dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania w

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2

    Domyślnie renowacja wanny żeliwnej

    chcemy zachować starą żeliwną wannę, niestety dwa jej boki tkwiły w ścianie i zaczęły korodować - obrdzewiały, a chcemy odwrócić wannę, czyli te boki będą na wierzchu/ myślimy zresztą o renowacji całej wanny, ale obawiam się, że położenie nowej farby "emaliopodobnej" da efekt krótkotrwały - powierzchnia zażółci się albo będzie odłazić - czy ktoś już to robił i może się wypowiedzieć, jak to wygląda w praktyce? i czy najlepszy jest tylko beckers?

  2. #2

    Domyślnie Re: renowacja wanny żeliwnej

    Cytat Napisał ania w
    chcemy zachować starą żeliwną wannę, niestety dwa jej boki tkwiły w ścianie i zaczęły korodować - obrdzewiały, a chcemy odwrócić wannę, czyli te boki będą na wierzchu/ myślimy zresztą o renowacji całej wanny, ale obawiam się, że położenie nowej farby "emaliopodobnej" da efekt krótkotrwały - powierzchnia zażółci się albo będzie odłazić - czy ktoś już to robił i może się wypowiedzieć, jak to wygląda w praktyce? i czy najlepszy jest tylko beckers?
    Pobielaniem wanien kiedyś zajmowali się cyganie może warto zapytać
    ttt

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba kotłów a nie wanien. I nie emalią a cyną.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie wiem skąd jesteś, ale ta firma gdzieś z Gorzowa Wlkp. Na maile odpowiadają opieszale, więc lepiej dzwoń.
    Też marzy mi się wielka, żeliwna, wolnostojąca i odrestaurowana. niestety nie mam takiego zabytku

    http://www.reno-wanny.pl/index_pl.php

    Pozdrawiam
    M.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  5. #5

    Domyślnie

    Mam bardzo złe doświadczenia z renowacją: U mojej bylej narzeczonej też tak bylo: Remontowali łazienkę, ale z sentymentu pozostawili żeliwna wannę. Przyszedł pan fachowiec, zrobil renowację - no po prostu błysk. A po 2-ch latach ta nowa powłoka złuszczała się jak skórka z opalenizny. Wyglądało to ohydnie. Renowacja niestety odbywa sie na zimno, a prawdziwa emalia jest chyba wypalana w piecach. Myslę, że tu tkwi różnica w trwałości - więc raczej pozbądzcie się sentymentów i kupcie nową, blaszaną. Będzie na wiele lat. No chyba, że ma być wolnostojąca, niezabudowana - wtedy trzeba sie szarpnąć na nową. Kilka tysięcy Pln.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Farby Beckersa - to poliuretanowe farby chemoutwardzalne. . Koszt 160 pln.
    Zrobiłem taką renowację. Optycznie wyszło na 3 z plusem, może trochę więcej. Trzeba miec dobre , miękkie pędzle i bardzo czysto pracować. Najgorsze to zmatowienie powierzchni przed pomalowaniem.
    2 dni głową w dół z wiertarką...

    Oczywiście wygląd lepszy niż starej wanny. Na koniec, żona postanowiła wymienić wannę, więc o trwałości niewiele mogę powiedzieć.
    Przy okazji pomalowałem z resztki farby blachę pralki Polara z przed 25 lat. Jak nowa... (blacha).

  7. #7

    Domyślnie

    wanna w wannie ma akrylowe wkłady do starych wanien żeliwnych wykończonych na półokrągło, super wyglada jeśli wanna jest wolnostojąca, stara na nóżkach, mamy gładki środek a wannę retro. to jakby ktoś kiedyś miał jeszcze jakieś pytania co i czym odnawiać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony