachu)? Gdyż ogrzewanie planuje kotłem gazowym, raczej z racji kosztów nie będzie to pompa ciepła. Inne kwestia, że pomieszczenie do kotła gazowego wymaga ponad 6m2 a tam raczej tyle nie będzie. Łazienka też jest za mała aby zamontować kocioł. Czyli ta wersja w zasadzie wyłącznie na pompe ciepła.
    Na tyle mnie zaskoczyło to zdanie, ze aż poszukałam na necie:
    Kubatura pomieszczeń, w których instaluje się urządzenia gazowe, zależy także od rodzaju kotła. W przypadku urządzeń pobierających powietrze do spalania z tych pomieszczeń nie powinna być mniejsza niż 8 m³, w przypadku urządzeń z zamkniętą komorą spalania – niż 6,5 m³.
    źródło: http://jakbudowac.pl/Wymagania-zwiaz...tlowni-gazowej
    Czyli 6,5 m3, a taką kubaturę ma nawet spiżarka na projekcie
    Jeśli przyłącze gazowe (projekt, przyłącze do działki oraz przyłącze do domu) będzie tanie, a po doliczeniu kotła i komina (kocioł gazowy to kilka - kilkanaście tysięcy, komin kilka tysięcy, a do tych z zamkniętą komorą spalania koncentryczny powietrzno-spalinowy), wyjdzie mniej niż PC, to można iść w gaz. Chociaż niektórzy właściciele domów energooszczędnych wolą grzać nawet czystym prądem (niskie koszty instalacji), a przy tym nie mają wysokich rachunków (dzięki porządnemu ociepleniu i energooszczędnym rozwiązaniom).
    A tak swoją drogą, to łazienka 8,6m2 po podziale to: łazienka mniejszego lokalu ok.3 m2, pomieszczenie gospodarcze ok. 5 m2

    Salon min. 30m2? Ja nei uważam, że to jest jakieś minimum, które odnosi się do każdego domu. Kiedyś szukając projektu, zachwyciłam się prostokątnym salonem z jadalnią i kominkiem, który miał "tylko" 28m2, i wszystko co bym chciała dało się w nim umieścić.
    Poza tym, przy opcji z aneksem kuchennym w salonie, to cała część dzienna (wypoczynek, jadalnia, kuchnia) nadal będzie miała prawie 39m2
    Po odliczeniu kuchni (jeśli zechcesz ja oddzielić ścianką), część salonowa będzie miała 27m2.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 01-10-2017 o 21:54
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #11510
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Meggi888

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-723
    Posty
    4

    Domyślnie Pomoc w wyborze projektu

    Cześć,
    Zakupiłam niedawno działkę i zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu "tego jedynego" projektu. Numerem jeden okazał się dom:
    https://z500.pl/projekt/761/Z177_PLU...a-dzialke.html
    Myślicie, że podane koszty budowy są bardzo oderwane od rzeczywistości (246tys netto)? Szukam taniego domku w budowie dla rodziny 2+2, ten w projektu wydaje się mało skomplikowany choć mogę się mylić. Zależało by nam by zmieścić się w 300tys. Proszę o poradę, z góry dziękuję

  11. #11511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zwróć uwagę, że to koszt SSZ a nie budowy domu. W tej cenie nie ma:

    - kosztów geodety
    - kosztów kierbuda
    - kosztów projektów przyłączy
    - kosztów adaptacji
    - kosztów przyłączy

    I prawdopodobnie (pracownia określa SSZ jako Stan surowy zamknięty przy budowie domu oznacza budynek, który posiada ściany (jeszcze nieotynkowane), dach oraz stolarkę okienną i drzwiową. ):
    - tynków
    - wylewek
    - ocieplenia
    - instalacji wod-kan, prąd, gaz
    - pieca
    - parapetów

    Dodatkowo dolicz VAT do podanej kwoty - to już jest prawie 300 tyś. A gdzie reszta?

    Trzeba byłoby przepatrzeć kosztorys dokładnie by zobaczyć co dokładnie obejmuje SSZ.

    Moim zdaniem aby zmieścić się w 300 tyś musiałabyś budować go samodzielnie a nie za pomocą ekip. Działaka musiałaby być uzbrojona a warunki geotechniczne idealne. I lepsza z przyczyn technicznych byłaby parterówka dla samoroba.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-10-2017 o 13:31

  12. #11512

    Domyślnie

    Witam
    Zakupiłem niedawno działkę 30x30 kwadrat wjazd od północy i zacząłem szukać projektu co powiecie na taki dom parterowy z stropodachem. https://www.tooba.pl/projekt-domu-Aktywny-D23-TWV-953 Do likwidacji okno narożne z przodu z tarasem. Okna w pokojach zwykłe a nie do ziemi. W salonie okno chyba by zostało tak jak jest. Ściany zewnętrzne wszystkie równe. Budowa systemem gospodarczym.
    Myślicie, że projekt jest godny uwagi jezeli tak to co ewentualnie mozna w nim poprawiać Proszę o poradę, z góry dziękuję

  13. #11513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że do częsci nocnej przechodzi się przez salon. Jak dzieciaki zaczną spraszać kolegów, to będa biegać pod nosem.
    Poza tym garaż nie wygląda na oddzielonego izolacją od domu - czyli mostek.
    Bardzo ciasny układ drzwi przy wejściu do częsci sypialnej.
    łazienki bez okien.

    Na plus sensowne doświetlenie pokoi dzieci o ile wjazd na działkę jest od północy.

  14. #11514
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Po pierwsze, czy plan zagospodarowania przestrzennego (lub warunki zabudowy) pozwala na wybudowanie tak rozłożystego domu z płaskim dachem? Ile % działki trzeba zostawić na tereny biologicznie czynne (czyli zieleń)?.
    Co do samego domu:
    1. Z zewnątrz dom wygląda bardzo ładnie, jednak na rzucie widać, że ściany strasznie "biegają". Część jest z pewnością podyktowana wyłącznie tym, aby zmieścić ten dom na jak najmniejszej działce. Druga część zamysłu na "biegające" ściany to względy estetki elewacji (aby dom nie wyglądał jak jeden klocek).
    2. Kibelek oddzielony tylko cienką ścianką działową od salonu (właściwie to wchodzi do jadalni) - może być słychać co się robi na "tronie".
    3. Pralnia wielkości kibelka - równie dobrze można schować pralkę, suszarkę kondensacyjną i kosz na pranie w szafie wnękowej.

    Szkoda, że nie ma rysunków z wymiarami, można by wtedy coś więcej powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 05-10-2017 o 08:50
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #11515
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    soten90

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    65-532
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak dla mnie to zdecydowanie D88.
    Ostatnio edytowane przez soten90 ; 06-10-2017 o 07:28
    Jako księgowa często pomagam przy umowa kupna sprzedaży samochodu. Pomogę na priv.

  16. #11516
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Meggi888

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-723
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o koszty geodety, projektu, przyłączy(działka uzbrojona), adaptacji to mamy odłożone środki własne także tego nie wliczam. Zdaje sobie także sprawę z podatku vat, dlatego chciałam się dopytać czy kosztorys zamieszczony na stronie jest mocno zaniżony. Wg ich wyliczeń w kwocie 246tys netto mieści się ssz z instalacjami i wykończeniami wew jak i zew.

  17. #11517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja widzę na stronie projektu coś takiego:



    Słowo "szacunkowa" może oznaczać po prostu przemnożenie m2 domu przez średnią stawkę kosztów budowy podaną przez GUS.

    Być może masz dostęp do bardziej szczegółowego zestawienia. Wówczas wklej je.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-10-2017 o 16:29

  18. #11518
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Meggi888

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-723
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zjedź ciut niżej na stronie, w tedy też jest kalkulacja szacunkowa. Dane z niej: Stan surowy zamknięty 138 015 zł, Instalacje 52 142 zł, Prace wykończeniowe 55 842 zł, Razem 245 999 zł

  19. #11519
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Meggi888

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-723
    Posty
    4

    Domyślnie

    1. STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 193 856,62 78,8
    1.1. STAN ZERO 30 421,46
    1.1.1. Roboty ziemne 2 693,70
    1 1.1.2. Fundamenty i ściany fundamentowe 12 409,89
    1.1.3. Izolacja fundamentów 9 449,44
    1.1.4. Podkłady 5 868,43
    1.2. ROBOTY ZWIĄZANE Z CZĘŚCIĄ NAZIEMNĄ BUDYNKU 84 840,83
    PARTER 27 986,94
    Ściany konstrukcyjne parteru 12 837,01
    Strop nad parterem 12 244,46
    Strop monolityczny 12 244,46
    Schody wewnętrzne 2 905,47
    PODDASZE 8 319,07
    Ściany konstrukcyjne poddasza 8 319,07
    Kominy 7 674,58
    Stal zbrojeniowa dla całego budynku 5 359,14
    Dach - konstrukcja z pokryciem 35 501,10
    1.3. ROBOTY WYKOŃCZENIOWE (WEWNĄTRZ BUDYNKU) 37 392,99
    Parter 13 213,19
    Ścianki działowe 2 921,85
    Ścianki działowe murowane 2 921,85
    Posadzki 4 384,07
    Okładziny ścian i sufitów 5 907,27
    Poddasze 24 179,80
    Ścianki działowe 4 796,66
    Ścianki działowe gipsowo-kartonowe 4 796,66
    Posadzki 1 917,72
    Posadzka na stropie monolitycznym 1 917,72
    Okładziny ścian i sufitów 17 465,42
    ROBOTY WYKOŃCZENIOWE (ZEWNĘTRZNE) 41 201,34
    Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne 23 022,78
    Elewacja 16 683,31
    Tarasy na gruncie 1 495,25
    INSTALACJE 52 142,10
    Razem 245 998,72 100,0 Podatek VAT 8% 19 679,90 Ogółem kosztorys 265 678,62

    Taki kosztorys jest dostępny po zalogowaniu, czy w ogóle jest się czym sugerować?

  20. #11520
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAX100 Zobacz post
    Witam
    Zakupiłem niedawno działkę 30x30 kwadrat wjazd od północy i zacząłem szukać projektu co powiecie na taki dom parterowy z stropodachem. https://www.tooba.pl/projekt-domu-Aktywny-D23-TWV-953 Do likwidacji okno narożne z przodu z tarasem. Okna w pokojach zwykłe a nie do ziemi. W salonie okno chyba by zostało tak jak jest. Ściany zewnętrzne wszystkie równe. Budowa systemem gospodarczym.
    Myślicie, że projekt jest godny uwagi jezeli tak to co ewentualnie mozna w nim poprawiać Proszę o poradę, z góry dziękuję
    - tragiczna kuchnia skopiowana z jakiegoś M2, po odjęciu blatu z hokerami, ma mniej więcej wymiar garderoby
    - jeżeli wjazd od PN, to pokoje 4, 5, 6 niedoświetlone światłem dziennym, a przecież nie są to tylko i wyłącznie sypialnie
    - pokój dzienny - też bez doświetlenia
    - pralnia jako pomieszczenie wydzielone super, tylko powierzchnia tak mała, że pranie nie wiadomo gdzie będzie schnąć ?
    - po raz pierwszy widzę sytuację, aby drzwi do natrysku otwierały się do środka
    - na wizualizacji brak wszelkich kominów, choćby kominkowego - interesujące !
    - brak przekroju i podstawowych wymiarów pomieszczeń, tym samym nie wiadomo, czy wrysowane mebelki w rzut mają realne ergonomiczne wymiary
    - jeżeli jest dach płaski ( o ile WZ dopuszcza takie rozwiązanie ) to ciekawe w którym miejscu lub miejscach pojawi się Kanalizacja deszczowa odwodnienia dachu ?
    - na pewno będzie WM z uwagi na projektowaną charakterystykę energetyczną, i pytanie gdzie będzie centralka wentylacyjna ? na dachu ?
    - jeżeli realizacja budynku kosztuje set tys. zł to warto się zastanowić, czy iść do architekta, czy też ( bardziej i mniej świadomie ) fundować sobie i rodzinie " mroki egipskie ".
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 05-10-2017 o 19:43
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 576 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony