dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie zezwolenie na ogrodzenie??

    Czy aby zrobic ogrodzenie nalezy kierowac do gminy pismo o pozwolenie na budowe? Działka jest rolna podzielona naniesiona na mapie tylko trzeba wytyczyć punkty przy granicy.

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy. Jeżelii robisz ogrodzenie tylko z boku i z tyłu działki to nie potrzebujesz pozwolenia. Natomiast jeśli grodzisz od strony czołowej to zezwolenie jest niezbędne

  3. #3

    Domyślnie

    Od strony sąsiadów; nie potrzebujesz żadnej zgody jeżeli robisz ogrodzenie na swoim terenie. Jeżeli robisz w granicy najlepiej spisać umowę z sąsiadem.

    Od strony drogi musisz mieć zgodę zarządcy drogi;
    jezeli droga jest gminna to od gminy
    jeżeli droga wewnetrzna to nawet gmina nie powinna wnikać.

    Ja przed zrobieniem ogrodzenia a właściwie to w trakcie robienia napisałem takie pismo do gminy:
    Zamierzam wykonać ogrodzenie mojej działki nr .... położonej w ... (dołączylem szkic i kopię mapki)
    Ogrodzenie będzie z siatki ogrodzeniowej z podmurówką betonową i słupkami metalowymi zalewanymi betonem. Proszę o poinformowanie mnie o ewentualnych przeszkodach....itd..
    Po dwóch tygodniach otrzymałem odpowiedź że Gmina nie widzi przeszkód
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie na dzialce jest tak ze droga należy do mnie i musiałem uzyskać pozwolenie od urzędu miasta aby ogrodzic od strony drogi czyli od przodu

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    zgloszenie na ogrodzenie od strony dróg i innych przestrzeni publicznych i na ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2m. reszta bez niczego
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem urzędnicy z Twojego terenu powinni sprzedawać pietruszkę bo ogrodzenie swojego terenu o wysokości 2,2 metra nie wymaga niczyjej zgody.

    Mam podobnych ale ja się nie daję
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Tacy urzędnicy. A jak na np. podpisanie jakies zgody mają 14 dni to ja zgodę dostaję w 14 dniu mimop ze wiem ze zostala podpisana 2 lub 3 dnia

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    przy zgloszeniu nie czeka sie na pozwolenie. jesli nie dostaniemy odpowiedzi do 30 dni, mozemy robic
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #9

    Domyślnie

    nie trzeba zgody tylko zgłoszenie
    j23

  10. #10

    Domyślnie

    A czy ktoś może orientuje się czy przy ogrodzeniu od strony drogi gminnej musi być zachowna jakas odległość pomiedzy drogą a ogrodzeniem czy jeżeli granica przebiega przy samej drodze to płot mozna postawic na granicy działki?
    Jasmine

  11. #11

    Domyślnie

    Domyślam się, że tylko Twoja gmina udzieli odpowiedzi bo to zależy od danej lokalizacji. Na ogół jest tak, że dąży się aby ogrodzenie było podobne do sąsiedzkich.
    Jak napisałem wcześniej są to tylko moje domysły wynikające z niedawno prze mnie przerabianego tematu.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    A ja mam następujące pytanko:
    Z mojej działki został odstąpiony gminie pas około 2m na chodnik i takie tam.
    Było to jakieś 7 lat temu i wówczas zostały wytyczone granice, tzn wbite paliki, które tkwią tam do dziś.
    Czy robiąc ogrodzenie mam od nowa wzywać geodetę i coś mierzyć, nanosić itp?? Czy tylko zgłosić w gminie, że chcę zrobić ogrodzenie??
    Dodam jeszcze, że obecnie moje ogrodzenie jest ale w "starych" granicach, sprzed odstąpienia, Do tego na murowanej podmurówce, czy moim obowiązkiem jest ją zlikwidować??

  13. #13

    Domyślnie

    Bez komentarza. Po prostu ja wiem że na podkarpaciu trzeba zezwolenia i tyle.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał popi
    Bez komentarza
    Nie ma jak rzeczowa i wiele wnosząca do dyskusji wypowiedź

  15. #15

    Domyślnie

    popi,
    jeśli nie masz nic do powiedzenia to milcz!!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    popi,
    jeśli nie masz nic do powiedzenia to milcz!!!!
    To było chamskie. Nie ładnie tak

  17. #17

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za pomoc

  18. #18

    Domyślnie

    Popi, nie masz racji, albo Cie urzędas robi w balona.
    Prawo jest wszędzie jednakowe. NIE trzeba pozwolenia dla ogrodzenia frontowego do 2,2 m wysokości. Wystarczy zgłoszenie. Inna sprawa, że zgłoszenie nie sprowadza się tylko do jednego papierka...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał popi
    Cytat Napisał izat
    popi,
    jeśli nie masz nic do powiedzenia to milcz!!!!
    To było chamskie. Nie ładnie tak
    popi,
    jeśli wiesz już wszystko to podziel się tą wiedzą

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał popi
    Bez komentarza. Po prostu ja wiem że na podkarpaciu trzeba zezwolenia i tyle.
    Ja też jestem z podkarpacia, gdzie jak dotąd obowiązuje to samo Prawo Budowlane co w reszcie kraju więc cytat:

    Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga
    ...
    3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m i wykonywanie robót budowlanych polegających na instalowaniu:
    ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony