dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Płytki na styku ściany z podłogą

    Witam
    Czy pomiędzy płytkami podłogowymi a ściennymi (na styku ściany z podłogą) na posadzce betonowej, w której jest dylatacja z pasków styropianu przy ścianach i cała wylewka jest na styropianie, to czy ten styk płytek może być połączony trwale, czy może ten styk powinien być wypełniony jakimś plastycznym materiałem ? Chodzi mi o to, że taka posadzka chyba troche pracuje i płytki przy połączeniu trwałym mogą pękać. A jest to mała posadzka ok. 6 m2 i niezbyt gruba.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    polaczenie to musi byc trwale elastyczne, aby nie pekalo, oraz pozwalalo pracowac wylewce. Najprosciej i najtaniej, to poprostu uzyc sylikonu.
    naklejasz tasme na plytki, i scine, wyciszkasz sylikon, wygladzasz zwilzonym palcem, odrywasz tasmy, przecagasz jeszce raz palcem, aby po tasmie nie zostal kant w polaczeniu silikon-plytka i silikon sciana

  3. #3

    Domyślnie

    Ale wykonuję to po położeniu płytek podłogowych i ściennych ?Ten silikon zamiast fugi ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    po ulozeniu plytek , tylko przy ukladaniu pamietaj, aby nie docinac plytek na styk do sciany, tylko zostawic luz ok 3-4mm.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, wszystko jasne w tym temacie.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    polaczenie to musi byc trwale elastyczne, aby nie pekalo, oraz pozwalalo pracowac wylewce. Najprosciej i najtaniej, to poprostu uzyc sylikonu.
    Napewno poprawnie, ale napewno nie najtaniej.
    Taniej jest włożenie sznura polipropylenowego dobranego średnicą do szerokości dylatacji, a po wierzchu trwale elastyczną masą fugową poliuretanową do posadzek np. Sikaflex (do wzięcia również w supermarketach).
    Przy tak małej posadzce z drugiej strony nie robiłbym filozofii. Przy tak małych wymiarach liniowych i te wydłużenia nie są krytyczne.

  7. #7

    Domyślnie

    Ten silikon musi być jakiś specjalny czy zwykły sanitarny ?

    Będę także chciał zabezpieczyć styki ściany z podłogą za pomocą taśm uszczelniających, tylko nie wiem w jaki sposób się je przyczepia. Czy można układać pod klej w czasie kładzenia płytek ? Czy trzeba wcześniej je przymocować ? I jak ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    hmmm, chodzi o jakie tasmy Ci chodzi ?? czy o takie kolnierze systemowe od uszczelnien np. ATLAS WODER E ? jesli o takie, to wtapia sie je w mase uszczelniajaca ATLAS WODER E. Przy oinnych firmach w ich systemowa mase uszczelniajaca. Ale taki kolnierz, bez zrobienie calosciowej powloki z w/w masy nic nie da. A o przenikanie w ody na styku scianaplytki nie musisz sie bac, bo przeciez uszczelniasz to silikonem moze byc taki sanitarny.

  9. #9

    Domyślnie

    Chodzi mi o elastyczną taśmę do elastycznego i wodoszczelnego zabezpieczania naroży,taka na metry i z 15 cm szer.
    Prócz tego silikonu chciałem dać te taśmy uszczelniające dlatego, że;
    mam jej kilka metrów i pomyślałem, że teraz się przydadzą,
    myślałem, że będzie to dodatkowe zabezpieczenie, w razie gdyby silikon kiedyś "zaniemógł". A jak by się tak stało to woda bardzo szybko dostała by się do belek ( przypomne, że jest to strop drewniany ), jak by nie było w posadzce, w narożu jest dylatacja którą woda szybko by spływała.
    Czyli takie taśmy, można tylko mocować na folie w płynie, masy uszczelniające ? Klej do płytek nie nadaje się ?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a noto jak juz masz to co innego szkoda aby sie zmarnowaly. Tasma taka bedzie sie i trzymac w kleju. Jednakze klej nie bedzie stanowil ciaglosci tej izolacji. Napewno cos taki kolnierz bez pelnej powloki z folii da pytanie tylko ile ... ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony