dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie nie zalujecie przejscia na kuchenke elektryczna?

    Cale zycie gotowalam na gazowej , w nowym domu wolalabym miec elektryczna kuchenke glownie dlatego, ze plyte elekt. latwiej czyscic ( nie ma tego zelastwa do czyszczenia) oraz kuchnia nie brudzi sie tak bardzo od spalin gazowych zmieszanych z tluszczem.
    Gdy jednak ogladam programy o gotowaniu widze , ze wszyscy uzywaja gazu i zastanawiam sie czy nie bede zalowac swojej decyzji. Czy latwo bylo sie Wam przestawic na elektryczna kuchenke i czy nie zalujecie teraz swojej decyzji??

  2. #2

    Domyślnie

    Nie żałuję. Od ośmiu lat gotuję na elektrycznej. W nowym domu też będę meć elektryczną.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Płyty elektryczne mają dużą bezwładność i trzeba się nauczyć na nich gotować.
    Jest tutaj na forum parę wątków na ten temat - poszukaj.

    A poza tym, chińszczyzny na takiej nie zrobisz i co wtedy? Dramat!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Pop corn też gorzej wychodzi na elektrycznej.
    Ale za to cielęcina z pomidorami duszona na garnkach z grubym dnem wychodzi wyśmienita (mniam).
    W ogóle do płyty grzejnej warto nabyć grubodenne garniki, np. Zeptera, choć drogie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja przez 1,5 roku gotowałam na elektrycznej i niestety nie podobała mi się

    Mimo, że po pewnym czasie przyzwyczaiłam sie trochę do niej, to wkurzało mnie, że nie mogę szybko regulować temperatury (np. jak zaczynało kipieć, to jedyną rada było zestawienie z palnika - w przypadku kuchenki gazowej przykręcenie/wyłączenie gazu załatwie sprawę natychmiast). Poza tym kto powiedział, że mniej się brudzi? Trzeba używac specjalnych preparatów do czyszczenia, bo inaczej nie dało by sie wyczyścić tych zabrudzeń (robiły się takie kręgi - chyba, że czyści się po każdym użyciu - ja na to nie mam czasu ani ochoty- chcę mieć kuchenkę, którą można czyścić co kilka dni bez stresu)

    Następna sprawa - ja uwielbiam jedzenie orientalne (i jeść i gotować ), jak juz ktoś wspomniał - na płycie to porażka - po prostu nie da się

    Ale płyta na pewno jest ładniejsza od zwykłej kuchenki - taka elegancka.

  6. #6

    Domyślnie

    Moze więc kompromis: gazowa ze szklaną/ceramiczną podstawą? My taką mamy (2 latka, Amica, gaz-elektryczna, pokrętła w piekarniku). Moim zdaniem lepsze to niż inox, łatwiej się czysci, a nie ma wad (bezwładność cieplna) jak elektryczna.

  7. #7

    Domyślnie

    Hm, moim zdaniem elektryczna dużo lepsza. W przeciwieństwie do poprzedników uważam, że ma się dużo lepszą kontrolę nad temperaturą. Może to kwestia odpowiedniej płyty - nasza ma np. taką funkcję, że nastawia się na max, sama wykrywa moment zagotowania i zmniejsza grzanie do zaprogramowanego wcześniej poziomu.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Zamieniłam gazową na elektryczną i właściwie nie żałuję.
    Faktycznie bezwładność jest większa, ale to kwestia przyzwyczajenia.
    Czyścić też wolę płytę ceramiczną.
    Ale to, że zniknął tłusty nalot na ścianach i meblach jest dla mnie nie do przecenienia.
    Zreztą niedługo, po przeprowadzce, nie będę się miała nad czym zastanawiać,
    gazu po prostu, zwyczajnie nie ma na stanie
    i w najbliższej 10-cio latce nie będzie.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tez bede sie zastanawial jaka kuchnie wybrac do nowego domku. Podobaja mi sie kuchnie elektryczne, maja jeden plus mozna wyeliminowac gaz w domu. Moim zdaniem nowy dom powinien byc domem bezpiecznym i zdala od gazu. Ale to tylko moje osobiste odczucie.

  10. #10

    Domyślnie

    Też mam elektryczną. Na poczatku trochę cięzko było sie przestawić, ale teraz uważam, ze jest ok. Używam ponad 2 lata i wygląda jak nówka (czyszczę specjalnym mleczkiem1x na 2 tyg). Garnki są czyściutkie od spodu. No i jeszcze nie udało mi się niczego przypalić

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja tez bede sie zastanawial jaka kuchnie wybrac do nowego domku. Podobaja mi sie kuchnie elektryczne, maja jeden plus mozna wyeliminowac gaz w domu. Moim zdaniem nowy dom powinien byc domem bezpiecznym i zdala od gazu. Ale to tylko moje osobiste odczucie.
    W moim osobistym odczuciu gaz nie stanowi większego zagrożenia od prądu czy czadu. niebezpieczne są wadliwe instalacje, obojętne czy gazowe, elektryczne, czy kominowe.
    Gaz z dala od domu - OK, zgodziłbym się gdyby ogrzewanie prądem nie było droższe niż gazem.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Płyty elektryczne mają dużą bezwładność i trzeba się nauczyć na nich gotować.
    Jest tutaj na forum parę wątków na ten temat - poszukaj.

    A poza tym, chińszczyzny na takiej nie zrobisz i co wtedy? Dramat!!!
    Tutaj zaprotestuję. Na kuchni elektrycznej nie da się użyć woka, ale to wcale nie znaczy że nie można zrobić chińszczyzny.

  13. #13

    Domyślnie

    Kuchnia gazowa.. ach, od urodzenia pamiętam ją w mieszkaniu.
    Od kilku miesięcy używam elektrycznej.
    Z pełnym przekonaniem mówię: nigdy więcej gazowej!!
    (powody podali przedmówcy).
    cele budzą szacunek

  14. #14

    Domyślnie

    to podajcie jeszcze moze orientacyjne koszty, jesli ktos gotuje codziennie to jest wyraznie drozej (przy elektrycznej), czy nie ma widocznej roznicy?

  15. #15

    Domyślnie

    Bezbieczenstwo to nie tylko instalacja. Kipiace kartofle zalewaja gazowy palnik i tragednia moze sie przydarzyc.Gdyby nie cena to oczywiscie dom bez gazu jest bezpieczniejszy
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Bezbieczenstwo to nie tylko instalacja. Kipiace kartofle zalewaja gazowy palnik i tragednia moze sie przydarzyc.Gdyby nie cena to oczywiscie dom bez gazu jest bezpieczniejszy
    Guzik prawda, praktycznie nie spotkasz już markowej płyty gazowej bez zabezpieczenia przeciwwypływowego gazu... Inaczej mówiąc- jak zgaśnie palnik to automatyka przerywa dopływ gazu.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Guzik prawda, praktycznie nie spotkasz już markowej płyty gazowej bez zabezpieczenia przeciwwypływowego gazu...
    z tańszej półki również
    Mateusz, Emilka, Lukasz i Agnieszka

  18. #18

    Domyślnie

    W budynku jednorodzinnym, niepodpiwniczonym, z nową dobrze wykonaną instalacją gazową (gaz ziemny) i nowoczesnymi urządzeniami grzejnymi, oraz sprawną umysłowo obsługą zagrożenie jest znikome - porównywalne z urządzeniami elektrycznymi.
    Natomiast cena gazu jest odczuwalnie niższa, zwłaszcza jeśli ogrzewamy też gazem.

  19. #19

    Domyślnie

    a czemu to wok jest niewykorzystany na płycie elektrycznej?

  20. #20

    Domyślnie

    Miałam przez wiele lat kuchenke elektryczna, teraz mam gazową. Gdybym miała jeszcze raz wybierać - nie wiem, do każdej mozna się przyzwyczaić. Ale łatwiej sterować gazową co ma duze znaczenie dla tych co dużo gotują i jednoczesnie mają zajęte wszystkie palniki. Na elektrycznej idzie to wszystko nieco wolniej.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony