dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 633
  1. #21

    Domyślnie

    ( 9 - 8 ) * ( 7 - 6 ) * ( 5 - 4 ) * ( 3 - 2 ) - 1 = 0

    A teraz, kochane dzieci, napijemy się ciepłego mleczka...


  2. #22

    Domyślnie

    Sprytnie, choć nie użyłeś "do działań" zera.
    Ponieważ jest to zagadka po "przerobieniu" mnożenia najlepsza
    odpowiedź:
    9*8*7*6*5*4*3*2*1*0=0

  3. #23

    Domyślnie

    Faktycznie, o zerze zapomniałem.... Ale wystarczy go odjąć (1-0)...
    A Twoje rozwiązanie jest - zaiste - bezkonkurencyjne!

    Że też ja zawsze muszę gmatwać każdą sprawę....

  4. #24

    Domyślnie

    No i niestety rozchorowałem się. Witam po tygodniowej przerwie. A oto obiecane zadanko:
    Dorosła stonoga zakłada jeden but w czasie 1 sekundy, a dziecko stonogi zakłada jeden but w czasie 2 sekund. Rodzinka stonóg składająca się z dwóch osobników dorosłych i trójki dzieci zaczyna zakładać buty na umówiony sygnał. Po jakim czasie rodzinka będzie gotowa do wyjścia ? (całkowicie obuta)

    P.S. Zakładamy że stonogi mają sto nóg.

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Chyba zapomniałem dodać, że rodzice mogą pomagać dzieciom ubierać buty. Ale żaden but nie może być zakładany na raz przez wiele osób (to znaczy że dwie osoby dorosłe nie założą buta w 0,5s - może to zrobić jedna w czasie 1s).

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    250s? albo po 175 s?

  8. #28

    Domyślnie

    Mi wychodzi, że po ok. 143 sekundach będą gotowi do wyjścia.... oczywiście, jeśli maluchy nie będą marudziły ani się np. nie rozkichają

    A wyszło to tak: po pierwszych stu sekundach rodzice są obuci, a dzieciaki do połowy. Zostało do obucia 150 łapek, siłą obuwającą w ilości 7 łapek [bo rodzice mają 2-krotnie większą siłę obuwania]. 150 dzielimy przez 7 i mnożymy przez 2.... wychodzi blisko 43, dodajemy tamte 100 i mamy wynik...
    Zawiłe.... ciekawe, czy Uller zna prosty matematyczny sposób na wyliczenie szybkości obuwania?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Zagadka z prawa budowlanego


  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Mi wychodzi, że po ok. 143 sekundach będą gotowi do wyjścia.... oczywiście, jeśli maluchy nie będą marudziły ani się np. nie rozkichają (...)
    Zawiłe.... ciekawe, czy Uller zna prosty matematyczny sposób na wyliczenie szybkości obuwania?
    Jak pierwszy raz rozwiązywałem to zadanie to wyliczyłem siłę obuwającą (3,5 nogi na sekundę) i podzieliłem 500 nóg przez 3,5. Otrzymany wynik zaokrągliłem do pełnej wartości – 143. Lecz niestety nie jest to prawidłowe rozwiązanie. Odpowiedzi 175, 200, 250 też nie są poprawne. Główkujcie dalej.

  11. #31

    Domyślnie

    Przy założeniu, że można pomagać wychodzi mi 144 sekundy

  12. #32

    Domyślnie

    Widzę że Henok utajnił swoją łamigłówkę prawną. Niestety była ona chyba dla nas za trudna i dlatego nie było odpowiedzi na nią. Co gorsza logiczne myślenie nie pomagało w jej rozwiązaniu.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Przy założeniu, że można pomagać wychodzi mi 144 sekundy
    Gratulacje!
    A dlaczego nie 143? Siła obuwająca to tak naprawdę 7 nóżek na 2 sekundy tak więc po 142 sekundach mamy obutych 497 nóżek ( 7*142/2 ). W 143 sekundzie dorosłe stonogi obują 2 nóżki. A ostatni but zostanie założony dopiero w 144 sekundzie. Uznawano także wynik 143,5 sekundy jako że dziecko stonogi włoży w 143 sekundzie but do połowy, a drugą połowę buta założy dorosły osobnik w 0,5 sekundy. Jednakże oficjalnie obowiązuje wynik 144s.

  14. #34

    Domyślnie

    Prostokąt sum.
    Mamy prostokąt o szerokości czterech kratek i wysokości trzech kratek (w sumie składa się z 12). W kratce znajdującej się w lewym dolnym rogu wpisana jest liczba 1, a tuż obok niej po prawej stronie liczba 2. Dalsze liczby mogą być kolejno wpisywane w wolne kratki w taki sposób że są one sumą liczb wpisanych w sąsiednie kratki (sąsiednie kratki to takie które maja wspólną krawędź lub wierzchołek – w tym przypadku dwie kratki na środku maja aż 8 sąsiadów). Jaką największą liczbę możemy wpisać w ten prostokąt?

    P.S. Niestety nie mam strony gdzie mógłbym zamieścić rysunki więc stąd opis zadania jest tak długi.

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbo
    Doszłam do 392
    Za mało.
    Próbujmy dalej.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cos mi sie tu nie zgadza:

    [quote="Uller"]Prostokąt sum.
    Mamy prostokąt o szerokości czterech kratek i wysokości trzech kratek (w sumie składa się z 12). W kratce znajdującej się w lewym dolnym rogu wpisana jest liczba 1, a tuż obok niej po prawej stronie liczba 2. Dalsze liczby mogą być kolejno wpisywane w wolne kratki w taki sposób że są one sumą liczb wpisanych w sąsiednie kratki (sąsiednie kratki to takie które maja wspólną krawędź lub wierzchołek – w tym przypadku dwie kratki na środku maja aż 8 sąsiadów).

    W jakiej kolejnosci ida te sumy? Bo przeciez do 1 tez przystaja sasiednie kratki i juz to 2 nie pasuje?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Cos mi sie tu nie zgadza:
    W jakiej kolejnosci ida te sumy? Bo przeciez do 1 tez przystaja sasiednie kratki i juz to 2 nie pasuje?
    liczby 1 i 2 są wpisane na stałe i nie spełniają wymogów stawianych innym kratką. W treści zadania jest napisane że "dalsze liczby" wpisujemy zgodnie z opisanymi regułami.
    Życzę miłej zabawy.

  19. #39

    Domyślnie

    Nijak mi więcej jak 392 wyjść nie chce

  20. #40

    Domyślnie

    Dzisiaj mam 404 (może wystarczy )

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony