dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie prośba o pomoc w doborze elewacji

    Nadszedł wreszcie ten czas kiedy powolutku zakańczamy budowę i należałoby zrobić elewację na naszym domeczku.
    Na razie zrobione jest ocieplenie (styropian+klej) ale musimy jeszcze położyć kolorek.
    Mamy już pewne typy ale może coś mi doradzicie fajniejszego.
    Ze względów praktycznych odpadają jasne kolorki: typu biały i krem choć bardzo mi się podobają. W okolicy jest dużo domków żółtych- chyba jak wszędzie teraz to chyba żółty też nie bardzo.

    Oto fotka domu od frontu.



  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie bardzo widać jaki kolor ma dach, a to dość istotne przy doborze elewacji.
    Tak na pierwszy rzut oka przychodzi mi do głowy kolor "kawa z mlekiem" z lekkim wtrąceniem piaskowego, żeby nie był zbyt smutny.



    Coś takiego jak w drugim rzędzie pozycja 4 lub 5.
    Tak na moje oko, rzecz jasna.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    dach jest brązowo-bordowy. Po południu poszukam nowszego zdjęcia.
    Oryginalnie architekt widział to: dół szary, góra łososiowy, ale mnie nie bardzo to się podoba i zasatanawiam się jaki inny ciemny kolorek na dół: balkony i słup....

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagoniona
    dach jest brązowo-bordowy. Po południu poszukam nowszego zdjęcia.
    Oryginalnie architekt widział to: dół szary, góra łososiowy, ale mnie nie bardzo to się podoba i zasatanawiam się jaki inny ciemny kolorek na dół: balkony i słup....
    To znaczy każda kondygnacja ma mieć inny kolor?
    Upsss, jakoś tego nie widzę, ja już nie robiłabym zamieszania z kolorami, zbyt ryzykowne...
    całość może wyjść za bardzo... rozedrgana i niespójna,

    Ale to tylko moje osobiste zdanie.

    Pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też długo martwiłam się o kolor elewacji - aż w końcu gdzieś natknęłam sie na dom który szalenie mi sie podobał - ponieważ dach i okna mial takie jak ja - dach ceglasty, okna meranti - pojechalam z kolrnikiem i dobrałam kolor na miejscui po prostu zwalę doklądnie jak tam - przynajmniej będę znała efekt końcowy.

    To będzie tynk Toareda - E7 31 i E7 32 - dwa kolory - bo chcemy wprowadzić troszkę ożywienia i charakteru - pomysł jest taki ze cały dom jest w jasnym piasku troszke złamanym oliwką a ciemniejsze akcenty (to pewne poziome segmenty zakończone brudnym białym gzymsem (podobnym jak będą wykończone okna)) - to w zależńosci jakie jest swiatło to taki kawa z mlekiem mieniąca sie w zielonkawy groszek konserwowy - no u nie opisy kolorów są dramatyczne - przepraszam- Wszytko stonowane bardzo- zadnych ostrych kolorów - a mimo wszystko dom jest ciekawy - u mnie jeszcze trochę czasu do tynków - ale jak pogoda sie poprawi to zrobie zdjecie tej elewacji ktora mi sie podoba - moze odda to o co mi chodzi. Zielony to nie jest mój kolor- ale z tynkami to jest tak ze one inaczej wygladaja w różnym swietle - pierwotnie byłam przekonana ze ten dom jest w kolorach jasnego kakao, kawy z mlekiem w dwóch różnych odcieniach- dopiero przy kolejnych wizytach zobaczylismy ze te kolory deliktanie wpadają w oliwkę - choć to nie jest takie oczywiste - bardzo delikatne przechodzenie - no tyle juz - bo zaraz sie zakrecę i wyjdzie ze to generalnie róż

  6. #6

    Domyślnie

    Architekt wymyślił takie poziome paski na parterze (bonie?) ale my tego nie zrobiliśmy bo mąż pomyślał że to potencjalne siedlisko brudu
    A ja mówiłam o dwóch kolorach mając na myśli jasny kolor na elewację, ciemniejszy słup i wnętrze balkonów, ew. wodkół okien takie paski

    Mnie też podoba sie zielony i różne jego odniany ale obawiam sie że mąż tego nie "kupi". Poza tym zielony lepiej wygląda z białymi oknami....

  7. #7

    Domyślnie

    W sprawie koloru elewacji myślę,że najleprzy sposób żeby uporać się z tym zadaniem to wycieczka po okolicy.Napewno coś ciekawego wpadnie w oko.Samemu jak nie bardzo wie co się chce lepiej nie ryzykować.

  8. #8

    Domyślnie

    Można próbować wyróżnić się z tłumu, ale wpasowanie się w otaczające otoczenie to wcale nie taki zły pomysł. Mi osobiście bardzo podobają się takie kompleksy. A uwierz mi że łatwo mi to nie przyszło. Lubię się wyróżniać mieć coś oryginalnego. ale w tym przypadku wygrał rozsądek bardzo podobają mi się domki w stylu kanadyjskim. biała oprawa ciemna elewacja. ale jakbym zrobiła coś takiego u siebie to wiem że nie byłoby to. dlatego zrobię podobnie jak sąsiad. Do tego jeszcze jeden i powstanie całkiem sympatyczny kompleks. Pomyśl o tym.

  9. #9

    Domyślnie

    Dokladnie - ja też chciałam dachówkę grafitową - ale jeśli obok mnie stoją prawie takie same 4 domki jeden obok drugiego wszystkie z ceglastą dachówką i piaskowymi elewacjami- to ja bym wygladała hm........ nie wiem jak co ale ostatecznie zdecydowalam sie na dopasowanie- owszem z pewnymi indywidualnymi rozwiazaniami ale krzyczeć na tym poletku nie chcialam - w srodku zrobie sobie dokladnie tak jak chce - architektura zewnetrzna powinna jednak jakoś pasować do otoczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony