dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana uszczelki w bojlerze

    Nie mam pojęcia jak wymienić uszczelke w bojlerze, jest to uszczelka od dołu przy grzałce. Do tej grzałki przyspawana jest taka śróba a na nią nałożony taki jak by mostek, który podczas dokręcania dociąga grzałkę do obudowy i tym samym dociska uszczelkę. Wiecie jak tą uszczelke wymienić????? dajcie jakieś rady, z góry dzięki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a jak grzalke wyjmiesz to uszczelka nie wyjdzie ??

  3. #3

    Domyślnie

    No chyba wyjdzie! Tylko jak ją się wyciąga? Od góry jest nakrętka z wielką podkładką a od dołu jest taka obejma przez którą przechodzi śróba od grzałki, wktęcając ją dociągam całą grzałkę w dół czyli w kierunku w którym powinna wyjść. Może nie da się wyciągnąć grzałki, ale to by było bez sensu. W starych bojlerach wokół grzałki były śróby, jak je odkręciłeś to grzałka była na wierzchu a tu jest jakiś patent, nie chcę go zepsuć bo dobrze grzeje.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    to ja kdobrze grzeje po co psuc

    a tak na powaznie to nie wiem, wrzuc jakies zdjecie to pomyslimy

  5. #5

    Domyślnie

    Otwór jak sie domyslam jest owalny. Robisz tak: odkręcasz tą nakretkę, oczywiscie najpierw spuszczasz wodę i odpinasz wszelakie kabelki uprzednio pozbawiając napięcia to urzadzonko, wpychasz do srodka podstawę na której jest zamocowana grzałka i obracając ja o 90 st. wyjmujesz. Jest tam (tak myslę) uszczelka z miekiej gumy, jezeli tam jest wyciek to pewnie spowodowany nie uszkodzeniem uszczelki, ale ubytkami metalu podstawy.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki jeżyku, o to mi biegało! spróbuje i dam znać. Panie INVIX, co z tego, że grzeje jak cieknie. Musze coś z tym zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony