dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Podłączenie prądu od skrzynki do domu - ile czasu?

    Zakładam, że niedługo będę miał doprowadzony prąd do skrzynki w ogrodzeniu.
    Ile czasu trwa podłączenie do domu - chodzi mi o czas realny jaki jest potrzebny od chwili rozpoczęcia działań do chwili uruchomienia pierwszego odbiornika w domu (formalizmy i robocizna).

    Jest to o tyle istotne, bo jest szansa, że w październiku będzie właśnie ta skrzynka w ogrodzeniu i zastanawiam się czy przed ostrą zimą uda się coś jeszcze zrobić.

  2. #2

    Domyślnie

    witaj
    Jeżeli masz pozwolenie na budowę owego kabla to roboty kablowe możesz rozpocząć od zaraz. Po ułożeniu kabla, wykonaniu instalacji, pomiarów praktycznie w tym samym dniu przy odrobinie szczęścia możesz mieć podane napięcie i założony licznik. Wszystko zależy od Ciebie jak potrafisz sobie zgrać prace do wykonania.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  3. #3

    Domyślnie

    dokładnie tak jak piszš wyżej. Kup kabel, zakop go na jakieœ 0,70 - 1 metra, ułóż folię niebieskš i zgłoœ. Dzwoń dzwoń i jeszcze raz dzwoń, zawracaj głowę, daj odczuć, że pršd ci jest potrzebny, jeżeli to nie pomaga to "nawiedzaj" osobiœcie obsługę klienta czy co tam u was jest. aż do skutku. To jest najlepszy sposób na szybkie podłšczenie.
    Systemy sygnalizacji włamania, napadu, pożaru

  4. #4

    Domyślnie

    tak jak poprzednicy, przygotowałam wszystko wewnątrz i na zewnątrz - reszta załatwiona w 1 dzień

  5. #5

    Domyślnie

    witam
    Nie do końca tak jest. Przyłączenie realizuje dostawca w terminie określonym w umowie. Można prosić/ponaglać wykonawcę przyłącza z różnymi skutkami. Kabel od pomiaru do TE to Twoja działka i Ty masz ją wykonać.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam !!!

    Zaraz zaraz czy ja dobrze rozumię .Przecież z tego co mi mówili w zakładzie energetycznym to nie można zrobić sobie tego ot tak sobie samemu .To powinien zrobić ktoś z uprawnieniami elektrycznymi i budowlanymi .Oczywiście dołek wykopac można samemu i położyć kabel też ,ale papiery że robił to ktoś z uprawnieniami trzeba przedstawić w zakładzie energetycznym .

    pozdro D.RZ

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    Oczywiście tak jest. Był to tylko mój skrót myślowy
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  8. #8

    Domyślnie

    można sobie dzwonić i ponaglać, ale musi zostać zorganozowany przetarg na wykonacę co rozpoczyna się wywieszeniem ogłoszenia (chyba 2 tygodnie) podpisanie umowy z wykonawcą itd

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    można sobie dzwonić i ponaglać, ale musi zostać zorganozowany przetarg na wykonacę co rozpoczyna się wywieszeniem ogłoszenia (chyba 2 tygodnie) podpisanie umowy z wykonawcą itd
    Przetarg na wykonawcę podłączenia na terenie mojej działki?
    Nie rozumiem?
    Prąd jest (raczej będzie) doprowadzony do skrzynki w ogrodzeniu.

  10. #10

    Domyślnie

    chodzi o ten prąd do działki, na terenie swojej działki już mam i teraz właśnie czekam na podłączenie ze słupa do działki, cześć

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kabelek kładziesz sobie sam. Prąd do skrzynki w ogrodzeniu podłączy ci firma którą zatrudni do tego celu zakład energetyczny. W moim przypadku musiałem podpisać oświadczenie że sam robiłem instalację za co biorę odpowiedzialność. I to było tyle. Firma która robiła podłączenie skrzynki do słupa (mam podłączenie z linii napowietrznej), za kilkusetzłotową opłatę załatwiła mi też wszelką papierologię z zakładem energetycznym.

    A wcześniej miałem przyłącze tymczasowe budowlane z którego pomocą, z gniazda siłowego, kabelkiem 5x4 mm2 podłączonym do reszty instalacji, zasilałem tymczasowo cały dom

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Wyjaśnię dokładniej:

    sprawa przyłączenia do skrzynki do działki jest niezależna i jest aktualnie realizowana dla całej grupy działek powstałych z podziału.
    Zajmuje się tym agencja pośrednictwa, która sprzedała działki i zobowiązała się aktach notarialnych do doprowadzenia prądu do granicy.
    Aktualnie mają pozwolenia na budowę, uzgadniają szczegóły z wykonawcą i zakładem energetycznym.
    W październiku do każdej działki do skrzynki doprowadzony będzie prąd.

    Zastanawiam się ile czasu zajmie podłączenie od tej skrzynki do domu.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zero.

    Jeśli wcześniej zrobisz całość instalacji na działce, w chwili podłączenia prądu do skrzynek masz go w domu. Nie musisz czekać z instalacją do momentu aż ci prąd podłączą

    U mnie było tak:

    Zrobili przyłącze tymczasowe budowlane, do słupa wkopanego na działce od najbliższego słupa który był dostępny.

    Potem wybudowałem dom.

    Z domu wystawał kabelek 5x6 mm2, który przedłużaczem własnej roboty podłączyłem do gniazda siłowego na owym słupie i tak sobie mieszkałem

    W międzyczasie zakład energetyczny projektował linie, oglaszał przetargi itp itd

    Potem przyjechali chłopcy, postawili cztery słupy. Póżniej przyszli, od jednego z nich podłączyli kabelek, przenieśli skrzynkę ze słupa na ścianę domu, wymienili licznik na dwutaryfowy, dali mnóstwo papierów do podpisania i było po wszystkim, miałem przyłącze docelowe. Przerwa w dopływie prądu trwała kilka godzin.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Zero.

    Jeśli wcześniej zrobisz całość instalacji na działce, w chwili podłączenia prądu do skrzynek masz go w domu. Nie musisz czekać z instalacją do momentu aż ci prąd podłączą
    Tylko wczesniej musisz wiedziec w ktorym miejscu bedzie stac skrzynka .

    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony