dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 633
  1. #1

    Domyślnie Zagadki, łamigłówki...

    Kiedy wpadnie mi w ręce kolejny numer "Wiedzy i Życia", zarywam kawałek nocy, rozwiązując zadanka w "Puzelandzie", gdy dorwę się w domu do komputera, trzeba pilnować, żebym nie uruchomiła "Sokobana", bo dzieci chodzą do 23:00 głodne .
    Ciekawa jestem czy wśród budujących, remontujących i marzących o własnym domu jest jeszcze trochę miłośników "łamania głowy". Chętnie wymienię jakieś linki, nowe zagadki..

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2003-02-24 16:07 ]</font>

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cześć - byłem maniakiem łamigłówek, ale obecnie nie mam czasu. Swego czasu na przykład startowałem w "Lidze Szarych Komórek" w GW i dwukrotnie zakwalifikowałem się do Finałów Mistrzostw Polski. Teraz to już jestem tylko łamigłówkowym emerytem

  3. #3

    Domyślnie

    Znany jest mi problem z brakiem czasu: praca, rodzina ( dwoje dzieci ), budowa... ale jak mi coś "wpadnie" w rece, to się powstrzymać nie mogę. Te obrazki logiczne, bitwy morskie, liczbowe krzyżówki - to jest silniejsze ode mnie!!! Najwyżej raz na jakiś czas jemy na obiad jajecznicę . Frankai - żeby Cię trochę zbałamucić, podaję dwa linki:
    http://www2.gazeta.pl/forum/790620,3...02.html?&f=514
    http://www.proszynski.pl/czasopisma/...ycie/puzeland/
    Brałam kiedyś udział w Mistrzostwach Polski organizowanych przez redakcję "WiŻ", ale tak naprawdę to nie chodzi to o jakieś osiągnięcia czy konkurowanie ze sobą, tylko o samą frajdę płynącą z pogłówkowania. Pozdrawiam. B.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2002-11-18 09:38 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Łamię sobie głowę skąd wziąść pieniąchy na wykończenie domu. Ale to chyba nie o tym więc uciekam. Pozdrowionka

  5. #5

    Domyślnie

    Tytuł brzmi dwuznacznie.Należy mieć tylko nadzieję,że nie dowiedzą się o nim przedstawiciele działań bezwzględnych
    HEJ!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-11-15 11:58, Becik wrote:
    Ciekawa jestem czy wśród budujących, remontujących i marzących o własnym domu jest jeszcze trochę miłośników "łamania głowy". Chętnie wymienię jakieś linki, nowe zagadki..
    Oczywiście, że tacy są. Większość z nas "łamie sobie głowę" jak budować i jak zdobyć na to środki.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Na tylko jedną krzyżówkę tygodniowo sobie pozwalam, jest to jolka w czwartkowej G.W. Do innych łamigłówek brak mi czasu i cierpliwości. No cóż "starość nie radość"

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wyciągam wątek w kontekście piątkowej głupawki tego, co się tam ostatnio wyprawiało

  9. #9

    Domyślnie

    Oj, wyprawiało się... Miłośnikom zagadek polecam ostatnie strony piątkowej głupawki w Klubie Budujący.
    Jak się okazało, miłośnicy łamigłówek są na forum, ale się wcześniej ujawnić nie chcieli, może ich rzeczywiście ten tytuł zniechęcił - więc zmieniłam.
    Pozdrawiam serdecznie. B.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Smoczuś

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam... mam pewną zagadkę dla miłośników owych łamigłówek Prawdopodobnie niektórzy z was już ją znają bo jest dosyć stara.
    Oto ona:
    W latarni morskiej siedziała rodzina grając w karty (ojciec, matka, syn i córka). W pewnym momencie gaśnie światło słychać szmery i światło się zapala. Na ziemi leży martwy ojciec, wszyscy stoją (oprócz ojca ). Zaczynają się tłumaczenia ...
    Syn : Wstałem od stołu i poszedłem zapalić światło.
    Matka: Przestraszona również zaczęłam szukać włącznika od światła
    Córka: Ja także chciałam zapalić światło i poszłam do włącznika znajdującego się w kącie.
    Kto zabił ojca ? (Nie bierze się pod uwagę tego w jaki sposób siedzieli przy stole, czy innych rzeczy nie ujętych w treści zagadki)

  11. #11

    Domyślnie

    Witam wszystkich sympatyków rozrywek logicznych. Jestem bardzo miło zaskoczony że znaleźli się tacy na tym forum, chociaż szkoda że się dezaktywowali. Z wypiekami na twarzy prześledziłem wątek piątkowa głupawka. Tytuł wątku jest trochę mylący. Niestety nie wpadłem jeszcze na rozwiązanie zadania z tymi dwoma parami heteroseksualnymi . A co do kwietniowej zagadki Smoczusia to albo ta córeczka troszkę kłamie, albo była to nietypowa kwadratowa latarnia morska.
    A ja pozwolę podzielić się z Wami moją ulubioną zagadką z Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
    Mama Kasi przygotowała na śniadanie dwa dzbanki jeden z kawą a drugi z mlekiem. Każdy z domowników wypił tą samą ilość 250ml kawy z mlekiem w swoich ulubionych proporcjach. Kasia wypiła czwartą część mleka wypitego i szóstą część kawy wypitej przez całą rodzinę. Z ilu osób wliczając Kasię składa się jej rodzina?

  12. #12

    Domyślnie

    Jeżeli dzbanki były takie same to sześć (rodzina liczy sześć osób)

  13. #13

    Domyślnie

    Niestety sześć nie jest prawidłową odpowiedzią. Wielkość dzbanków nie ma znaczenia dla rozwiązania zadania. Ba, nawet w zadaniu jest dana nadmiarowa. Cieszę się jednak niezmiernie że jeszcze ktoś tu zagląda. Próbujcie dalej.

  14. #14

    Domyślnie

    Faktycznie, za drugim liczeniem wyszło mi pięć i trochę

  15. #15

    Domyślnie

    To znaczy, że coś się ulało? A może mają kota i buchnął im troche mleka?
    Głowię sie nad tym [z przerwami] od trzeciej i myślę, że jest jakiś kruczek w tym zadaniu...

  16. #16

    Domyślnie

    W zadaniu nie jest nigdzie powiedziane że rodzinka wypiła tyle samo mleka co kawy. Zadanie to można opisać takim równaniem:
    (x*1/4+y*1/6)*N=x+y
    gdzie
    x – ilość wypitego mleka przez całą rodzinę
    y – ilość wypitej kawy przez całą rodzinę
    N – ilość osób w rodzinie
    Teraz wystarczy przeanalizować to równanie.
    Druga odpowiedz Marbo jest tylko o trochę za duża.
    Gratulacje!
    A to że wypili 250g jest daną nadmiarową, wystarczyło powiedzieć że wypili po tyle samo.
    No to może dzisiaj coś dla humanistów w stylu Szymona Majewskiego:
    Co to jest - Pisząca Szklaneczka.

  17. #17

    Domyślnie

    Literatka?

    Dawno, dawno temu na SGPiS bardzo popularne były "wieczory półliterackie"

    Co do kawy z mlekiem: po cholerę ja uwzgledniałem te ćwierć litra kawusi z mleczkiem na głowę, to nie wiem
    i wychodziło mi:
    1/4 x + 1/6 y = 250 ml
    tylko co z tego?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Literatka?
    Brawo!
    Wygrał pan żeton
    Na cegłę i beton.
    Zapewniamy murowaną zabawę!

    Jak się nie rozchoruję to postaram się coś odkurzyć na jutro.

  19. #19

    Domyślnie

    Dla rozgrzania dwie zagadki debilne:
    "Po wodzie pływa, kaczka się nazywa. Co to jest?"
    "Zgadnijcie kumo, jak naszej Agnieszce na imię?"

    Dla wygrywających - cztery akredytacje na kolację i bilet wstępu do ustepu...

  20. #20

    Domyślnie

    Z podstawówki. Wpisz pomiędzy cyfry podane poniżej takie znaki działania (tak to się chyba wtedy nazywało), żeby otrzymać wynik równy zero

    9 _ 8 _ 7 _ 6 _ 5 _ 4 _ 3 _ 2 _ 1 _ 0 = 0

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony