dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwekW
    do mnie elektryk wchodzi za dwa dni.
    Ustalona cena to: 40 zł za punkt z jego materiałem (robi układ pierścieniowy).

    Liczenie punktów:
    - włącznik + punkt świetlny= jeden punkt;
    - punkt świetlny + dwa włączniki (schodkowy) = dwa punkty;
    - gniazdko (nieważne czy pojedyncze czy podwójne - zresztą mówił, że prawie zawsze robią podwójne) = jeden punkt
    - 380 V = 3 punkty
    - ... hm co tam jeszcze

    no i potem będzie dodatkowo rozliczenie rozdzielni i przyłącza do skrzynki w płocie.
    Dokumenty też on załatwia.
    Bardzo chętnie zobaczę wycenę z ilością punktów, zawartością skrzynki itp po zakończonej robocie jeśli moźna oczywiście

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Mnie elektryk skasował 5 tysięcy liczył za gniazdko 40 zł za światło 35 i co dziwne..mi się wydaje kasował również 40 zł za każdy obwód! Czy u Was też tak było?

  3. #23

    Domyślnie

    Ja sie umówiłem na 3200 robocizna bez rachunku, około 70 modułów w skrzynce i ze 100 puszek podtynkowych.
    PRO

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD-żonka
    A jakbyś do tych 1.900,-zł dodał koszt materiałów???
    jeszcze się nie rozliczyłem za materiał, brałem materiał w własnej firmie, więc go kupię w hurcie
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał SławekD-żonka
    A jakbyś do tych 1.900,-zł dodał koszt materiałów???
    jeszcze się nie rozliczyłem za materiał, brałem materiał w własnej firmie, więc go kupię w hurcie
    I oto właśnie chodziło !!
    Ja pisząc że dawaliśmy 40 zł za punkt miałem na myśli koszt całkowity czyli koszt punktu z materiałem i robocizną. A jeśli Ty dawałeś 15 zł to od początku mi tu coś nie grało a jeśli to tylko koszt robocizny to się zgadza.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agacka
    Mnie elektryk skasował 5 tysięcy liczył za gniazdko 40 zł za światło 35 i co dziwne..mi się wydaje kasował również 40 zł za każdy obwód! Czy u Was też tak było?
    Jeśli możesz sprecyzuj co masz na myśli "każdy obwód"
    Zazwyczaj elektryk powinien liczyć gniazdka, wyłączniki i lampy jako punkt - przynajmniej my płaciliśmy za wszystko równo - i to wszystko. Ale to wszystko zależy jak się umówisz z elektrykiem. Inna stawka jest za siłę, telefon, domofon, telewizję, podłączenie skrzynki itp i jak widzę z wypowiedzi na forum każdy liczy sobie inaczej. O opłacie za jak to mówisz obwód osbiście nie słyszałem.

  7. #27

    Domyślnie Re: Koszt instalacji elektrycznej

    Cytat Napisał SławekD
    Witam
    Właśnie zapłaciłem za wykonaną instalację elektryczną. Dom 140 m2 dwa piętra, pokój dzienny z kuchnią korytarz trzy pokoje na górze, łazienka do góry i ubikacja na dole, no i garaż. Nasz elektryk był bardzo solidny i wiele pomysłów miał sensownych, skasował 40 zł od punktu i instalację przygotował tak, że tylko pozostanie założenie lamp, gniazdek, wyłączników itp. Co ciekawe, jak gniazko było podwójne lub potrójne liczył to jako jeden punkt. Jednak koszt całkowity wydaje się nam dość wysoki.

    Jeśli możecie, to podajcie proszę koszt waszych instalacji.
    Poniżej kilka pytań:
    - ile dawaliście za punkt ?
    - czy podwójne i potrójne gniazdka mieliście liczone jako punkt
    - czy anteny telewizyjne, czujki do alarmu, siła, zasilanie do rolet, domofon były liczone jako punkt czy drożej ?

    Z góry dziękuję za wypowiedzi
    - 45 za punkt brutto
    - podwójne gnizadko to jeden punkt [ale wyłącznik schodowy 2]
    -siła, domofon, automatyka do podjazdów, pompy rozmaite liczone za jeden punkt
    przy bramach wjazdowych wyszło sporo punktów, ale już mi się nie chciało w to wgłębiać i nie wiem dlaczego

    rolety i TV, net robiły inne firmy bo mój elektryk nie był najbystrzejszy

    nie był ani trochę solidny i nie miał ani jednego żadnych dobrych pomysłów

    ale był tani w porównaniu z drugim kandydatem [70 zł za punkt z wyj. TV, net 100 zł]


    dodatkowo oczywiscie cena rozdzielni

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony