dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Temat: Mandat za psa

  1. #1

    Domyślnie Mandat za psa

    Prosze Was o radę bo przyjdzie mi do płacenia mandatu...
    A mianowicie na nieogrodzonej działce biega sobie nasz piesek. Jest to suka - znajda, która obdarzona opieką odwdzięcza się pilnowaniem naszego domku. Działa na zasadzie alarmu - wystarczy, ze ktoś się zbliży do posesji to natychmiast daje znak ( nie sposób jej nie usłyszeć).
    Problem w tym, iz nasza działka jest terenem nieogrodzonym, natomiast nie graniczy z żadnym szlakiem komunikacyjnym - mam na myśli chodniki, przejscia utwardzone. Droga kończy się wraz z wjazdem do naszego garazu. Jesteśmy działką skrajną przy drodze na której stoją tylko trzy domy, a najbliższe zamieszkane posesje są w w promieniu 200 m.
    Oprócz mojego psa na tym terenie biega jeszce kilka innych - lecz największym problemem dla SĄSIADKI z pierwszego domku jest mój pies. Zgłosiła fakt biegającego i szczekającego psa na policję, ze wskazaniem na mojego - doszły mnie słuchy o gotowym mandacie za psa.
    Czy rzeczywiście będę musiała ten mandat zapłacić??

  2. #2

    Domyślnie

    Żeby płacić mandat najpierw musisz go przyjąć. Nie masz obowiązku przyjęcia mandatu, ale wtedy policja może złożyć wniosek o ukaranie do sądu.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam, że taki mandat powinnaś dostać. To, że dom jest oddalony od innych posiadłości to nie znaczy że pies (a chodzi tu chyba o dużego psa) może swobodnie biegać wokół domu. Moim zdaniem sąsiadka zareagowała właściwie. Może nawet uchroniła psa od uśpienia. Wyobraź sobie co by się stało gdyby twój pies zaatakował jakieś dzieci w okolicy?? Znów byłaby nagonka na psa, który zapłaciłby za Twoją lekkomyślność największą karę.

  4. #4

    Domyślnie

    Chciałabym nadmienić, że chodzi tutaj o psa wysokości do kolan - takżenie zalicza się do psów dużych.

  5. #5

    Domyślnie

    Pies "do kolan" może również ugryźć np Twoją sąsidkę . A co będzie jeśli jakiś inny duży pies również będzie biegał luzem i zagryzie Twojego pieska. Jestem przeciwniczką biegania psów luzem. Malinko przemyśl ten temat i oczywiście życze jak najszybszego płotu dla dobra wszystkich.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabi 7
    Uważam, że taki mandat powinnaś dostać. To, że dom jest oddalony od innych posiadłości to nie znaczy że pies (a chodzi tu chyba o dużego psa) może swobodnie biegać wokół domu.
    Wedlug mnie to jest wszystko jedno czy pies jest duzy czy maly. Nawet jesli Ty nie uwazasz, zeby stanowil zagrozenie to nie masz prawa doprowadzac do wytuacji ze ktos wogole czuje sie zagrozony przez Twojego psa ktory biega sobie luzem i robi co chce. Tak naprawde nie mozesz z cala pewnoscia powiedziec co robi i gdzie chodzi. Powiem szczerze, ze zareagowalabym tak samo jak Twoja sasiadka.

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za uświadomienie mnie o zaistnieniu potencjalnego niebezpieczeństwa. Jednak na własne psy człowiek inaczej patrzy niż na cudze. Dzisiaj wracam do domu i robię prowizoryczny kojec z kawałków siatek jakie mam - oby nie było za późno.
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malinka_01
    dzięki za uświadomienie mnie o zaistnieniu potencjalnego niebezpieczeństwa. Jednak na własne psy człowiek inaczej patrzy niż na cudze. Dzisiaj wracam do domu i robię prowizoryczny kojec z kawałków siatek jakie mam - oby nie było za późno.
    Pozdrawiam
    Twoja reakcja naprawde cieszy. Bo wiesz czasem zwracanie uwagi wlascicielom psow walesajacych sie luzem naprawde nie skutkuje. Moja sasiadke zaatakowal pies, ktory wedlug wlascicieli jest "taki stary i lagodny jak baranek"...

  9. #9

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    . Moja sasiadke zaatakowal pies, ktory wedlug wlascicieli jest "taki stary i lagodny jak baranek"...
    A może sąsiadka jakaś wyjątkowo paskudna była...
    że agresję psiny wywołała...

    A tak poważnie, uważam, że nie należy skazywać nikogo na kontakt z psem, szczególnie jeśli sobie tego nie życzy.
    Są osoby, które w ogóle źle znoszą obecnośc psa, boja się, często z irracjonalnych powodów, ale to nie ma znaczenia.
    Ja psów się nie boję, sama mam 4, ale naprawdę nie lubię być obszczekiwana przez luzem biegające cudze psy.
    Pies odpowiedzialnego właściciela powinien biegać po ogrodzonym terenie,
    bez możliwości sforsowania tego ogrodzenia,
    a poza nim chodzic na smyczy i w kagańcu,
    szczególnie w miejscach publicznych.
    Tak zresztą stanowi prawo.
    Więc zapewne, malinko_01, mandat w Twoim przypadku byłby całkiem uzasadniony.
    Pozdr.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malinka_01
    Chciałabym nadmienić, że chodzi tutaj o psa wysokości do kolan - tak, że nie zalicza się do psów dużych.
    A mnie, wierną miłośniczkę psów, przyatakował kiedyś (czego mu nie wybaczę) samopas puszczony jamnik.
    Sięgał mi ledwie( jak to jamnik) do pół łydki. Bolało za to do pasa
    cele budzą szacunek

  12. #12

    Domyślnie

    Pies mały, czy duży - zawsze może ugryźć. Ciekawostką jest, że często im toto mniejsze, tym bardziej agresywne... Psu zrób kojec, a jak go będziesz puszczać (oby jak najwięcej !), to miej stale na niego oko. Sąsiadka ma prawo do świętego spokoju.

    Inna sprawa, że współczuję sąsiedztwa. Gdyby mi Twój pies przeszkadzał, najpierw spróbowałbym pogadać z Tobą, nie ganiałbym od razu na policję, czy do sądu. No ale cóż, ponoć skłonnośc do pieniactwa sądowego jest jednym z objawów paranoi...

    Tomek_J, obecnie posiadacz 3 psów i 5 wspomnień po 5 pogryzieniach.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #13

    Domyślnie

    Kojec już zrobiny, a pies obrażony.
    A jeżeli chodzi o sąsiadkę to taki typ pieniaczki - dzięki niej mieliśmy już kontrolę ze wszystkich możliwych urzędów, i to właśnie dzięki niej nie mgę zrobić ogrodzenia ( stara się za każdą cene zagarnąć nie swoją ziemię i rości pretensje do granic - ale to już inna historia i nie na tym forum)

    Pozdrawiam
    M.

  14. #14

    Domyślnie

    Moje gratulacje Malinko Oby więcej było takich osób jak ty! A jeżeli chodzi o sąsiadkę no cóż możesz mieć z nią problem. Pozdrawiam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kojec to jedno a wymogi sanitarne to jeszcze coś innego.
    Nie zapomnij, że teraz to Ty jesteś właścicielem tego psa.
    Pies powinien być zaszczepiony a Ty musisz mieć potwierdzenie (dokument) szczepienia.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16

    Domyślnie

    Wowka - cała książeczka zdrowia mojego psa jest aktualna wraz ze szczepieniami antykoncepcyjnymi.Tego dopilnowałam na samym poczatku.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Malinka_01 - mój "wtręt" był gwoli przypomnienia.
    Okazało się, że przypominanie jest zbędne.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #18

    Domyślnie

    Nie uważam żeby przypominanie było zbędne. Jeżeli przypominamy komuś o czymś to tylko z dobrej woli a nie z przymusu.
    Ale jak widzę to mój wcześniejszy post został odebrany przez Ciebie jako zarzut, ale nie oto mi wcale chodziło, absolutnie nie.

    Pozdarwiam

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Mandat za psa

    Cytat Napisał Malinka_01
    Prosze Was o radę bo przyjdzie mi do płacenia mandatu...
    A mianowicie na nieogrodzonej działce biega sobie nasz piesek.
    mandaciuch i już

    a że ogrodziłaś psa to amnestia, ze wskazaniem jako dobry przykład
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20

    Domyślnie

    Brawo za szybką reakcję! Podobnie jak większość - ZDECYDOWANIE uważam, że pies powinien być odgrodzony od reszty świata zewnętrznego. Na wszelki przypadek dodam, że sam mam psa i to bardzo łagodnego i towarzyskiego, ale fakt, że waży ponad 30kg i szczeka solidnie na przechodzących ZZA PŁOTU na pewno czyni żywot tychże przechodniów lżejszym

    A swoją drogą gratuluję Tomkowi_J wyczucia sprawy na odległość i błyskawicznej diagnozy paranoi.
    Dla mnie raczej dziwne jest, że najbliższy dom stoi w odległości 200m a mimo to w okolicy kręci się kilka innych psów! No i brak wzdłuż posesji żadnych ścieżek, droga się kończy - to na kogo szczeka ten pies?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony