dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Koszt instalacji elektrycznej

    Witam
    Właśnie zapłaciłem za wykonaną instalację elektryczną. Dom 140 m2 dwa piętra, pokój dzienny z kuchnią korytarz trzy pokoje na górze, łazienka do góry i ubikacja na dole, no i garaż. Nasz elektryk był bardzo solidny i wiele pomysłów miał sensownych, skasował 40 zł od punktu i instalację przygotował tak, że tylko pozostanie założenie lamp, gniazdek, wyłączników itp. Co ciekawe, jak gniazko było podwójne lub potrójne liczył to jako jeden punkt. Jednak koszt całkowity wydaje się nam dość wysoki.

    Jeśli możecie, to podajcie proszę koszt waszych instalacji.
    Poniżej kilka pytań:
    - ile dawaliście za punkt ?
    - czy podwójne i potrójne gniazdka mieliście liczone jako punkt
    - czy anteny telewizyjne, czujki do alarmu, siła, zasilanie do rolet, domofon były liczone jako punkt czy drożej ?

    Z góry dziękuję za wypowiedzi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Za kompletną instalację, właśnie wczoraj się rozliczyłem zapłaciłem 1900zł, w tym około 120pkt.. trochę alarmówki, domofon, telefon, skrzynka, 10m kabla w ziemi itd.... U mnie punkt był tak liczony, jako puszka, czyli włącznik (nie ważne czy podwójny czy pojedynczy) + gniazdko.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Za kompletną instalację, właśnie wczoraj się rozliczyłem zapłaciłem 1900zł, w tym około 120pkt.. trochę alarmówki, domofon, telefon, skrzynka, 10m kabla w ziemi itd.... U mnie punkt był tak liczony, jako puszka, czyli włącznik (nie ważne czy podwójny czy pojedynczy) + gniazdko.
    ... to wychodzi prawie 16,-zł za punkt strasznie mało, chyba brakuje jakiegoś zera...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD-żonka
    ... to wychodzi prawie 16,-zł za punkt strasznie mało, chyba brakuje jakiegoś zera...
    wyszło 15zł za punkt, wszystkie zera są, oczywiście to sama robocizna

    przecież ma być tanio, a nie drogo

    ale hydraulik ze mne zedrze chce za całą instalację (podłogówka, podłączenie grzejników, kranów, kanalizacja, itd..) 3tyś zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał SławekD-żonka
    ... to wychodzi prawie 16,-zł za punkt strasznie mało, chyba brakuje jakiegoś zera...
    wyszło 15zł za punkt, wszystkie zera są, oczywiście to sama robocizna

    przecież ma być tanio, a nie drogo

    ale hydraulik ze mne zedrze chce za całą instalację (podłogówka, podłączenie grzejników, kranów, kanalizacja, itd..) 3tyś zł
    Muszę przyznać, że tanio to mało powiedziane, to jest szalenie tanio

  6. #6

    Domyślnie

    A ja zrobiłem sam w 4 dni. Co prawda nie mam uprawnień, ale od grudnia chodzi bezawaryjnie.

    Arecki

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał SławekD-żonka
    ... to wychodzi prawie 16,-zł za punkt strasznie mało, chyba brakuje jakiegoś zera...
    wyszło 15zł za punkt, wszystkie zera są, oczywiście to sama robocizna

    przecież ma być tanio, a nie drogo

    ale hydraulik ze mne zedrze chce za całą instalację (podłogówka, podłączenie grzejników, kranów, kanalizacja, itd..) 3tyś zł
    Zaraz, zaraz - z tego co sie orientuję to Sławek podał cenę brutto (materiał + robocizna), więc żeby można było cokolwiek porównywać to trzeba mieć takie same parametry wyjściowe

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Za kompletną instalację, właśnie wczoraj się rozliczyłem zapłaciłem 1900zł, w tym około 120pkt.. trochę alarmówki, domofon, telefon, skrzynka, 10m kabla w ziemi itd.... U mnie punkt był tak liczony, jako puszka, czyli włącznik (nie ważne czy podwójny czy pojedynczy) + gniazdko.
    A może trochę więcej szczegółów co do np. skrzynki. Sama skrzynka to koszt ok 150-200 zł + bezpieczniki zwykłe, przepieciowe ( ok 100 na fazę), różnicowopradowe itd. Ciekawe ceny musiałeś uzyskać bo my za samą skrzyskę kompletną + podłączenie do niej instalacji daliśmy tyle co Ty za całą instalację. Ciekawe co masz w swojej skrzynce czyżby tylko wyłącznik główny??

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Nasz elektryk wziął od nasz materiałem
    1.punkt 1-faz= 40PLN za punkt
    2.punkt 3-faz=70PLN
    3.antenowy=80
    4.tel.=20
    5.domofon=20
    6.głośniki=30
    7.wew. linia zasil. od licznika do tabl=40mb
    8.trojfaz. zasil od tablicy do pierwszej puszki rozdzielającej na poszczególne obwody jednofaz.=60szt
    9.punkt komputerowy=70

    Nie pamiętam jak były liczone podwójne. Do tego przyłącze, tablica rozdzielcza. Wszystko razem ok.8000PLN. Dom o powierzchni ok.250m2 pod Warszawą.
    W tym zawiera się także załatwienie wszelkich formalności z urzędem. My dosłownie nie tknęliśmy niczego palcem, podpisywaliśmy tylko gotowe dokumenty. Nawet nie byłam ani razu w energetyce - to człowiek z tamtąd.

    Nie jest to mało ale prąd to nie żarty więc zainwestowaliśmy w dobrego fachowca.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    AGATHEA - Twoja cena to całkiem dobry wynik jak na dom o tej powierzchni

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agathea
    Nasz elektryk wziął od nasz materiałem
    1.punkt 1-faz= 40PLN za punkt
    2.punkt 3-faz=70PLN
    3.antenowy=80
    4.tel.=20
    5.domofon=20
    6.głośniki=30
    7.wew. linia zasil. od licznika do tabl=40mb
    8.trojfaz. zasil od tablicy do pierwszej puszki rozdzielającej na poszczególne obwody jednofaz.=60szt
    9.punkt komputerowy=70
    .......
    Z ciekawości zapytam ile mieliście punktów sumarycznie ??

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Ciekawe co masz w swojej skrzynce czyżby tylko wyłącznik główny??
    W skrzynce mam standard, czyli 2 różnicówki + z 15 obwodów + syngalizator optyczny faz (takie 3 diody).

    Działa to dobrze

    O materiałach nie piszę, bo mam bardzo rozbudowaną instalację, u mnie poszło masa kabli, prawie każdy włącznik jest podwójny i dodatkowo do niektórych puszek podłączony kabel alarmowy, którego samego u mnie poszło chyba z 500m.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13

    Domyślnie

    A jakie koszty ponieśli inni robiąc instalację elektryczną ??

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał SławekD
    Ciekawe co masz w swojej skrzynce czyżby tylko wyłącznik główny??
    W skrzynce mam standard, czyli 2 różnicówki + z 15 obwodów + syngalizator optyczny faz (takie 3 diody).

    Działa to dobrze

    O materiałach nie piszę, bo mam bardzo rozbudowaną instalację, u mnie poszło masa kabli, prawie każdy włącznik jest podwójny i dodatkowo do niektórych puszek podłączony kabel alarmowy, którego samego u mnie poszło chyba z 500m.
    A jakbyś do tych 1.900,-zł dodał koszt materiałów???

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    A jakie koszty ponieśli inni robiąc instalację elektryczną ??
    Dom 160 m2 p.u. Okablowanie: elektryczne, telefoniczne, antenowe, alarmowe, komputerowe, głośnikowe. Skrzynka elektryczna - 32 obwody + 3 rezerwy, przepięciówki i różnicówki, skrzynka techniczna (telefon, domofon, coś na przyszłość ...). Do tego kabel Zetka-dom, wyprowadzenie kabli zewnętrznych (2 gniazda zasilające), zasilanie bramy garażowej, kable oświetlenia zewnętrznego (halogeny + lampy ogrodowe), wyprowadzenie domofonu. Pomiary powykonawcze zerowania izolacji. Elektryk rozprowadzał również instalację odkurzacza centralnego. Całość kosztowała ~ 9 tys.
    Nie powiem Wam ceny za punkt, bo umawiałem się hurtowo za całość. Ja przedstawiłem rysunki z rozmieszczeniem wszelkich punktów. Elektryk zweryfikował, potem były uzgodnienia szczegółowe, przedstawił kosztorys, przeprowadziliśmy negocjacje, osiągnęliśmy kompromis Wszystko działa.

  16. #16

    Domyślnie

    To Markus zapłaciliśmy podobnie czyli wszystko OK

  17. #17

    Domyślnie

    Do nas elektryk wchodzi jutro (elektryka , gniazda + alarmowa instalacja + oświetlenie ogrodu + instalcja pod domofon) Cena 1700zł
    Ale to nasz znajomy dlatego taka cena. Za gniazda trójfazowe liczy nam jak za normalne. Jeżeli na jednym kablu są 4 halogeniki tez liczy jako 1 punkt.
    Pozdrawiam
    KasiaR

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    U nas z materiałem wyszło coś około 28-30 zł za punkt. Do elektryki doszła instalacja TV (wszystkie pokoje i jeszcze trochę, sieć komputerowa, telefon. Robocizna bez rachunku

  19. #19

    Domyślnie

    Mi instalację robił kolega z pracy więc liczyliśmy tylko dniówki fachowców, ale i tak sporo to kosztowało.

    Po kolei licze zakres robot:
    -kabel od licznika (jest w ogrodzeniu) do domu - 25m,
    -skrzynka z bezpiecznikami (cala masa),
    -instalacja w garazu i kotlowni,
    -gniazdo do betoniarki,
    -instalacja domofonowa i przygotowanie kabla dla mechanizmow bramy oraz na potrzeby budynku gospodarczego,
    -instalacja w domu (140m2),
    -wiele punktow na zewnatrz (oswietlenie ogrodowe),
    -instalacja TV,
    -sam ukladalem jeszcze instalacje logiczna pod komputery i alarm
    -do tego wlasnie dostalem wycene wlacznikow i kontaktow z hurtowni (jakies 1500zl w bialym kolorze o standardowych ksztaltach).

    Instalacja w rurkach, poszlo jakies 2,5km przewodu. Tak wstepnie material z wlacznikami kosztowal jakies ok. 4500 z wlacznikami + rozliczenie sie z kolega ok. 1200zl = 5700 po znajomosci + elementy do alarmu z programowaniem (ok. 1500 zł). Jak pomysle ile beda kosztowaly kinkiety i plafony to juz mi skorka cierpnie.

    Tomek (juras)

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    do mnie elektryk wchodzi za dwa dni.
    Ustalona cena to: 40 zł za punkt z jego materiałem (robi układ pierścieniowy).

    Liczenie punktów:
    - włącznik + punkt świetlny= jeden punkt;
    - punkt świetlny + dwa włączniki (schodkowy) = dwa punkty;
    - gniazdko (nieważne czy pojedyncze czy podwójne - zresztą mówił, że prawie zawsze robią podwójne) = jeden punkt
    - 380 V = 3 punkty
    - ... hm co tam jeszcze

    no i potem będzie dodatkowo rozliczenie rozdzielni i przyłącza do skrzynki w płocie.
    Dokumenty też on załatwia.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony