dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rozzobike

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2

    Domyślnie płyta ceramiczna i piekanik w bloku- siła 380V??

    Jak rozwiazaliscie sprawe montazu plyty ceramicznej z piekarnikiem elektrycznym w bloku???? czy brak tzw. siły całkowicie eliminuje taką mozliwosc?? czy są w/w urzadzenia na prąd 220V???

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: płyta ceramiczna i piekanik w bloku- siła 380V??

    Cytat Napisał Rozzobike
    Jak rozwiazaliscie sprawe montazu plyty ceramicznej z piekarnikiem elektrycznym w bloku???? czy brak tzw. siły całkowicie eliminuje taką mozliwosc?? czy są w/w urzadzenia na prąd 220V???
    Obawiam się, że tak. Pobór mocy przez płytę ceramiczną jest spory. Zdecydowanie za duży na jedną fazę.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rozzobike

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    i rozumiem ze nie ma mozliwosci , oprocz kosztownej w bloku [jezeli wogole mozliwej] przerobki instalacji ???


  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rozzobike
    i rozumiem ze nie ma mozliwosci , oprocz kosztownej w bloku [jezeli wogole mozliwej] przerobki instalacji ???

    Jeśli zamontujesz taką płytę w mieszkaniu z instalacją jednofazową, to nie włączysz więcej niż dwa pola na raz i to przy założeniu, że w domu nie pracują inne duże odbiorniki prądu (pralka, zmywarka, czajnik elektryczny, suszarka, itp.). W innym przypadku po prostu bezpiecznik wyłączy się.

    Jeśli dobrze pamiętam, to standardowo w mieszkaniu instalacja jednofazowa może być obciążona do 4 kW.

    Spróbuj wystąpić do Zakładu Energetycznego o przydział mocy (10 kW) i zmianę przyłącza, ale najpierw dowiedz się w administracji, czy wyrażają zgodę na zmianę przyłącza (wiąże się to z wykonaniem nowej instalacji od skrzynki licznika, a czasem nawet żądają wymiany WLZ czyli w uproszczeniu mówiąc całego pionu zasilającego Twoja klatkę).

    U mnie w nowym bloku sześć lat temu kosztowało mnie to około 1500 zł, ale nową instalację (od skrzynki licznika na klatce) wykonałem sam.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    ja tam elektrykiem nie jestem ale.....kuchnie elektryczne sa robione bez kabla,za to z dokladna rozpiska do tabliczki przylaczeniowej....do 230 i 380 .
    W instrukcji jest tez napisane jakimi przekrojami kabla podlaczac.
    I nie ma tam nic na temat przydzialu mocy.
    Za to z pewnoscia od wiekszego przydzialu mocy zaplacisz wiekszy rachunek w zakladzie a oni nawet palcem nie kiwna przy twojej instalacji (jezeli oczywiscie jest w miare nowoczesna)
    Jezeli podlaczysz ta kuchnie na osobnym korku to zapewniam ze bedzie chodzila....nawet wszystkie 4 pola.
    Moi rodzice maja tak juz ladnych pare lat,kilku ich sasiadow i znajomych tez i nic nikomu sie nie dzieje.
    Pobor mocy przez kuchnie jest chwilowy-zobacz ze pole grzeje sie kilkanascie sekund i pozniej sie wylacza,i tak w kolko
    Kuchnie podlaczal elektryk z uprawnieniami i lekko sie usmiechnal jak pytalem go o to samo...zreszta na gwarancji jest jego pieczatka wiec jego beda scigali w razie draki

  6. #6

    Domyślnie

    Miałam kuchnię elektryczną (z blatem ceramicznym) w bloku przez 8 lat. Nie obyło sie bez przeróbki instalacji, ale nie podłączali mi siły, tylko jakiś kabel 3-żyłowy i pracowało to na oddzielnym korku. Nigdy nie było problemów, nawet jak działały 4 palniki plus piekarnik.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja użytkuję kuchnie z blatem ceramicznym od 9 lat + piekarnik i działa to na instalacji jednofazowej. Warunek pierwszy to zmostkowanie przyłączy, warunek drugi to poprowadzenie osobnego przewodu trózyłowego o przekroju 2,5 mm każdy. Odległość takiego przewodu od licznika nie powinna być większa niż ok. 10 m.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Maksymalny pobór mocy w danym mieszkaniu jest ograniczony przez odpowiedni bezpiecznik główny umieszczony przed licznikiem (czyli na klatce schodowej). W nowych blokach bezpiecznik ma wartość 20A, czyli maksymalny pobór prądu, to 4400W. Sama płyta ceramiczna pobiera około 6000W! Zatem niezależnie od przerobienia instalacji (osobny obwód, przewód o odpowiednim przekroju), normalne korzystanie z zestawu płyta ceramiczna i piekarnik jest niemożliwe.

    Owszem, jeśli nielegalnie wymienimy bezpiecznik główny na taki o większej wartości i mamy odpowiednio dobrane przekroje przewodów, to płyta będzie działać, tylko pytanie czy takie obciążenie wytrzyma WLZ (wewnętrzna linia zasilająca, czyli tzw. pion, zasilający całą klatkę). On też ma (powinien mieć) odpowiedni bezpiecznik w rozdzielni głównej. Przeciążenie instalacji przy zastosowaniu niewłaściwych bezpieczników może doprowadzić do pożaru!!!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Zbychu chyba jestes zabardzo przewrazliwiony kuchnie elektryczne z powodzeniem montuje sie w blikach niepowodujac zadnego zagrozenia pozaroweg

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Zbychu chyba jestes zabardzo przewrazliwiony kuchnie elektryczne z powodzeniem montuje sie w blikach niepowodujac zadnego zagrozenia pozaroweg
    Nic podobnego. Takie są fakty!

    Ja po prostu jestem zwoliennikiem wykonywania wszystkiego zgodnie ze sztuką, a nie "jakoś to będzie"...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Mieszkam w budynku z lat 60-tych i wlasnie mielismy jakies przeglady, no i prawdopodobnie bedziemy musieli wymieniac alu instalacje jaka jest na nowa w budynku. Rozwazam przy okazji zmiane ogrzewania i cwu z miejskiego (lacze dzierzawione od sasiedniego bloku i duze koszty bo straty na przesyle) na piece akumulacyjne lub panele podczerwone, czyli elektryczne. Przy wymianie podobno moge poprosic zeby mi podlaczyli sile czyli te 400V (dodatkowy koszt ok. 50 pln podobno) - czy rzeczywiscie licznik bede musial przelozyc na klatke? Tylko nie bardzo rozumiem ile bede mial w gniazdkach wtedy? 230 czy 400? Czy jakas wieksza oplata jest jak sobie podlacze ta sile a nie zdecyduje sie na te piece kumulujace? Jesli chodzi o panele to one raczej wymagaja wiecej kW( jakies 4-5 kW na samo ogrzewanie+2-3 kW na reszte urzadzen) niz 400V - wiec sam nie wiem jakie rozwiazanie wybrac - czy owa wymiana kabli zwiekszy tylko moc kW na budynku i to mi wystarczy czy lepiej odrazu robic na 400V na budynek (4 - rodzinny, 2 pietrowy) - jaka roznica w kosztach inwestycji bedzie i czy jak podlaczymy ta sile to musimy odrazu z tego korzystac i wiecej placic za jakies oplaty do Enei czy nie?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przyłącze trójfazowe jest droższe od jednofazowego, także opłaty stałe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony