dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 66 z 627
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 12535
  1. #1301
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafalz

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie projekt domku- szukam

    Witam i pytam
    Potrzebuje waszych uwag na temat projektu domu jednorodzinnego.
    Może ktos z was ma lub buduje a może projektuje.

    Ma to być domek typowy z użytkowym poddaszem :
    - działka jest szerokość 20m długosć 40m, budynek o szerokości do 13m (7m konieczniena odl. od granic),
    - prosta tradycyjna bryła i prosty dach (tanie w realizacji),
    - ok. 120 m użytkowych + garaż 20m, dla rodzinki 4-5 osób,
    - od strony południowej dojazd, wejście obojętnie,
    - na parterze salon/pokój 20-25m, sypialnia 10m, samodzielna kuchnia 10m, c.o., mała łazieneczka z wc i natryskiem,
    - poddasze min. 3 pokoje, łazienka, ewentualnie jeszcze garderoba

    Co możecie mi zaproponować ?
    będzie kiedyś domek

  2. #1302

    Domyślnie Paprotka

    My też wybraliśmy Paprotkę. Najpierw rozważaliśmy Sosenkę. Paprotka jest większa i ma ciekawą bryłę. Idealnie pasuję na działkę z wiazdem od wschodu. A tak właśnie mamy ułożoną działkę.
    Nie ma to jak swój własny dom.

  3. #1303

    Domyślnie

    pierwszy zaczynam... choć jeszcze nie mam to jednak bardzo mi się podobają z uwagi na prostotę i możliwość uwzględnienia PD wjazdu :
    http://domus.wroc.pl/projekt/orbita-ii
    wiatę, zawsze można zabudować...
    lub
    http://domus.wroc.pl/projekt/wega-i
    na tyle waski dom że powinnien zmiescić się dodatkowo garaż wolnostojący
    Ostatnio edytowane przez Arkus ; 25-04-2013 o 16:30

  4. #1304

    Domyślnie Re: Jeszcze jeden projekt: GL121 ze Studia Atrium

    Cytat Napisał Monika $ Seba
    wiecie co już jestem zmęczona więc nie przyglądałam się bardzo długo, ale w porównaniu z całą resztą dziewanna wypada najkorzystniej. Prezestrzennie najbardziej harmonijna, salon , jadalnia i kuchnia spójne. reszta też bez zarzutu i tak jak mówicie drogo nie będzie (chyba- bo ostateczna opinię zostawmy lotniejszym w tym temacie )
    My na 99% wybierzemy projekt ze Studia Atrium, u nich możliwe są właściwe każde przeróbki i sa niezmiernie elastyczni, więc jeśli wciąż się zastanawiacie i coś tam nie pasuje w pozostałych projektach zawsze można porozmawiać o kilku drobnych zmianach. Może to ułatwi decyzję
    Witam i dziękuję za odpowiedź, nam też się podobały klony GLX19 ze Studia Atrium, po zobaczeniu na żywo domu modelowego przed M1 w Czeladzi kilka lat temu. Ale teraz nam się trochę opatrzyły. Jeszcze się wahamy nad GL121, bo ma sensowny rozkład - ale żona mówi że Dziewanna to jest.

    Dzwoniłem do Archonu i zaakceptują:
    * wydłużenie Dziewanny od strony jadalni/kuchni o 1 krokiew (salon/jadalnia będzie mieć wtedy 30m2, a kuchnia ponad 10m2)
    * zmianę materiałów
    * dobudowę zadaszenia na tarasem
    * likwidację lukarny

  5. #1305

  6. #1306

    Domyślnie Mazurek II, czy ktoś buduje?

    Witam,
    jesteśmy na etapie wyboru projektu. Wstępnie przypadły nam do gustu 2. Gardenia II archipelagu http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=139 i mazurek II http://www.wlasny-dom.pl/materialy/I...446/index.html
    Co wybrać oto jest pytanie?
    pozdrawiam
    habibi77

  7. #1307

    Domyślnie

    A może coś takiego- "Oleńka" z Archipelagu
    http://www.archipelag.pl/domek-opis....200&ProjID=279
    Mam podobne wymagania co do projektu.
    Jestem już zdecydowana na ten dom, ale szukam kogoś kto go już buduje

  8. #1308

  9. #1309
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafalz

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    A co powiecie na temat Dom w Stokrotkach 2 ? http://tinyurl.com/bvohy
    będzie kiedyś domek

  10. #1310

  11. #1311

  12. #1312

    Domyślnie

    My do wyboru projektu podeszlismy tak, jak robi to większość osób nie mających pojęcia o budowaniu Były zatem marzenia i wspólne przeglądanie projektów wieczorową porą. Chcieliśmy dom który dobrze będzie się wpisywał w typowy wiejski krajobraz, i rzecz jasna który nam będzie się podobał. To by było na tyle z naszych kryteriów Niemal od poczatku wpadła nam w oko klementynka Archipelagu, a potem okazało sie ze strony świata są idealnie dobrane, że dom jest skrojony na potrzeby naszej powiększającej się rodzinki, że dwuspadowy dach i kilka innych prostych rozwiązan oznacza mniejsze wydatki.
    Po kilku miesiącach mieszkania w Klementynce, muszę powiedziec ze nie załuję wyboru!

  13. #1313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nasz dom musiał spełniac następujące kryteria:
    1) Powierzchnia sensowna - nie klitka, ale i nie pałac, bo nas nie stać na pałace, a tak w ogóle, to kto by to sprzątał ,
    2) Konstrukcja prosta, aby dom był tani w budowie,
    3) Poddasze użytkowe mile widziane, ale to nie warunek sine qua non,
    4) Piwnica nie wskazana, po pierwsze - patrz pkt2, po drugie nasza działka raczej an podpiwniczenie się nie nadaje - bywają okresy z wysokimi wodami gruntowymi,
    5) Pomieszczenia gospodarcze - niezbędne (mamy spiżarkę i pralnie, a wgarażu jeszcze schowek ogrodowy),
    6) Garaż dwustanowiskowy,bo oboje jesteśmy zmotoryzowani i pracujemy tak, że wspólne wyjazdy do i z pracy raczej wykluczone.

    a reszta to fanaberie:
    - 3 sypialnie - bo przewidujemy rodzinkę 2+2,
    - gabinet do pracy,
    i co co stanowiło sito dla wszytski oglądanych przez nas projektów.
    SYPIALNIA MAŁŻEŃSKA Z ODDZIELNĄ ŁAZIENKĄ I GARDEROBĄ.

    Stanęło na Waszym C 76 ("Na Skraju" autorstwa G. Miąsko).
    Projekt wymagał jedynie modyfikacji co do poszerzenia garażu - ale poza tym idealny.
    Pan architekt też super gość.

    Efekty - można podziwiać na bieżąco w dzienniku.
    Pozdrawiam

  14. #1314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewa i artur

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    podzielam doświadczenia wielu, że decyzja o wyborze tego właściwego projektu nie była łatwa. przejrzeliśmy co najmniej 2 tys. gotowych projektów zanim dokonaliśmy wyboru. oglądając projekty potrafiliśmy wreszcie po pewnym czasie doprecyzować kryteria, a więc
    1. pow. parteru do 120 mkw
    2. podział na część dzienną i część sypialną
    3. możliwość małego poddasza w przyszłości
    4. zadaszony taras.
    5. łazienka z oknem (może to nieprawdopodobne, ale to rzadkość w projektach)
    6. pomieszczenie gospodarcze.
    7. garaż, ale w linni domu, szkoda było nam miejsca na wysunięty z przodu garaż skoro linia zabudowy to już 6 metrów
    8. kuchnia z oknem na wejście do domu i front działki

    projekt musiał być odpowiedni względem stron świata, a więc w naszym przypadku wejście od północy ( tu też kuchnia) i salonem oraz tarasem na południe.
    wybraliśmy z kolekcji muratora C 84 w lustrzanym odbiciu. (choć przez jakiś czas faworytem była milena z horyzontu, odpadła bo za dużo przeróbek, a później babie lato, niestety za duży, przez co kosztowny)

    generalne uwagi do projektów, które przeglądaliśmy, to małe sypialnie po 9-10 m2, (w naszym projekcie pokój dla dziecka będzie miał 17m)
    łazienki jak już mają okno, często w projektach bez garaży, to po przyklejeniu ewentualnego garażu, to okno tracą. zadaszony choć częściowo taras też nie jest normą, a szkoda.
    spodobał nam się również kominek nietypowo umieszczony, przez co może stnowić prawdziwą ozdobę wnętrza i nie musi konkurować z tv na jednej ścianie.
    do tej pory nie znalazłam na forum nikogo, kto wybrał ten projekt, ale może jeszcze jest jakaś szansa?
    wybraliśmy domek C 84 z Muratora
    dziennik zmagań codziennych ewa i art
    Komentarze

  15. #1315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    My wybraliśmy Zosię z Archipelagu...
    Dlaczego? Bo:
    -sypialnia małżeńska jest na parterze i połączona jest z łazienkąi garderobą
    -na górze są tylko 2 pokoje z łazienką dla synów
    -jest antresola nad salonem
    -jest duży garaż i pomieszczenie gospodarcze
    -jest inny niż większość domów

    A czy dokonalismy dobrego wyboru, okaże się w "praniu"

  16. #1316

    Domyślnie Szukam, szukam, szukam - i nic...

    Witam!

    W ramach "wstępu" do realizacji marzeń od kilku dni siedzę godzinami przed komputerem i buszuję w necie przeglądając projekty domów.

    Ponieważ z lektury tego forum wiem, że jestem baaaardzo początkującą "zielonką" - może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc
    W każdym razie - bardzo o tę pomoc proszę

    Niestety - albo stety - mam bardzo konkretne oczekiwania i założenia, bowiem szukam domu średnieju wielkości (ok. 150m2) z poddaszem uzytkowym, który posiadałby:

    na parterze
    1) przestronny salon z jadalnią - z otwartą kuchnią (hmm - może nie do końca otwartą - jakiś barek-murek oddzielający by sie przydał)
    2) salon wysoki - dwupoziomowy -z antresolą - bo tak sie chyba to nazywa
    3) przy kuchni będzie spiżarnia
    4) z salonu wyjście na taras - a taraz choćby częściowo zadaszony (drewno)
    5) oprócz ww. na parterze chciałabym jeszcze jeden pokój - gabinet
    6) i oczywiście łazienkę - albo osobno WC + malutka łazienka
    7) garaż
    i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze - na rowery, kosiarkę i inne bzdety - najlepiej jakby do tego pomieszczenia był dostęp z podwórka
    9) i pralnia/suszarnia by się przydała - ale się nie upieram

    na poddaszu/pietrze
    1) trzy pokoje - z tego choćby dwa z niewielkimi garderobami
    2) i łazienka przyzwoitej wielkości - z wanną koniecznie
    3) osobny wucecik

    Jak dotąd szperając w necie dorobiłam się wyłącznie bólu pleców - ale idealnego projektu nie znalazłam
    Mam jednak nadzieję, że może Wam kiedyś projekt domu w tym stylu wpadł w oko

    Jesli tak - bardzo prosze o linka

    Prosze także o rady - czy jest coś, co w swoich założeniach pominełam - czy z czymś przesadziłam itp

    Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczna!

  17. #1317

    Domyślnie FAJNY PROJEKT??

    Co sądzicie o tym projekcie?? Mam działkę 21X80m
    http://nowydom.onet.pl/pic.html?P_OID=1547

  18. #1318

  19. #1319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    parterowy...ok...ale czy sie zmiesci na twojej dzialce? chyba, ze wejscie z boku...nie zauwazylem garazu...gdzie jest południe?....pzdr
    już mieszkam )

  20. #1320

    Domyślnie

    Którym bokiem działka styka się z ulicą (90 czy 21)? Czy planujesz garaż wolonostojący i ewentualnie jakieś pomieszczenie gospodarcze (na sprzet typu kosiarka, taczki, drabiny)?
    Kaśka

Strona 66 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony