dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Powiekszanie zdjec do rozmiarow plakatu

    Podobno zdjecia mozna wydrukowac w duzym formacie (potrzeba mi co najmniej 1m x 1m; do dekoracji sciany) na folii samoprzylepnej w punkcie ksero. Gdzie w Warszawie mozna cos takiego zrobic?

    dzieki
    Ola

  2. #2

    Domyślnie

    Tzn. chodzi mi o cos takiego ale wolalabym w Warszawie

    http://www.fototapety.com.pl/catalog...roducts_id=677

  3. #3
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    www.profilab.pl - robia rozne rzeczy. nie wiem, czy akurat na folii samoprzylepnej, ale wyrduki maja naprawde profesjonalne

  4. #4

    Domyślnie

    Po powiekszeniu jakość sie gwałtownie pogorszy.Na ksero na folii nic Ci nie zrobią.Tu potrzebny jest druk sitowy lub solwentowy.

  5. #5
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    duch07 jesli maja zdjecia w wysokiej rozdzielczosci, to nie ma problemu. takich rzeczy jak fototapety nie drukuje sie w rozdzielczosci 300 dpi

  6. #6

    Domyślnie

    Olak napisała że w punkcie ksero ! Tam można tylko kserować powiększając lub pomniejszając.
    Masz oczywiście racje.Mając zdjęcia wysokiej rozdzielczości mozna zrobić prawie wszystko ( ale nie na ksero ).Napisałem jeszcze jedno że na ksero na foli samoprzylepnej nic sie nie zrobi.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam fotki z aparatu 6mp. Ale jakosc chyba i tak nie bedzie miala znaczenia bo chce zdjecia przerobic na 'akwarelke' w programie do obrobki zdjec a potem z tego zrobic fototapete (czy jak to zwal).
    A na folii samoprzylepnej bo rozumiem, ze toto mozna bedzie zerwac bez szkody dla sciany jak sie okaze, ze wlasna produkcja na scianie to beznadzieja

  8. #8
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    w punktach xero robia rozne inne cuda, niekoniecznie xerowanie, na przyklad drukuja i oprawiaja prace magisterskie i takie tam inne poligraficzne sprawy moze nawet w niektorych maja maszyny do drukowania na folii samoprzylepnej

  9. #9

    Domyślnie

    Żeby ksero robiło na foliach to musi być niezle wypasiony punkt.To o czym teraz napisałeś to już zakład poligraficzny a nie ksero........
    Dobra kończe juz o tym.OlaK chciała sie cos dowiedzieć a my tu....

  10. #10

    Domyślnie

    OlaK, popytaj tu:

    Copy General [4 punkty w Warszawie]

    Elbos [Jasna 10, ścisłe Centrum]

    Euro Office
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  11. #11

    Domyślnie

    OlaK - znalazłaś coś ciekawego ? Drukowałaś gdzieś ?
    Pytam, bo chcę wydrukować coś na całą ścianę...
    Pozdrawiam
    GR

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Ja sie juz kiedys chwalilem . Mam takie cos w formacie, gdzies 250x140 .Uwazam , ze przy ciekawej grafice nie ma problemu z rozdzielczoscia czasem to wrecz zaleta . Druk 300x300 a nawet nizszy jest wystarczajacy . Ja nawet celowo rozwalalem ziarno. Druk np. czarno bialy jaki zastosowalem wyglada niezwykle plastycznie dopiero wowczas kiedy widac raster. Jesli ktos ma ochote robic ze zdjec slicznosci "ostra"fototapete , to rzeczywiscie lepiej skorzystac z offsetu . Dobrze jednak chyba pamietac ze duze druki dobrze wygladaja w duzych pomieszczeniach, gdzie zawsze jest pewna odleglosc ogladajacego od grafiki i niedoskonalosci sa niezauwazalne. Koszt w okolicach Poznania gotowej grafiki tzn zalaminowanej, przyklejonej na plyte mdf i oblistwowanej wynosi ok. 90 - 100 zl/m2 w zaleznosci od firmy.

  13. #13

    Domyślnie

    2112wojtek !
    Jezeli bedziesz drukował na offsecie pojedyncze wydruki to zapłacisz majątek.Koszty dużych przygotowalni sa bardzo duże.Największy format jaki możesz wydrukowac offsetem to B-0,czyli 140 cm x 100 cm.Takie wydruki proponuje wykonywac drukarkami solwentowymi.Jakość dobra,cena również.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch07
    2112wojtek !
    Jezeli bedziesz drukował na offsecie pojedyncze wydruki to zapłacisz majątek.Koszty dużych przygotowalni sa bardzo duże.Największy format jaki możesz wydrukowac offsetem to B-0,czyli 140 cm x 100 cm.Takie wydruki proponuje wykonywac drukarkami solwentowymi.Jakość dobra,cena również.
    witam
    W calosci sie z Toba zgadzam. Probowalem namowic jedynie do drukarek wielkoformatowych jako najtanszych i latwodostepnych , dajacych calkiem ciekawe efekty. 360x360 przy formacie 2mx2m, to juz znosna jakosc ,/ja drukowalem 2040x1024/a format "140cm"x"ile chcemy cm" to kuszaca propozycja. Offset, jak piszesz, to faktycznie moze przy 1000 szt. oplacalby sie /moze?/ A wiec pelen consensus.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony