dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Domyślnie czym różni się działka siedliskowa od budowlanej

  No właśnie czym?
  My z mężem chcemy kupić działkę i wybudować dom, pewnie z bali bo na inny nie będzie nas stać.
  Rozglądmay się za działkami i dużo jest działek siedliskowych. Co to oznacza?? Czy można na niej mieszkać w domku jednorodzinnym i nieć tam meldunek?
  Przepraszam, może to dość banalne pytanie ale dla mnie dość istotne.

 2. #2

  Domyślnie Re: czym różni się działka siedliskowa od budowlanej

  Zarówno w prawie budowlanym, jak i w innych aktach normatywnych nie ma ustawowej definicji „działki siedliskowej” czy też „siedliska”. Jak stwierdził Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 15.12.1969 r. III CZP 12/69 działką siedliskową jest działka pod budynkami wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego

  Ustawa "Prawo budowlane" nie definiuje w sposób bezpośredni pojęcia "działka budowlana". Posługuje się natomiast pojęciami "teren budowy" czy "nieruchomość przeznaczona na cele budowlane". Zgodnie z art.3 pkt 10 "teren budowlany" jest to przestrzeń, w której prowadzone są roboty budowlane wraz z przestrzenią zajmowaną przez urządzenia zaplecza budowy. Za działkę budowlaną, w potocznym znaczeniu przyjęło się traktować, teren na którym osoba posiadająca do niego tytuł własności może bez większych problemów, oczywiście po uzyskaniu formalnej zgody właściwych urzędów rozpocząć jakąkolwiek budowę w tym np. domu jednorodzinnego.
  Nie jest to jednak definicja jednoznacznie przesądzająca.
  Szersze ujęcie pewnych pojęć pojawiających się w ustawie prawo budowlane znalazło się w rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (j.t. Dz.U. z 1999 r. Nr 15, poz. 140 z późn. zm.). Zgodnie z § 3 cyt rozporządzenia działka budowlana stanowi wydzieloną część terenu, która jest przeznaczona pod zabudowę, na której znajdują się już budynki lub dla której wydano decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

  Pozdrawiam.
  Lepiej .......... nie mówić !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony