dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 224
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4473
  1. #1
    Lady
    Guest
    Lady

    Domyślnie mała kuchnia

    Kto ma pomysł na małą kuchnię - która jest kompletnie nieustawna i nie nadaje się do tradycyjnych mebli . Mam kilka pomysłów ale jeśli ma ktoś jeszcze , to chętnie się dowiem. Wszystko dozwolone ! Najważniejsze żeby było orginalnie. Teraz mam odnowione stare meble według mojego pomysłu , nie jest źle ale wkrótce wymieniamy okna no i przy okazji chcę odnowić całkowicie kuchnię!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mała? Dla jednego 2x2. Dla innego 4x4. Kwadrat, prostokąt. Drzwi, okna , ile? Jakieś czczegóły?

  3. #3
    lady
    Guest
    lady

    Domyślnie mała kuchnia

    245x200cm , okno na tej ścianie dłuższej mniej więcej po środku , drzwi wejściowe na przeciw , przy samej prawej stronie , wys.245cm.[/list]

  4. #4
    ceka
    Guest
    ceka

    Domyślnie Re: mała kuchnia

    Cytat Napisał lady
    245x200cm , okno na tej ścianie dłuższej mniej więcej po środku , drzwi wejściowe na przeciw , przy samej prawej stronie , wys.245cm.[/list]

    Zobacz do gazetki moje mieszkanie (numer wrzesniowy) tam jest kilka propozycji na urządzenie bardzo małej kuchni. Powodzenia.
    W przyszłości też będzie mnie czekać taki problem (koniecznie odpisz jak Ci poszło i jak sobie urządziłaś "swoje garnokowo-patelniowe królestwo" )

  5. #5
    lady
    Guest
    lady

    Domyślnie mała kuchnia

    dzięki za informacje , może tym czasem skoczę na ich stronę, napewno przekażę jak sobie z tym fantem poradziłam!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma sprawy lady

    Napisz jak Ci to wszystko poszło, acha co do dobrych i ładnych (ale chyba niezbyt tanich ) mebelków do kuchni to proponuję Meble Wrzosowa.

    Odnośnie tego numeru wrześniowego MM to propozycję są super (chodzi o kuchnie,ale niestety nie napisali gdzie można dostać takie meble...)
    A może gdzieś to jest w tej gazetce napisane, a ja nie znalazłam..

    Nawet pisałam do redakcji MM -- ale nie odpisali...

    Trudno niektórzy nie dbają o swoich czytelników (a może sami nie wiedzieli .. )

    Pozdrawiam Cię Lady - pisz jak Ci idzie mój mail na dole w ikonce z kopertą.
    Nie ma jak własne "M"....

  7. #7

    Domyślnie KUCHNIA -pomoc w projektowaniu układu szafek - wątek zbiorczy

    Mam kłopot z kuchnią. Pomyliłem rozmiary szafek, kuchenki, zmywarki.
    Jestem na etapie projektowania, ale mam zmywarkę i lodówkę wolnostojące i chciałbym je wykorzystać. (stąd wcześniejsze pytanie o piekarnik i lodówkę).
    Czy jest możliwe, czy to jakoś wygląda, czy ktoś tak ma:
    1. zlewozmywak do zabudowy 1-komorowy z ociekaczem zainstalować tak, że ociekacz jest nad inną szafką (lub "moją" zmywarką- nie do zabudowy)
    2. Płyta kuchenna gazowa nad zmywarką
    3. Płyta kuchenna gazowa nad dwoma szafkami
    4. Czy blat drewniany (grubszy) pomoże rozwiązać problem.

    zlewozwywak: 80 cm -mam
    płyta kuchenna gazowa: 60 cm -będę kupował (węższych nie znalazłem)
    zmywarka: 60 cm -mam
    ściana w kuchni długości 180 cm -mam
    RysieK

  8. #8

    Domyślnie

    Musze Cie zmartwic. O ile zlew mozna tak zamontowac( osadzony w blacie, komora nad jedna szafka-producent podaje jej najmniejsza szerokosc, od 45, 60cm, ociekacz jest plaski wiec nie gra roli) o tyle plyta gazowa ma od spodu "bebechy" i przylaczenie gazu od tylu, wiec laczenie z elektryczna w koncu zmywarka nie wchodzi w gre, woda+prad+gaz, fu!- poza tym na grubosc wymagana jest tez minim. przestrzen. Nad dwoma szafkami tez nie dy rydy, bo front! Mam lepszy pomysl- przeslij mi na priva to co masz-wymiary kuchni, mebli które masz, sprzetu- to moze cos Ci poradze. Nie szalej z cieciem szafek!

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    O ile w pierwszej części zgodzę się z ga, to jeśli chodzi o płytę uważam, że da się ją zamontować nad 2 szafkami, jeśli nie ma pod nią piekarnika. Zawsze można trochę podciąć boki u góry. Nawet nieźle może to wyglądać, jeżeli szafki są identycznej szerokości i płytę umieścimy centralnie. Uchwyty w drzwiczkach można zamontować tak, że będą wyglądały jak jedna szafka.
    Kiedyś miałam pod płytą gazową (60 cm) szuflady (górne były trochę krótsze) o szerokości 40, czyli praktycznie płyta była nad 3 szafkami. Stalowe płyty do zabudowy nie są takie głebokie (niewiele głębsze niż grubość blatu). Jedynie niewielki problem może stanowić przłączenie rurki gazowej.

  10. #10

    Domyślnie pomysł na niedużą kuchnię

    kuchnia ma ok. 7-8 m kw, dość spore okno, ale właścicielka chce jasne meble, żeby rozjaśnić wnętrze i nadać mu lekkości; kuchnia z założenia ma być przytulna i neutralna w stylu, fronty prawdopodobnie będą z mdf-u kształt mydełko; no i teraz kolorystyka ooooooooooooo

    odpadają kolory drewna-fronty, bo właścicielka nie lubi, ewentualnie mogą być boki i środek szafek w kolorze olchy, fronty wanilia jakoś sprytnie połączona z pistacją - tylko jak, żeby było ładnie i czy warto łączyć czy lepiej dać olchę z wanilią lub olchę z pisatacją ?

    właścicielka nie ma dużej kwoty na urządzenie kuchni stąd dość tanie materiały i niezbyt skomplikowane wzornictwo;

    wszelkie podpowiedzi mile widziane

    ps. szanowna właścicielka to moja teściowa właścicielka

  11. #11

    Domyślnie

    Ja obecnie mam kuchnię: korpusy i blat olcha, korpusy wanilia. Wygląda to moim zdaniem całkiem nieźle...
    Dodanie pistacjowego? Może po prostu niektóre fronty dać pistacjowe...
    Maria

  12. #12

    Domyślnie

    MAM PYTANIE - PISZAC "W KOLORZE OLCHY" CHCESZ POWIEDZIEĆ, ŻE PŁYTA NIE BĘDZIE OKLEJONA FORNIREM, ANI PAPIEREM ,... OLCHOWYM?

    ZADAJE TO PYTANIE, GDYŻ JESLI O TYM NIE MYŚLAŁAŚ - TO JA PROPONUJĘ. DRZWICZKI OLCHOWE (CZYLI W KOLORZE RÓZOWO-POMARAŃCZOWEGO) DOBRZE IDZIE Z Z PŁYTĄ W BARWIE WANILII.

    JEŻELI WŁAŚCICIELKA NIE LUBI DREWNA - JA MIMO WSZYSTKO ZAPYTAŁABYM SIĘ JEJ CO SADZI O PŁYTACH LAMINOWANYCH ("OLCHĄ").

    JEŻELI CHODZI DRUGĄ CZĘŚĆ TWOJEGO PYTANIA, CZY ŁĄCZYĆ WANILIĘ Z PISTACJĄ. OCZYWIŚCI MOŻNA TO ZROBIĆ. WANILIA JEST NEUTRALNA. JA JEDNAK WYBRAŁABYM JEDNĄ Z TYCH BARW ZA DOMINUJĄCA, A DUGĄ UZYŁABYM "SYMBOLICZNIE", TJ. W MNIEJSZEJ ILOŚCI.

  13. #13

    Domyślnie

    ta olcha to taka imitacja na mdf-nie fornir i z niej miałyby by być boki i cały stelaż a reszta czyli fronty połączenie wanilii i pistacji, z przewagą wanilii, zielone pogłyby być obramowania szuflad i szafek chlebakowych na górze;

    ta kuchnia, o której myślimy w właścicielką to Nina z atlasu

    http://www.atlas-kuchnie.com.pl

    wchodzi się w kuchnie nowoczesne i tam jest Nina

  14. #14

    Domyślnie

    TEN ZESTAW MEBLI WYGLĄDA DOBRZE.
    CAŁOŚĆ BĘDZIE CIEPLEJSZA - GDY BĘDZIE PRZEWAŻAŁA WANILIA.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Yuana
    Atlas ma dobrych przedstawicieli i na pewno zaprojektują "klientce" świetnę kuchenkę, np. ninę dwukolorową.Oba są ładne i do siebie pasują idealnie, tylko że Atlas ma kuchnie drogie, nawet te z mdf.Za to na pewno dobre - sama mam wandę olcha - identyczna jak na zdjęciu i jest po 4 latach ok.Projekt zrobią za około 100 - 200 zł, ale potem odliczą od ceny kuchni, więc nie ma co tracić samemu czasu.

  16. #16

    Domyślnie Re: pomysł na niedużą kuchnię

    niedrogie a ładne są meble Forte formix (np. fronty VANILIA plus korpusy i blat CZEREŚNIA)

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krecik73
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    Warszewo
    Posty
    131

    Domyślnie Pomysł na kuchnię

    Witam.
    Proszę o waszą opinię na temat koncepcji kuchni. Za moment odbieramy nowe mieszkanie i mamy zagwostkę co z kuchnią. W pierwotnym projekcie było to oddzielne pomieszczenie o powierzchni 11,5 m2 (4,5 m x 2,55 m). Po długich rozmowach postanowiliśmy z żoną połączyć kuchnię z salonem, który znajduje się za ścianą i ma powierzchnię 20 m2.
    Z uwagi na fakt, iż nie chcemy mieć widoku na garnki w kuchni pomiędzy salonem i kuchnią postawiona została ściana o długości 2,5 m. Powstało pomieszczenie w którym można ustawić ciąg kuchenny w kształcie litery U. Tak to wgląda schematycznie:


    Teraz jednak zastanawiamy się czy nie otworzyć kuchni również na przedpokój. Pozwoliłoby to na wchodzenie do kuchni bezpośrednio z przedpokoju, a nie tylko przez salon. Wadą natomiast byłoby mniej miejsca do pracy. Oto druga wersja:

    Powiedzcie co o tym myślicie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Witam.
    Moim skromnym zdaniem drugie rozwiązanie lepsze.Nie trzeba będzie z ciężkimi zakupami maszerować przez salon.
    Pozdrawiam.
    P.S.Zaraz, zaraz a gdzie są drzwi wejściowe?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krecik73
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    Warszewo
    Posty
    131

    Domyślnie

    Do mieszkania wchodzi się od przedpokoju. Jak wchodzisz drzwiami wejściowymi to kuchnia i salon są po prawej stronie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Tak myśłałam.
    Nadal głosuję na wersję nr 2.
    Trzeba sobie ułatwiać życie .

Strona 1 z 224

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony