dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 86
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1701
  1. #1681
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    No jaki koniec ? to, że tylko kilka osób coś wpisuje, to nie tragedia. Reszta czyta z ukrycia, bo już wszystko jest napisane, a ze zdjęciami, to już tak jest, że na początku, to każdy coś wklei, a potem następuje szybkie zmęczenie materiału
    Działkę masz hoho, moja ma tylko 22x40m, a i tak jak przyjdzie kosić trawę, to jest co robić.

    Fotka naprawdę świetna, prawie jak na fejsa Gratulacje za odwagę, a te podziękowania, to bardziej za wytrwałość, bo wątek tworzy grupa, sam bym nic nie zdziałał .

    Pozdrawiam
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  2. #1682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Los Del Waldemaros Zobacz post
    ..............................................
    Rzecz jasna dziękuję pomysłodawcy tego wątku. Leszku - Wielkie dzięki!!!

    ....... ja na koniec ......
    No,podziękowania jak najbardziej,bo właśnie obchodzimy jubileusz!!!! Dziesięciolecie to nie byle co ! Pewnie stąd te podsumowania .Ja pewnie zmieniłabym ...projekt .(jak ogromny odsetek budujących ).

    Jaki koniec,Waldemaros!? kto będzie nam pokazywał piękne ,klimatyczne pomysły na otoczenie no i wstawiał kociaki?

    A ja ,drodzy miłośnicy lizusów, oddałam PSA ! To prawda,patrzył we mnie jak w bóstwo-tak samo jak w każdego ,kto go pogłaskał.

    Pozdrowienia dla Nastkowiczów !!!!!

  3. #1683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Los Del Waldemaros Zobacz post
    Nastek się chyba już nie buduje
    A nie prawda :-p Ja buduję, choć w tym roku mam przestój. Zdjęć nie pokazuję, bo praktycznie nic od jesieni zeszłego roku się nie zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez cebulka ; 08-09-2015 o 20:57 Powód: literówka
    No to budujemy

  4. #1684

    Domyślnie Moja nastka

    My w swojej juz mieszkamy, ale jsk to często bywa przybrakło kaski na adaptacja poddasza. Nasza 3 os roszina mieści się na parterze. Zmiany oczywiście poczyniliśmy.
    Garaż wydłużony ,nad nim zalany strop na schowek, z cz. Kotłowni wydzielona pralnio-garderoba, dodatkowe wejście do kotłowni z podwórka, schody mamy lane-betonowe a pod nimi podkopana na 2 stopnie spiżarnia. Zrezygnowaliśmy z małego okna w kuchni,, a te w salonie przerobić na jedno. Na poddsszu nie ma okien dachowych, na balkon z większych pokoi prowadzą podwójne szklane drzwi, ale w garderobie dodamy okno dachowe. W przyszłym roku ruszamy z poddaszem, ale i tak cieszymy się że jesteśmy na swoim

  5. #1685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek 1 Zobacz post
    Na poddsszu nie ma okien dachowych, na balkon z większych pokoi prowadzą podwójne szklane drzwi, ale w garderobie dodamy okno dachowe.
    Witaj Piotrek 1,
    Wrzucam temat do rozważenia, że może warto doświetlić poddasze np. świetlikiem tunelowym.
    Sprawdza się zarówno w przypadku dachów skośnych i płaskich. Zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji: http://bit.ly/ZOJ3N5

    Jeśli chodzi o kwestie techniczne, czyli budowę świetlika, składa się on z trzech części:

    1. moduł dachowy z wyjmowanym skrzydłem umożliwiającym montaż od strony dachu
    2. wysokorfleksyjny sztywny lub elastyczny tunel światłonośny
    3. element sufitowy z efektem blasku na krawędziach, dzięki czemu światło jest jeszcze bardziej efektywnie rozprowadzane.

    A poniżej wnętrze po zastosowaniu świetlika tunelowego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	124095-01-XXL.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	332638

    ps. A jeśli będziesz potrzebował pomocy w doborze okna dachowego to chętnie też pomogę.

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  6. #1686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    veech'u

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    162
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Hejka
    tęskni mi się za słońcem, ciepłem i zielenią - za chłodnym piwkiem na tarasie w w altanie eeech



    chciałem to zwizualizować, ale zapomniałem jak się wstawia zdjęcia

    dobrze że mam chociaż kominek
    Ostatnio edytowane przez veech'u ; 11-02-2016 o 21:23
    veech

  7. #1687
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Cześć

    No teraz, to już nie ma żadnego problemu, bo zdjęcia można wstawiać bezpośrednio z kompa za pomocą strony muratora.
    Przy takich zimach, to komu się nie tęskni za wiosną jak nie ma śniegu i wiecznie ciemno .
    Tak przy okazji jak Ci już wyjdzie z tymi zdjęciami, to możesz odświeżyć trochę starych, bo się nie wyświetlają .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36_.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	3,4 KB
ID:	346465
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  8. #1688
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam wszystkich nastkowiczów po długim czasie. U mnie budowa trochę stała ze względu na przeciągające się sprawy urzędowe. Udało się już wszystko załatwic i mam zamiar teraz ruszyć z kopyta. Mam właściwie stan surowy zamknięty. Położone instalacje elektryczne wewnątrz i instalacje do rekuperatora. Wczesną wiosną wchodzą tynkarze. Mam zamiar skończyć w końcu kominy i położyć dachówke. Jestem pełen optymizmu i chęci do pracy. Jak już wcześniej gdzieś pisałem zrobiłem trochę zmian w projekcie.Jak ktoś będzie bliżej zainteresowany to moge opisac. Na tę chwilę największym moim zmartwieniem są kominy. Mam kominy systemowe i teraz chcę je obudować klinkierem. Szukam jakiegoś fachowca i mam wrażenie, że to będzie wyzwanie. Napiszcie mi na co zwrócić szczególną uwagę i ewentualne problemy jakie spotkaliście w swoich nastkach. Zastanawiam się jak komin od ogrodu ma być związany z wieńcem/murłatą. Na zdjęciach widać że jest wszystko szczelnie obudowane do systemówek, ale to jest rozwiązanie czasowe, aby nie zaciekała woda. Teraz trzeba to rozebrać i murować kominy. Poztaram się co jakiś czas wrzucić foty. Na razie czekam na ocieplenie , bo -9 stopni to nie jest czas na murowanie. Załaczam kilka fotek:










    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cebulka ; 12-02-2017 o 20:47
    No to budujemy

  9. #1689
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    Witam

    Trochę już chyba wszyscy zasnęli, ale miło,że jeszcze ktoś pamięta, że takie forum istnieje. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w budowie Nastki
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  10. #1690

    Domyślnie

    Nie zasnęli Widzę że Nastki dalej są budowane, to może na chwilę się reaktywuję Wrzucę kilka fotek "okołonastkowych" w końcu przecież z jednego podwórka
    Pozdrawiam Was serdecznie!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0148.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	382165   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1576.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	382166   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170207_161516 (2).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	382167   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160802_1909011.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	382174   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0146.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	382191  

    Ostatnio edytowane przez Los Del Waldemaros ; 23-02-2017 o 06:58

  11. #1691
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Fajnie,że jednak nie posnęli wszyscy. Ten domek w ogrodzie to masz mega ! Bardzo mi się podoba. To taki ogród zimowy ?
    No to budujemy

  12. #1692

    Domyślnie

    Dziękuję! W domku zrobiliśmy pierwszą w naszej wsi szkołę językową. Żona zawsze chciała mieć blisko do pracy, no to teraz ma 20 metrów (A gdy uczniów nie ma, to można sobie biesiadować)
    Twoja Nastka też niczego sobie. Bardzo nawet, widzi mi się wykusz w dachu. Jak będziesz miał gotowy dach, wrzuć proszę fotkę. Widzę też, że nie masz jednych drzwi balkonowych na parterze - u mnie akurat z tych 'bocznych' korzysta się najwięcej - ale to indywidualne rozwiązania które każdy dopasowuje do swoich potrzeb. Mam jeszcze pytanie dlaczego tak wysoko masz beton przy słupach od trejażu? Jakieś ciekawe rozwiązanie planujesz może???

  13. #1693
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam Nastkowiczów, Waldemaros słupy mam wysoko, bo mam dużą różnicę terenu (spadek). Planuję pod tarasem zrobić taki schowek na narzędzia i może piwniczkę kto to wie
    A ten domek to twój projekt autorski, czy na zamówienie robiłeś? Jeśli to nie tajemnica to ile trzeba przygotować kaski na takie cudo ?
    Ostatnio edytowane przez cebulka ; 24-02-2017 o 12:20
    No to budujemy

  14. #1694

    Domyślnie

    Cytat Napisał cebulka Zobacz post
    A ten domek to twój projekt autorski, czy na zamówienie robiłeś? Jeśli to nie tajemnica to ile trzeba przygotować kaski na takie cudo ?
    Pomysł po części mój a po części wykonawców. Ja przesłałem im projekt na pracownię według moich oczekiwań, oni wysłali mi fotki swoich realizacji, które kształtem były zbliżone do mojego pomysłu. Resztę dogadaliśmy już na miejscu przy budowaniu. Cena nie jest tajemnicą - 30 tys. za stan surowy ze zdjęcia "wiosennego" Rzecz jasna robota i materiały. No i bym zapomniał - wynegocjowana w pakiecie obudowa studni

  15. #1695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Dziś pokażę Wam trochę wnętrza. Nie są jeszcze urządzone- są bardzo surowe bez tynków. Tynkarze zaczną jak pozwoli pogoda w przyszłym tygodniu. Chcę pokazać przede wszystkim zmiany na górze. Pierwsze dwa zdjęcia to łazienka na górze. U mnie będzie wejście na wprost idąc od schodów. Ściana została przesunięta trochę bliżej schodów zaś cofnąłem ściane gdzie są dwa wejścia do pokojów po prawej stronie (dlaczego - później). W łazience mam lukarnę i pod nią planuję wannę. Drugie zdjęcie przedstawia dalej łazienkę, gdzie mam wygospodarowana wnękę na prysznic. Za łazienką będzie garderoba i wejście do niej jest z pokoju po lewej stronie (zdjęcie nr 3). Ostatnie dwie foty do pokoje po prawej stronie ( te z balkonem) i tam widać jakie zrobiłem wnęki pod zabudowę. Mam dwie córki i obie będą miały praktycznie takie same szafy w tych wnękach. Uzyskałem to poprzez cofnięcie ścianki na której są otwory drzwiowe. Zrezygnowałem z pralni. Na pralkę będzie zrobione pomieszczenie na dole zamiast korytarza pomiędzy wiatrołapem a kotłownią. Garaż powiększyłem po 0,5m na długość i szerokość. Wejście do kotłowni będzie przez garaż.
    Ufff..... to tak na szybko.
    Pozdrawiam wszystkich








    Ostatnio edytowane przez cebulka ; 13-03-2017 o 21:19
    No to budujemy

  16. #1696
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    U mnie już są tynki wewnątrz. Od soboty magik muruje kominy klinkierem. Mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem.
    No to budujemy

  17. #1697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Witam wszystkich Nastkowo.
    Znalazłem chwilę i coś tam pokażę U mnie już w środku tynki i posadzki. Ostatecznie wybrałem podłogówkę na dole i górze. Za chwile będzie montowany piec - ekogroszek. Kominy zrobione - ogrodowy nawet z grillem , dach praktycznie skończony. Wróciłem z urlopu i będę brał się za gładzie. Jak dobrze wszytko pójdzie to może na Boże Narodzenie zamieszkam )))))




    No to budujemy

  18. #1698
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leszek2307
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    429

    Domyślnie

    No piękny kominek
    Z tego domu już się nie da zrezygnować

  19. #1699

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszek2307 Zobacz post
    No piękny kominek
    Rzeczywiście, komin wymiata. Przy zostawieniu bocznych drzwi na taras, niestety nie ma wiele możliwości żeby wkomponować w komin ciekawe rozwiązanie z grillem U mnie ten pomysł podupadł, ale nie został pogrzebany. Jest trójnóg
    Nikt zdjęć nie wrzuca, to ja się pochwalę 'przynastkowymi' aranżacjami. Trochę w tym roku się zadziało Pozdrawiam!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1276.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	402733   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1244.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	402734   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1328.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	402735   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1333.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	402736   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1584.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	402737  


  20. #1700
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cebulka
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzielnica
    Fordon
    Posty
    115

    Domyślnie

    Też taki grill brałem pod uwagę, ale jak już budowałem taki komin, to stwierdziłem że i grill zrobię. W sumie tani to on nie był Ale ten wóz Drzymały masz super
    Ja obecnie grzebię w środku. Czekam z utęsknieniem na podłączenie wody przez wodociągi. Miała być w listopadzie... Studnię niestety trzeba kopać na ponad 60m. Więc czekam...
    No to budujemy

Strona 85 z 86

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony